panHnědý panHnědý komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Dokonalost

26.12.2018 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Chapadla mě chytala za nohu a táhly do děje čím dál silněji. Závěr je velmi strhující (nehnutelný pohled).

21.06.2015 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Pojednám vůni stránek i s propojeným pocitem stříbrného plátna: **** Představte si tvůrce, který dokázal maximální vrchol ve své práci, kde dosahuje vrcholné limity - tam si Stanley Kubrick pohrává a přidává další detaily do naprosté dokonalosti (tam, kde Stanley Kubrick ve své práci skončil ho nemůže jiný režisér jakkoliv následovat). Dílo, které pochází z jiného světa, nebo dílo, které může být odkazem naší civilizace pro mimozemskou civilizaci (jak to všechno kolem nás vzniklo?). 2001: A SPACE ODYSSEY mi mluví z duše. Tohle dílo mně zavedlo daleko za náš svět, při prvním zhlédnutí jsem se možná dotknul hvězdy, to jsi přesně nepamatuju, ale jedno vím jistě, nikdy na ten pocit nezapomenu. Vesmírná představivost už není minulostí, je nám odhalena, můžeme sledovat její krásu, tajemství a její nekonečnost. Existuje konec? Jiné světy? Nebo můžeme proniknout do jiné galaxie, jiné dimenze, nebo se vrátit v čase? ******* Myšlenka, která spadá do nejpřitažlivějších snů - ve snech, kterých se může divák během sledování dotknout a po skončení díla ve svých myšlenkách i splnit. ****************************

Osvícení Osvícení Stephen King

Přečteno s jedním nádechem.

Ztracená dálnice Ztracená dálnice Barry Gifford

Geniální rozbor filmu Lost highway a jak vlastně vznikl scénář k tomuto filmu. 100%

Velká ryba Velká ryba David Lynch

Geniální přečtení pana Lynche. Lidské vědomí a jeho rozsah. Jeho filmy miluji.

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

Carlos Castaneda mě zavedl do prostředí tajuplných světů "na obrácené straně Měsíce". Vize, které dokáže zachytit do stránek je fascinující, a knihu jsem dočetl za jeden den. Uživatel koubin007, by se měl napít bylinkového nápoje od dona Juana a lítat jako havran (jako já).

14.10.2012