Patw Patw komentáře u knih

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl se mi líbil mnohem víc. Prvním ze dvou důvodů proč jsou to jen čtyři a ne plný počet hvězd je, že občas postavám až zbytečně dost dlouho utíká něco přímo před očima. Jindy jsou postavy ostré a bystré, ale pak najednou... si člověk říká jak se to chovají? A zadruhé, až moc často nám autor připomínal problémy naší hrdinky jakoby čtenář zapomněl, co četl deset stran zpět. Ale jinak opravdu povedený krimi příběh!

02.02.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

S touto knihou se mi stalo něco neobvyklého. Kapitoly byly špatně seřazené, takže jsem se dočetl konce tak za polovinou knihy. Překvapivé na tom bylo, že děj to vůbec ale vůbec neovlivnilo a dokonce to na sebe navazovalo takže jsem četl. Jak já byl překvapený, když jsem se dozvěděl jak to dopadlo a ještě mi tak 100 možná 150 stran zbývalo do konce. Děj se mi líbil. Ale přiznám se, že jsem ten zbytek nedočetl, když už jsem konce věděl a prázdná místa jsem necítil tak abych je musel vyplnit. Postava Kate je mi sympatická a je to rozumně a lidsky napsaná postava. Plný počet to není, protože jsem přeci jen vše kvůli chybě nečetl a neměl ani pocit, že bych měl zpětně.

20.01.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tato kniha mě lákala již delší dobou ale dostal jsem se k ní až nedávno a náhodou. Očekávaní nezklamala, děj se mi líbil, atmosféru to mělo, postavy popsané tak že by jste si řekli, že je znáte a to i samotné městečko, kde se děj odehrává. Ale jednu hvězdu jsem musel ubrat protože konec byl zvláštní. V momentě, kdy čekáte na rozuzlení tam najednou autorka nacpe zbytečnou kapitolu, a to narušilo celé vyvrcholení děje. A nutno dodat, že zde jsou dvě věci, které "vyřešeny" či vysvětleny autorkou vůbec nebyly.. je to tak ponechané na čtenáři a jeho fantazii.

07.01.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přál bych si vědět jak hodnotit. Hodnocení se zdržím protože by to bylo velmi nízké. Knihu jsem odložil a nedočetl. Místo abych se do děje dostal s každou částí víc a víc jsem se spíš s každou větou vzdaloval a nad knihou neustále kroužil očima, a nebo jsem je kroužil nad sebou, že to stále ještě čtu.

01.01.2021

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tohle bylo zklamání. Knihu jsem si pořídil jelikož se mi zamlouvala anotace, kniha mi byla doporučena a nadšené recenze a ohlasy čtenářů vedli k zakoupení knihy. Začátek se mi moc líbil. Eleanor je svá... v dobrém slova smyslu. Příjemné jsou vlastně všechny postavy. Jenže po pár desítkách stránek přišel zlom a příběh začal stagnovat. Nic se tam nedělo opět až do posledních osmdesáti stran. Člověk věděl kam to dějově spěje, jenže dle mého, ty dobré kapitoly byly následovány kapitolami o ničem, vata na pár stranách, jen aby se v další kapitole něco nasálo. Anotace knihy o příběhu moc nevydá - aspoň tedy ta v té anglické verzi - a člověk pomalu neví o čem kniha bude. Bylo by to příjemnější čtení kdyby některé linky/postavy dostali více prostoru. Kdyby kniha nebyla plná čtenářské vaty. Kdyby Raymond dostal více prostoru. A kdyby kniha byla o 200 stran kratší. Mrzí mě to, protože jsem se na knihu těšil ale ještě víc jsem se těšil až ji budu mít dočtenou abych mohl už číst něco jiného.

