PastorMal13 PastorMal13 komentáře u knih

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Zase jsem se náramně bavil, ale nečekal bych, že bych podobné zvrhlosti, mám na mysli ten lahodný „koktejl, který je pochoutkou pro obyvatele druhé planety, četl v této sérii.

PS: podobně jako mnozí komentující jsem si vzpomněl na Ricka a Mortyho.

24.04.2024 5 z 5

Zajatci démona Zajatci démona Jean-Pierre Garen (p)

Mark Stone, sportovně vzhlížející chlapík kolem pětatřiceti let stár, je nucen nouzově přistát v únikovém modulu na Sixtě, středověké planetě, kde ho čeká jedno nepříjemné překvapení...

Oceňuji reklamu na knize na prevenci proti AIDS, myslím, že vzhledem k povahám hlavních hrdinů do příběhu krásně zapadá.

17.04.2024 4 z 5

Roj Roj Nick Webb

Příběh je sice plný klišé, ale to se snad u tohoto odvětví trošku očekává. Autor se drží osvědčeného scenáře, kdy nastoupí silný nepřítel a je jen na outsiderovi, aby ho zastavil. Musím přiznat, že jsem neměl v plánu číst pokračování, ale zvrat v závěrečné časti mě přesvědčil o opaku.

Spoiler: při obraně Sluneční soustavy zahyne kapitán s jedním z nejvtipnějších jmen, na které jsem během čtení kdy narazil, kapitán Argus. RIP.

07.04.2024 4 z 5

Formule 2010/11 Formule 2010/11 Petr Dufek

Klasická ročenka F1, na které jsme bývali od pana Dufka zvyklí.

Formule 2009/10 Formule 2009/10 Petr Dufek

Znovu kvalitně zpracovaná publikace, která má jednu z nejhezčích obálek, které jsem na motoristických knihách viděl (Brawn GP v podání Buttona je prostě nádhera).

Formule 2008/09 Formule 2008/09 Petr Dufek

Opět klasické počtení od pana Dufka. Přijde mi však, že je pan autor lehce vyhraněný proti Lewisovi Hamiltonovi, který v tomto roce těsně vyhrál titul.

Formule 2003/04 Formule 2003/04 Petr Dufek

Ročenka roku 2003 nabízí méně zajímavých informací jako její nástupci a i co se týče počtu stran je útlejší. Každopádně to hlavní, popis závodů F1, je neměnné.

02.04.2024 4 z 5

Formule 2006/07 Formule 2006/07 Petr Dufek

Ročenka závodů F1 roku 2006 nám opět předkládá detailní popisy všech závodů efjedniček. I zde nesmí chybět krásné fotografie i zajímavé statistiky. Největší pozornost věnoval autor souboji o titul mezi Alonsem a Schumacherem.

31.03.2024 5 z 5

Formule 2011/12 Formule 2011/12 Petr Dufek

Poslední kniha ze série ročenek Formule 1 a jiných důležitých formulových sérií, kterou jsem však dostal jako první. Hlavní část je věnována právě F1 a rozebírá kolo po kole každý závod a nechybí ani výsledky závodů a kvalifikací. Škoda, že se podobné knihy nevydávají i dnes.

31.03.2024 5 z 5

Garfield bere vše Garfield bere vše Jim Davis

„Mám depresivní depresi Garfielde. Asi půjdu ven a zastřelím se.“
„Říkáš to, jen abys mě rozveselil.“

26.02.2024 4 z 5

Playboy. Antologie sci-fi povídek Playboy. Antologie sci-fi povídek * antologie

Alice Turner si dala za úkol vybrat ty nejlepší sci-fi povídky, které vyšly v Playboyi, a samostatně je vydat. A to se myslím, i když jsem se v jejich časopise spíše soustředil na něco jiného, povedlo. Sbírka nám představuje povětšinou díla z per angloamerických mistrů vydané v letech 1958 až 1997. Kvalita povídek je velmi podařená, jen pár mi nesedlo. Za nejlepší považuji Devatero životů, Hlídka u mrtvého a Vítejte v pavilónu opic.

