pavdi07 pavdi07 komentáře u knih

Upgrade Upgrade Blake Crouch

(SPOILER) Podobně jako u ostatních knih tohoto autora jsou postavy poměrně ploché a nahraditelné. Přestože myšlenka knihy směruje k potřebě záchraně lidstva, tak postavy (obzvláště ty vedlejší) zjevně žádnou hodnotu nemají. Slitování nebo alespoň trošku lítosti si nezaslouží. Opět jako u předchozích děl jsem měl pocit, jako bych spíše koukal na film než četl knihu. Ve filmu stačí pohled na záporaka a víte že je zlý a přejete mu jen to nejhorší. Ale v knize to dělá tu plochost a pocit, že něco chybí.

Děj je jako vždy značně přímočarý a dobře plyne. Ale přece jen některé pasáže byly méně čtivé.

Pokud vám stačí akční jízda s trochou zamyšlení nad budoucností lidstva, můžu knihu doporučit.

15.05.2023 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Taková příjemná pohádka pro dospělé. :)
Za mě 100%, protože se to moc dobře četlo, mělo to spád a na rozdíl od některých čtenářů jsem rád, že tam nebyly překvapivé zvraty, protože to pak působí překombinovaně a už několikrát jsem měl pocit, že kniha od JD měla skončit o 2 konce dřív.

Je to dobrodružná kniha, ne detektivka a jako taková stojí za to. Připomnělo mi to stylem zahradu bestií, která byla také spíše dobrodružná, jeden hrdina proti systému.

Pokud hledáte oddechovku, vřele doporučuji.

09.01.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kniha se mi líbila, proto plný počet, ale... Souhlasím, že to je trochu jiné čtení, než ostatní oddělení Q. Více mi to připomnělo spíše Washingtonský dekret. Na 1. a 3. díl, které považuji za nejlepší, kniha nemá, ale na druhou stranu se mi líbila mnohem více než předchozí díl.

Co mi trochu vadilo je, že nejprve je objasněno, jaký vlastně specialista Asad je a člověk si říká, proč kolikrát ty své schopnosti nevyužil už dřív. Ale když se postupem času ukáže, že je nedokáže využít ani v této knize, tak je to už na pováženou. Kolikrát se nechal hloupě překvapit, zajmout apod.? To je ten profík vycvičený tím nejhorším prostředím, ochotný ihned zabíjet, co vyšel živý i z vězení smrti v přístavku 1? Tady něco nesedí ...

Když to člověk promine, tak je to dobré čtení a má i dobrý spád. A jsem rád, že jsem se dočkal vysvětlení minulosti Rose a Asada. A jako bonus opět zmínka o Karlově minulosti, takže se si máme na co těšit.

04.01.2020 5 z 5

Neutronová hvězda Neutronová hvězda Larry Niven

Naprosto skvělá knížka plná zajímavých nápadů. Mám s povídkovými knihami spíše špatnou zkušenost, ale tato mě nadchla. Líbily se mi všechny příběhy. Můžu doporučit.

19.07.2019 5 z 5