PanKérka PanKérka komentáře u knih

Klan Klan Adrienne Young

Musím říct, že pro mě kniha byla poměrně zklamáním. Když pominu nespočet pravopisných chyb, které mě dost otravovaly, byl celý příběh takový povrchní. Medasek to vystihuje úplně přesně. Eelyn na každé druhé straně brečí a všichni tam pořád brečí a závěrečná bitva, je popsána tak na 5 řádcích. Kdyby mi bylo třeba 12, tak by se mi to asi líbilo, ale jinak je to bohužel slabé.

17.12.2019 3 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Opravdu skvělá kniha o výživě, která jednoduše objasní všechny možné aspekty zdravého životního stylu. Doporučuji každému, kdo se chce zabývat tím, jak se kvalitně stravovat.

19.05.2019 5 z 5

Milá knížka, kterou rychle zhltenete. Graficka je zpracovaná opravdu krásně, obsahově to žádné převratného informace nejsou, ale je to příjemné počtení. Člověk se alespoň zamyslí nad tím, že by všechny ty, vlastně běžné věci, které tvoří hygge, mohl zase trochu zařadit do svého uspěchaného života.

19.02.2019 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Možná je to tím, že mezi předposledním a tímto dílem uběhlo dost času, než jsem ho přečetla, ale kniha mě tolik nezaujala. Nedokázala jsem se úplně znovu sžít s postavami a tedy celé mi to přišlo v některých místech absolutně předvídatelné a všechno tam podle mého vyházelo až moc skvěle. Prostě až přeslazená pohádka. Ale jako oddechovka dobré.

08.02.2019 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tohle je moje druhá kniha od Greena. Mám u jeho knih pocit, že jsem na ně asi už moc stará, ale na druhou stranu se zrovna v téhle knize hrozně moc vidím v těch postavách. Tak moc, až mě to trochu děsí. Takže i když mi Will Grayson na jednu stranu přijde jako trochu infantilní kniha, je vlastně úplně skvělá a čte se jedním dechem.

21.06.2018 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha je skvělá jen mi přijde, že se v ní autor už trochu opakoval pořád dokola. Konečně jsme ale měli možnost nahlédnout do skutečného světa. Závěr je docela překvapivý ve stylu Noemovy archy. Ale tak jako tak... ZLOSIN je dobrý.

15.10.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Velmi zajímavá kniha jen mě trochu mrzí ten konec. Čekala jsem nějakou obrovskou explozi či jinou pomstu a ta se bohužel nekonala.

15.10.2016 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Musím říct, že mě tento díl docela zklamal. Po přečtení pár stránek jsem knihu odložila a po pár měsících si řekla, že bych to mohla konečně dočíst. Příběh mě nakonec zaujal a líbil se mi, ale zakončení mě tedy moc nenadchlo. Nevím, jestli sáhnu po pokračování. Na jednu stranu by mě zajímalo, ale jestli bude v podobném duchu, tak nevím nevím..
SPOILER: Po přečtení konce mi přišlo, jako by celá ta kniha byla vlastně k ničemu, když se jim vlastně stejně nic nepodařilo. Podle mě by v každé knize mělo být aspoň nějaké positivum, jenže tady mi přišlo, že vše, co se jim povede, stejně nakonec nemá žádný výsledek. KONEC SPOILERU

23.04.2016 2 z 5

Kdybych mohla udělit sto hvězdiček, tahle kniha by ji rozhodně dostala. Naučné knihy mě vždycky nudily a že bych si z nich udělala byť jedinou poznámku se mi nikdy nepovedlo. Tahle kniha je ale krásně čtivá a zapsala jsem si každé jedno pravidlo, které pan Carnegie doporučuje. Rozhodně můžu říct, že díky této knize se snažím pohlížet, nejen na starosti, ale na celý život jinak a lépe.

04.01.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejprve jsem nevěděla, co od knihy čekat. Musím ale říct, že mě naprosto zaujala. Občas jsem nad některými scénami jen nevěřícně vrtěla hlavou. Hlavně nad tím, jak se zvířata nechala krmit lžemi od prasat. Je to opravdu pozoruhodné dílo a poslední věta celé knihy je naprosto dokonalá:
"Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti"

27.10.2014 4 z 5

Nemilovaná – Z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná – Z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Musím říct, že jsem čekala trochu něco jiného. Kniha se mi moc dobře nečetla a nedávala mi někdy ani úplně smysl. Asi jsem k ní nenašla ten správný přístup.

20.10.2014 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Detektivky normálně nečtu, ale u moře jsem neměla jiný výběr. Od začátku to bylo zajímavé, ale pak už to bylo jen strhující. Myslíte, že víte kdo je vrah a ono nic. A když už to opravdu víte, tak zjistíte, že je to někdo úplně jiný. Četla jsem to jedním dechem.

26.07.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha byla docela zvláštní. Nejdříve bylo všechno krásné a nic se nedělo. Zvrat nastal až někde po půlce knihy po oné události s Gagem. Což samo o sobě bylo takové nečekané, až možná nevhodné. Byla to taková facka. Až na posledních pár stránkách knihy jsem byla napjatá. A stejně jako u Gage to s Rachel bylo takové nijaké. Prostě jen obyčejné poznání a nic víc. Takže kniha pěkná, ale mezi nejlepší Kingovky u mě nepatří.

21.04.2014 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Povinná četba - z vlastního zájmu bych po tom nesáhla. Chápu, že to má vyjadřovat úplně něco jiného, ale mě to prostě nezaujalo.

02.01.2014 2 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Asi jsem divná, ale kniha mě nějak moc nezaujala. Nebyla špatná, ale čekala jsem něco víc. Možná to bude tím, že jsem se už dříve pro své dobro proti myšlence exorcismu obrnila.

27.09.2013 3 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Ze začátku mě kniha mírně štvala svou nechutností. Ale potom, co jsme přešli začáteční "sračkotchoře" se příběh úžasně rozvinul a já ani na poslední stránce při posledním slově nevěřila, že už je vážně konec. Zase jeden mistrovský příběh. Díky pane Kingu!

17.08.2013 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Nejdřív jsem si myslela, že mě to jako straší knížka nebude bavit. Ale opak je pravdou. Je to naprosto úžasná kniha, která mě uchvátila Holmesovými postupy a dedukcemi.

07.07.2013 5 z 5

Fialový autobus Fialový autobus Maeve Binchy

Obyčejná knížka s nezáživným dějem a bez zřejmé zápletky

13.06.2013 2 z 5

Rukověť lovce upírů: Rafael van Helsing Rukověť lovce upírů: Rafael van Helsing Martin J. Howard

Krásné ilustrace, jednoduše ale velmi zajímavě podáno. Rozhodně doporučuji všem se zálibou v upírech :)

24.03.2013 5 z 5

Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři Vladimíra Krejčí

Občas zajímavé, ale spíš jen chabá napodobenina Terry Dearryho se stále tím samým opakovaným na 70 stránkách...

17.01.2013 2 z 5