25.02.2024 4 z 5

Rick a Morty - Pátý svazek Rick a Morty - Pátý svazek Kyle Starks

Zase jsem se výborně bavil. Musím říci, že to, aby si Jerry podmanil svět (respektive Citadelu Ricků) mě neskutečně pobavilo. Doufám jen, aby toto nebyl opravdu poslední český komiks Ricka a Mortyho...

13.02.2024 5 z 5

Rick a Morty - Čtvrtý svazek Rick a Morty - Čtvrtý svazek Kyle Starks

S Kylem Starksem dorazila změna a nutno dodat, že k lepšímu. Komiksy měly šťávu a celkově byly prostě dobře napsané. I kresba se zlepšila. Jsem rád, že se opět vrátili bonusové kraťasy, ze kterých bych vyzdvihnul skeč Kapesní Mortíci.

12.02.2024 5 z 5

Ledová sfinga Ledová sfinga Jules Verne

Verne navázal na Poeho a dokončil příběh Arthura Pryma. Verneho jsem četl poprvé za deset let a alespoň malinko nostalgicky zavzpomínal na dětská léta. Musím ale říci, že toto dílo určitě nepatří k jeho nejlepším.

PS - Četl jsem vydání z roku 1992 a nevkusnější obálku jsem dlouho neviděl...

12.02.2024 4 z 5

Rick a Morty - Třetí svazek Rick a Morty - Třetí svazek Tom Fowler

Hlavní dějová linka bohužel nebyla moc záživně podaná, místy bylo víc textu než kresby. Nejzajímavější byla rozhodně část "Ready Player Morty", kde si Jerry a Summer prohodí těla.

10.02.2024 3 z 5

Rick a Morty – Druhý svazek Rick a Morty – Druhý svazek Zac Gorman

Hlavní prostor v komisku zabírá příběh z dimenze, kde nikdy neexistoval Rick a vládne v ni diktátor Morty, který se snaží vyhladit všechny Ricky. Poté následuje reklama z dimenzionální kabelovky a vše uzavírá zvláštní zvyk v jinak normální dimenzi. Prostě klasika, co známe z animovaného seriálu.

09.02.2024 4 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Nedávno skončila sedmá série seriálu Rick a Morty, po jejímž shlédnutí jsem měl stále chuť na dobrodružství Ricka a Mortyho. Naštěstí jsem se dozvěděl, že existuje české vydání komiksu a samozřejmě jsem si ho nemohl nechat ujít.

Komiks sleduje Ricka a Mortyho z dimenze C-132, takže se nejedná o protagonisty, které známe ze seriálu. Nicméně jsou si dost podobni nejen fyzicky ale i duševně. Samotné díly komiksu, v tomhle čísle jich je pět, na sebe navazují a mě osobně připomínají některé epizody seriálu.

08.02.2024 4 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Skvělé zakončení Vaderovy série.

07.02.2024 4 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

Oproti předchozímu dílu mírné zklamání. O Darthu Vaderovi je v podstatě jen první komiks, dialogy (nebo spíše „bubliny“) jsou zvláštní a i ta kresba je jakási divná.

06.02.2024 3 z 5

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Kniha je rozdělená na dvě části. První pojednává o cestách Arthura Gordona Pyma a je bohužel přeťata v nejlepším. Druhá kratší část je dopis rotterdamského rodáka z jeho neobvyklé cesty v jakési vzducholodi. Jazyk i téma mi v mnohém připomínalo mi důvěrně známé verneovky, vždyť Verne se v mnohém učil právě od Poea a napsal také volné pokročování tohoto díla. Oba příběhy jsou napínavé, nepočítám-li dlouhé popisné části, a zkrátka dobrodružné.

06.02.2024 4 z 5