22.05.2020 2 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Kniha mi byla doslova vložena do ruky. Není nad cizí doporučení. A tak jsem začal číst a překvapivě necítil touhu knihu odložit. Je to čtivě napsané, postavy mají smysl, nechovají se příliš hloupě - až trochu ke konci - a rozhodně jsou promyšlené. Stejně tak promyšlený je děj, který rychle utíká díky nečekaným zvratům, které čtenář nečeká nebo nemá šanci odhadnout dokud o nich nečte. Rozhodně tato kniha patří k těm lepším thrillerům.

16.04.2017 5 z 5

Nesnesitelná lehkost Nesnesitelná lehkost Portia De Rossi

Četlo se to jedna báseň. Ano, lehké čtení, ale působilo to přesně jak mělo - jakoby byl člověk v místností se samotnou Portiou a poslouchal její vyprávění, jako konverzace nad šálkem kávy uprostřed nedělního deštivého dopoledne. Takový náhled do lidské duše, o které by Vás na první pohled nenapadlo, čím vším si prochází a jak těžké to musí být. Opravdu upřímná, někdy to čtenáři může i vadit, na druhou stranu nač by měla psát a vydat neupřímnou knihu? Tohle je překvapivá kniha, pohled do duše člověka, co každý den nasazoval masku statečnosti a sebejistoty aby nedal okolí nic znát. A hlavně, je tu pak to uvědomění si, co je špatně a co lze změnit.

13.08.2016 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Dívka v pavoučí síti se u mě objevila tak nějak náhodou. A já se začetl. A četl, a ačkoliv se tam na můj v kus až moc často zmiňoval časopis Milénium (no ne, jsou i stránky na kterých to bylo i pětkrát) stále jsem si užil tento děj, který mi ale trošku připadal jako vytažený ze starších Hollywoodských bijáků. No ne, dítě, savant, který je jediným svědkem vraždy svého otce a je tudíž terčem všech, kterým se to nehodí. A k tomu druhá zápletka, kdy se zjistí, že zavražděný byl špičkový vědec přes počítače a byl kousek od stvoření umělé inteligence, kterou mu chtějí ukrást. Nezní Vám to jak Hollywoodský biják ke konci devadesátek s Brucem Willisem v hlavní roli? Každopádně i přesto jsem knihu četl a těšil se z toho jak se objevují nálezy a klíče, které tím vším více zamotávají. Tahounem je určitě samotná Lisbeth Salanderová, která i zde svým osobitým způsobem exceluje. Příběh to tedy není nejoriginálnější, ale čtivé to je a čtenáře to do děje rozhodně dostane. Za mě spokojenost. (A teď si jdu dát tuto sérii od začátku.)

13.08.2016 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Tak moc jsem se na tu knihu těšil, jak díky skvělé anotaci, která nabízela parádní čtení tak i díky nadšeným ohlasům, ale z knihy jsem si odnesl jen smíšené pocity. Ono by se mi to líbilo víc, ale musel bych některé věci vyškrtat jako démona, který pronásleduje naší "hrdinku" Lindu. Celá ta hra mi vlastně přišla zbytečná, sice je to dramatické, ale na konci vlastně k ničemu bez smyslu i když některé zápletky mají překvapivé rozuzlení. Ačkoliv děj místy kulhá, atmosféra by se dala krájet a proto za mě 4 hvězdy.

13.08.2016 4 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Začátek knihy byl naprosto strhující, proto jsem si také knihu při dané příležitosti koupil na základě ukázky. Ovšem poté, co má čtenář začátek knihy za sebou jde vše - sice akčně - ale rozhodně směrem dolu. Co se mi na knize líbilo byl akční děj, mělo to spád a stále se tam něco dělo. Postavy mi také byli sympatické, nejde o hluboké postavy, ale stále jsou to postavy a dějem provedou dobře. Mínusem ovšem byl obsah toho "něčeho" co se tam dělo. Jedno klišé střídalo druhé, jeden kop střídal druhý a stále se to opakovalo. Počáteční nadšení po přečtení knihy časem opadlo. Rozhodně to není špatná kniha, ale díru do světa neudělá, takže (ne)chápu to PR, které se rozhodlo svézt se na vlně Marťana, ale bohužel tady to knize jen škodí. Tři hvězdy. Spokojené tři hvězdy, kniha se mi líbila, ale rozhodně nemohu jít s hodnocením víš.

