paníŠ Online paníŠ komentáře u knih

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Příběh opět skvělý. Postavy mi přirostly k srdci, i proto jsem knihu přečetla docela rychle, chtěla jsem vědět, jak to s hrdiny dopadne a kdo stojí v pozadí celého morového spiknutí. Jen snad jedna osobní poznámka: Neskutečně se štítím krys, potkanů a podobně havěti, takže tenhle díl byl opravdu něco, představivost mám totiž opravdu dobrou .
Celou sérii vřele doporučuji.

11.02.2024 5 z 5

Kdo krade sny? Kdo krade sny? David Jan Žák

Skvělé zakončení série. Vlastně musím říct, že tenhle díl mě bavil asi nejvíc. Sice nejsem cílovka, ale i tak mě příběh Edwina a jeho bandy vtáhl.
Kdo z mladých čtenářů má rád dobrodružství a fantasy světy, tomu sérii Tromby lze jen doporučit.

18.10.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Sérii mám ráda, ale stejně mi nejlepší přišly první dva díly.
Co se týče zfilmování prvního dílu, tak musím říct, že je to snad poprvé, kdy mi film nezkazil dojem z knihy. Film se povedl stejně jako kniha...

15.10.2022

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Kniha absolutně předčila moje očekávání. Napínavé, fantasticky vykreslené, žádné nudné pasáže, navíc se děj odehrává v mojí drahé Plzni. První kniha, kterou jsem od autora četla. Určitě není poslední. Pánovi ze Světa knihy díky za doporučení...

15.12.2021 5 z 5

Levá strana světa Levá strana světa Lisa Genova

Tahle knížka je napsaná opravdu skvěle. Hned člověka vtáhne do děje. Postavy jsou uvěřitelné, příběh silný. Na knihu jsem narazila tady, na databázi. A opravdu nelituji.

Věta, která se mi vybaví při vzpomínce na tuhle knihu: Dobře. Můžete mi pak vyčarovat sklenici mléka?

28.10.2021 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Moje hodnocení patří vlastně celé sérii. Knížky jsou to čtivé, autor dokáže svým vyprávěním vtáhnout do děje. Když jsem se začetla, nedokázala jsem knížku odložit. Oceňuji, že není snaha něco natahovat a po šesti dílech je série ukončená. Příběh ve mně zůstane dlouho, zanechal hluboký dojem. A hluboký dojem zanechali i netvoři. Pro mě rozhodně jedny z top knížek.

11.10.2021 5 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Knížka je psána typickým stylem pro svého autora. Mám jeho styl ráda, pro mě jde o pěkné oddechové čtení. Na nové knížky se vždycky těším.
Jen jsem trochu v rozpacích z informací o počtech dílů - u první knihy je uvedeno, že bude 6 dílů. V popisu tohoto, čtvrtého, dílu je uvedeno, že jde o závěrečný díl tetralogie. Tak jsem zvědavá, co bude se sérií dál. Zda tedy tímto skončila, nebo bude pokračovat.....

07.05.2021 4 z 5

Vire, padni! Vire, padni! Ivona Březinová

Milý příběh, který se čte v podstatě sám. Osobně jsem si extrémně zamilovala paní ředitelku s dronem :). Pro všechny věkové kategorie fajn čtení doplněné o "slovníček" pojmů, které s dnešní dobou souvisí víc než dost.

30.04.2021 4 z 5

Nejsem cílová skupina čtenářů, ale přesto jsem si knihu užila. Ve druhé polovině dostává děj spád a stává se zajímavějším. Dva třináctiletí kluci, kteří si dopisují, ač jsou každý z jiné doby a vzájemně si pomáhají, podporují se, zachraňují.... Je to možná místy až dětsky naivní, ale přesto napínavé. Přátelství napříč staletími můžu jedině doporučit všem.

11.04.2021 4 z 5

Jak na Internet – Bezpečně Jak na Internet – Bezpečně Jiří Vaněk

Je to sympatický způsob, jak upozornit na největší nešvary a problémy. Hlavně pro děti je to přehledné. I když třeba nerady čtou, tak komiksové zpracování jim bývá bližší - hodně obrázků, málo písmenek.
Pro mě jako pro dospělého to bylo rychlé čtení, ale tak nějak si člověk připomene, co ví, ale občas na to nedbá. Některé "hlášky" i pobavily (Máš můj mobílku dávno spát i píseň ptáků končí.).

25.03.2021

Pekelný advent Pekelný advent Jan Sviták

Druhý díl trilogie byl snad ještě lepší než první. Ač už nejsem dítě, příběh je napsaný poutavě a člověka dokáže místy doslova pohltit. knížku jsem zhltla za jedno odpoledne. Nedokázala jsem ji odložit. Už se těším na třetí díl.

08.03.2021

Harry Potter mě nikdy moc nelákal. Nakonec jsem se, už kvůli dětem, nechala přesvědčit. Harryho jsem měla jako audioknihu. V podání Jiřího Lábuse je to opravdu milý příběh. Jestli se pustím do dalších dílů netuším, ale setkání s prvním dílem nelituji.

07.02.2021 3 z 5

Dcera svrženého krále Dcera svrženého krále Simon Brett

Sérii Prevít jsem kdysi zhltla jedním dechem. Tahle kniha mě opravdu zklamala. Tento styl psaní a humoru mi nesedl.

30.01.2021 2 z 5