patricka

Příspěvky

Hry o životHry o životS. Collins

Měla jsem to přečtené za chvíli. Donutí to k zamyšlení...

06.02.2014


Papírová městaPapírová městaJ. Green

Krásný, krásný, krásný. Čekala jsem nějakej doják (ve špatném slova smyslu), ale bylo to celé tak krásně napsané. Ty citáty, pasáže k zamyšlení, jiné k zasmaní, dokonalý příběh. A já osobně si nemyslím, že by to mělo vysloveně špatný konec...každý to bere jinak. Spíš mi přišlo, že to nebyl uplně konec. Docela by se mi líbilo pokračování.

13.01.2015


Princezniny deníkyPrincezniny deníkyM. Cabot

Zase jem si ji po delší době přečetla. Potřeovala jsem to na odreagování. A povedlo se, nadvakrát jsem přečetla tuhle knížku a je mi líp :) Mia mě zkrátka nezklame :)

02.04.2015


DivočinaDivočinaC. Strayed

Moc jsem se na knížku těšila, protože už jen samotný námět se mi moc líbí. Moc ráda bych taky zkusila přejít PCT. Nemám takové problémy jako Cheryl, chtěla bych to zkusit jen tak... Autorky vyprávění se mi moc líbilo. Doufám, že jí tahle cesta opravdu změnila život k lepšímu a že se jí vede dobře do dnes.

10.08.2015


Můří deníkyMůří deníkyR. Klein

Všude čtu na tuhle knížku špatné recenze. Ale já jsem z ní naprosto unešená. Teď ji čtu po druhý. Na jednom webu jsem četla, že příběh není takový "že by jste se od něj nemohli odtrhnout", ale přesně tohle se stalo mně, opravdu se od něho nemůžu odtrhnout.
Příběh mě naprosto fascinuje.

10.05.2014


Na hraně zapomněníNa hraně zapomněníJ. A. Redmerski

Nečekala bych, že těch čtyřista stránek přečtu tak rychle... Některé úvahy hlavních postav byly poučné a inspirativní.

16.11.2014


Dash & Lily - Kniha přáníDash & Lily - Kniha přáníR. Cohn

Nevím, co k tomu dodat... prostě skvělá knížka, troufám si říct, že nejlepší, jakou jsem v poslední době četla. Pro mě vlastně znamená letos Vánoce, protože jsem s ní strávila většinu Štědrého dne. Lily je prostě úžasná, hodněkrát jsem se v ní poznávala. A Dashe jsem si také zamilovala, jeho nápady a citáty. Ten zápisník... po ničem jiném teď netoužím. Jsem za tuhle knížku strašně moc vděčná...

26.12.2014


Jíst, meditovat, milovatJíst, meditovat, milovatE. Gilbert

Krásný životní příběh podle skutečné události. Moc se mi líbilo, jak si Liz putování užívala podle svého. Díky téhle knížce jsem začala víc věřit na čtení z ruky :)

10.02.2015


Vraždy s monogramemVraždy s monogramemS. Hannah

Mě se další případ Poirota od jiné spisovatelky líbil. Sice jsem měla co dělat, abych se v tom všem na konci nezamotala, proč by ti tak nemohlo být? Kdybych byla Catchpoolem, asi by mě dost štvalo, kdyby se mi někdo takhle pletl do vyšetřování, ale je to Hercule Poirot, tak to asi nevadí :) Jinak, Jennie má opravdu pevné nervy... nebo spíš naopak... nedokážu to posoudit...

12.05.2015


Sněží, sněží...Sněží, sněží...L. Myracle

Mám ráda zimu a Vánoce, takže tahle knížka byla skvělá. Nejvíc se mi líbil první příběh Zasněžený expres od Maureen Johnson. Jubilee a Stuart mě moc bavili. Překvapilo mě, že nejméně mě zaujal příběh od Johna Greena. Ale bylo to tak. I Vánoční zázrak se mi četl dobře, ale na ostatní dvě povídky neměl. Ale celkem Sněží, sněží... je skvělá knížka!