23.04.2016 3 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Velké poděkování hodné duši, která mi tuto knihu doslova naservírovala pod nos. Nevím kdy a zda-li vůbec bych se ke knize někdy dostal, a tím pádem bych netušil o jaké dílo bych se tím připravil. Do knihy jsem se okamžitě začetl. Hlavní postava Jacka mi byla od počátku sympatická. Děj samozřejmě naprosto povedený, připoutal mě a nepustil. Narůstající atmosféra, intenzita děje samozřejmě narůstala a u poslední části se kniha odložit jednoduše nedala. Opravdu povedené dílo. A co je plusem, děj se této knize dá věřit, realistické až to mrazí. Poznat tímto dílem autora, Michaela Crichtona, nemohlo být lepší.

29.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

To bylo zklamání. Na Dívku ve vlaku jsem se hodně těšil, a ačkoliv ze začátku plnila má očekávání konec mě naprosto zklamal. Se stylem, kterým je tato kniha napsaná ani s postavami jsem problémy neměl. Hlavní hrdinka mi přišla i přes svou "komplikovanost" sympatická a byl jsem jí schopen porozumět. První půlka se četla hezky, pravdou je, že ke konci jsem knihu odložit nemohl, ale o to víc mě to každou další stránkou přestávalo bavit. Od začátku třetí třetiny přichází pokusy autorky o zamotání děje, od svedení čtenáře ze stopy jednoduše nazmar. Celý konec je poté těžce uvěřitelný a tím pádem o ničem. Za mě tři (silné) hvězdy.

30.12.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knihu jsem se rozhodl pořídit hned poté, co jsem si přečetl anotaci. Jednoduše mě to lákalo a tak když jsem se během léta ocitl v knihkupectví kniha už se nesla domů. Kniha se mi líbila. Bavila mě, a ve své třetí třetině i straně napnula a já knihu nemohl odložit. Stránky jsem doslova hltal. Zajímavý a příjemný děj, který nenudí a to vše ve spojení se sympatickými postavami. Ale přesto to nedosahuje na vyšší hodnocení, ale toto je silná trojka.

20.09.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Přečteno jedním dechem. Neskutečně poutavá a velmi sympatická kniha i přesto, že téma o kterém se zde píše není zrovna lehce stravitelné. Opravdu jsem si u této knihy říkal jak moc by se mi líbilo, kdyby kniha byla třikrát tak delší. Musím přiznat, že mě konec, nebo spíš zakončení trochu mrzelo, ale to bylo asi tím, že jsem to chtěl prostě jinak a to se autorovi moc vytknout nedá. Perfektní četba. Na knihu jako je tato člověk narazí jen jednou za velmi dlouhou dobu.

22.08.2015 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Další 'Kingova' odškrtnuta. Když jsem si knihu Dolores Claiborne opatřil, aneb vykoukla na mě v obchodě za necelé dvě eura nevěděl jsem do čeho se ženu, ale byl jsem rozhodnutý se začíst. Prvních dvě stě stran, (tedy dvě třetiny knihy), se mi doslova četlo samo, ovšem pak to dle mého v ději nějak "zakoplo" a děj se i přes svou akčnost těžce stavěl na nohy. Možná, kdyby se zredukoval počet stran první dvoustovky bylo by to lepší pro ten zbytek... ale takhle musím jednu hvězdu ubrat.