20.02.2016


Princezniny deníkyPrincezniny deníkyM. Cabot

Moje první knížka od Meg Cabotové, rozhodně nezklamala a proto čtu další a další. Rozhodla jsem se jí číst podle filmu, ale tam je to trochu jinak. V knížce jsem si to všechno s Miou užila víc a to nemluvim o dalších dílech :)

06.02.2014


Záhada na zámku StylesZáhada na zámku StylesA. Christie

Tak jsem přečetla Aghatinu první knížku a rozhodně mě nezklamala. Moc mě bavilo 'sledovat' Hercula Poarota při vyšetřování a ostatní postavy také neměly chybu.

09.10.2014


Smrt pana fotografaSmrt pana fotografaD. Kovaľová

Je to úplně jiná knížka než na které jsem zvyklá. Nezvyklé pro mě bylo už to prostředí Prahy a ta zvláštní jména... ale četlo de mi to dobře. Nejvíc mě pobavil kapitán Petříček. Ale to, kam se začal ubírat ve druhé polovině příběhu mě trochu překvapilo, protože jsem su o jeho vzhledu udělala svojí určitou představu a pak mi to tam prostě chvíli nesedělo. Ale aspoň jsem se nenudila :)

17.12.2014


Vraždy podle abecedyVraždy podle abecedyA. Christie

Tenhle případ Hercula Poirota mi přišel hodně originální. Příběh je čtivý, moc se mi líbil a po konečném rozzuzlení jsem byla hodně překvapená.

28.12.2014


Ukradené pouzdro na housleUkradené pouzdro na housleB. Rodik

Knížku jsem přečeetla, protože hned jak jsem ji uviděla, strašně se mi zalíbily obrázky od Johanna Brandstettera. Příběh je pro děti moc hezky napsaný. Byl to pro mě hezký oddychový příběh.

07.01.2015


Franny a ZooeyFranny a ZooeyJ. D. Salinger (pseudonym)

Zvláštní knížka... Vpodstatě neměla skoro žádný děj a chvílama mě dokonce nudila. To ale vynahradily stránky, od kterých jsem se nemohla odtrhnout. Vlastně ani nevím, proč mě některé rozhovory tak zaujaly... Zooey mi byl dost nesympatický. Ale myšlenka, kterou vyslovil na konci, myšlenka, která je zřejmě hlavní myšlenkou knížky, se mi líbila a myslím, že je hodna zamyšlení.

30.01.2015


EragonEragonC. Paolini

Do teď jsem fantasy skoro nečetla, ale teď vím, že alespoň pokračování Ergona mě určitě čeká. Je to neuvěřitelně krásný příběh. Když bych si od toho odmyslela ty obludy,které sem samozřejmě patří, ale myslím tím kdybychom se přenesli z prostředí Alagaesie do našeho světa, je to vlastně příběh ze života.... K tomuhle, pro někoho možná nesmyslnému závěru mě dovedl Bromuv citát "Skutečná odvaha znamená žít a trpět pro to, v co věříš."
Když ke svému skvělému dojmu přidám fakt, že autor knížku napsal v patnácti letech, stává se Eragon opravdu něčím velmi jedinečným.

25.01.2015


Místo pro princeznu!Místo pro princeznu!M. Cabot

S každým dalším znovupřečtením některého z Princezniných deníků mi to připadá čím dál víc střeštěnější :) Ale já se Miiných příběhů jen tak nevzdám. Zbožňuji tuhle sérii. V tomhle díle jsem nejvíc nenáviděla Grandmere za to, jak může tak slepě plánovat tu svatbu. A já ode dneška budu asi také hledat zážitek, který mě nejvíc dojal.