01.08.2015 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Tato kniha má ode mě hned několik plusů: 1) Přijde mi to jakoby se King po dlouhé době vžil do svého alter-ega Richarda Bachmana, 2) Kniha je psaná v první osobě aneb tak, že máte pocit, že Vám děj vypráví sama postava, a do třetice 3) Děj netlačí na pilu a přesto má čtenář stále chuť číst dál. Po přečtení této knihy jsem byl nadšený. Přiznám se, že jsem nevěděl do čeho jdu, když jsem po knize sáhl a odnesl si jí z obchodu domu (čteno v angličtině krátce po vydání), ale o to víc jsem byl příjemně překvapený, když jsem byl dějem pohlcen. Pravda, čekal jsem od prvních stran trochu jiný děj, ale ani ten, co mi byl naservírovaný mě nezklamal. Během čtení dokázal King mé představy a očekávání několikrát pohřbít a změnit směr vyprávění a asi i právě proto se mi tato kniha tolik líbila.

25.07.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kvalitní kniha, dobře napsaná i pro čtenáře, který si na thrillery nepotrpí - tedy já ne a přesto jsem si knihu užil. Postavy se mi líbili i když některé jsem neměl rád (i když to je plusem protože jsem si jist, že to tak autorka chtěla). Hlavní hrdina mi ovšem sympatická byla a vzbuzovala u mě různé dojmy a pocity. Děj je také povedený - tomu napomáhala atmosféra malého městečka Wind Gap kde se děj této knihy odehrává. Jde o kvalitní čtení. Pro mě za 4 hvězdy.

31.01.2015 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Kniha Čistý je rozhodně kvalitním začátkem antiutopické trilogie, ale...
Z knihy mám divný rozporuplný pocit. Děj se mi líbil - byl převážně svižný, ale nemohu říct, že by mě vtáhl do děje a nutil mě hltat stránku za stránkou jako Hunger Games. V tomto případě je nálepka "pro fanoušky Hunger Games" opravdu jen prostředník k prodeji. Děj knihy má silné i slabé momenty, ale celkově mi na tom pár věcí nesedělo. V hlavě mám stále pár otazníků a stále si o některých věcech říkám - 'jak? proč?'. Ano, autorka se snažila vše vysvětlit, ale jakoby pár věcí opomněla. Každopádně jsem si ale čtení užil a proto silné 3*. Ovšem jestli se budu honem rychle hnát do pokračování to netuším... asi takhle - Kdybych měl doma už druhý a třetí díl, asi bych toho momentálně litoval.

01.11.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

S posledním dílem této série jsem měl velké starosti. Nejprve mě rozčilovalo rozdělení kapitol na vyprávění od Tris a Tobiase/Čtyřky. Nevadilo by mi to, kdybych na to byl zvyklí už od začátku (jako u jiných knih), ale pokud napíšete první i druhý díl z pohledu hlavní postavy, a třetí díl najednou z pohledu dvou postav to už je trochu zbytečné. A musím říct, že vyprávění Tobiase mě vůbec nebavilo.

Samotný děj se také táhl. Žádná velká akce. Vždy jen malé akční části, které drželi napětí maximálně na dvou stránkách. Nic velkého, co by mě nutilo honem rychle číst dál, hltat stránku po stránce.

Samotný konec, kdo by to čekal, že? Na jednu stranu bych si představoval jiný konec, na druhou stranu oba palce nahoru za odvahu autorky vydat se úplně jiným směrem jak jiní young-adult autoři. To oceňuji.

11.10.2014 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Knihu jsem si přečetl dvakrát. Musím říct, že napodruhé se mi líbila mnohem víc. I přestože jsem měl knihu přečtenou našli se části, které mě opět překvapili. Co musím obdivně pochválit jsou především osobnosti samotných lidí v knize. Jak jde děj dál tak se mění či upevňuje osobnost/charakter postav v této knize. To co tu King vyčaroval se opravdu povedlo. Nedivím se, že to napoprvé vzdal. Dostalo mě to...

01.09.2014 5 z 5