03.04.2015


Vražda není hraVražda není hraA. Bradley

Dostala jsem chuť přečíst si druhý případ Flavie de Luce,a tak jsem se do toho pustila. Zápletka se mi moc líbila. Jenom mi zase přišlo, že Flavia podniká věci trochu moc neúměrné jejímu věku. Je hezké, jak všechno souviselo se vším. Na konci Flavia případ nečekaně vysvětlila, nikdy bych to takhle nevypátrala :) Škoda, že nemáme v češtině i další díly...

09.04.2015


Čarodějův kloboukČarodějův kloboukT. Jansson

Já Muminky z detství neznám. Objevila jsem je az teď, když na mě krásné nové vydání Čarodějova klobouku kouklo v knihkupectví. Knížečka mě potěšila. Nejradši mám Šňupálka :)

05.05.2015


MiniaturistaMiniaturistaJ. Burton

Ze začátku jsem se moc nemohla začít, ale asi od první Nelliny zásilky mě knížka chytla. Moc krásný a dojemný příběh. Události ke konci jsem opravdu nečekala. I já jsem si knížku vybrala podle nádherné obálky a když se k tomu přidal ten dechberoucí příběh... není co dodat.

10.06.2015


Ranč U Zelené sedmy 1Ranč U Zelené sedmy 1E. Pelantová

Líbí se mi seriál, tak jsem si přečetla i knížku, která mě také nezklamala. Kudrnovi mi zpříjemnili mnoho chvil. Babička je určitě nezapomenutelná.

27.06.2015


Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuA. Christie

Skvělé! :) Moc zajímavý případ. Zvláštní, že se to skoro celé odehrálo v jeden den...

27.08.2015


Ostrov s vůní čerstvého chlebaOstrov s vůní čerstvého chlebaJ. Colgan

Působivý příběh. Obdivuji Polly, kdyby tak bylo takových lidí víc... I Kerensa si zaslouží obdiv, nepřestala kamarádku podporovat i když se dala jí úplně cizím směrem. Ostrov na mě působil krásně, kdybych potřebovala někam utéct, vybrala bych si také takový. A recepty, co jsem vyzkoušela, jsou skvělé.

15.03.2017


Velikost L: Znovu na scéněVelikost L: Znovu na scéněM. Cabot

Dostala jsem se ke knížce, aniž bych předtím četla předchozí díly, takže jsem se na začátku trochu ztrácela. Ale za chvíli už to bylo dobrý a mám z knížky skvělý pocit.

06.02.2014


Hračky ve škole a jiné příběhyHračky ve škole a jiné příběhyneznámý

Pro nejmenší děti je to moc pěkně napsaná knížka.

06.02.2014


Čtvrtý rozměr láskyČtvrtý rozměr láskyM. Cabot

Myslela jsem, že je to poslední díl :) a úplně mě, stejně jako celá série uchvátil. Všechno jsem prožívala se Suze. Kdybych tak mohla taky potkat Jesseho....

10.05.2014


Temný cypřišTemný cypřišA. Christie

Ze začátku mě to moc nebavilo. Rozhodně to podle mě byla jedna z horších knížek od Agathy, ale ve druhé polovině to začalo být lepší, zvlášť se mi líbilo, to co řekl a konci dktor Elinor....

05.12.2014


PralinkaPralinkaJ. Dědková

Hlavní hrdinka Markéta byla sice rozmazlená, ale já nikdy nemůžu mít hlavnímu hrdinovi nic za zlé. Většinou jsem s ní i soucítila. Příběh se mi moc líbil a už celý den mi leží v hlavě.

17.12.2014


Vánoční koledaVánoční koledaC. Dickens

Knížku jsem četla, protože prý navodí vánoční atmosféru. Ano, opravdu se hodí na tohle vánoční období. Je to krásný pohádkový příběh ze staré Anglie a má skvělou atmosféru Vánoc. Akorát jsem si chvíli musela zvykat na Dickensův styl psaní, protože jsem od něj ještě nikdy nic jiného nečetla. Ale ve výsledku se mi to moc líbilo.

21.12.2014


1