panda23

Příspěvky

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Kniha má velice zajímavý námět, líbily se mi myšlenky o tom, co vlastně utváří naši osobu, co přesně tvoří to, kým jsme. Kniha je napínavá a velmi poutavě se odkrývá velké tajemství kovové krychle. Určitě doporučuji ke čtení, jsem zvědavá, jaký bude film.

28.04.2018


NezvěstnáNezvěstnáR. Abbott

Ze začátku byla kniha skvělá, velmi čtivá. Bohužel ke konci se zápletka tak moc zamotala, že to bylo až přehnané. Z policie udělala autorka v některých pasážích pouhé diváky kriminálního případu. Konec knihy prostě působí neuvěřitelně a velmi vyostřeně. Za mě tak 2,5 hvězdičky.

25.08.2017


Dámy z Grand AvenueDámy z Grand AvenueJ. Fielding

Některé pasáže (i postavy) mi připomínaly Sex ve městě, s tím rozdílem, že hlavní hrdinky prožívají doslova peklo. Chvilkami mě kniha bavila méně, některé části až zbytečně zdlouhavé. Jinak konec byl pro mě nečekaný. Tato knížka mi také hodně připomínala knihu Sedmilhářky, ty mě teda bavily více. Proto dávám pouze 3 hvězdičky. Jako knížku na dovolenou k moři ale doporučuji. :-)

30.08.2017


Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Tato kniha je pro mě rozhodně lepší než filmové zpracování. V knížce hlavní hrdinka není popsaná jen jako beznadějná alkoholička, člověk ji v některých věcech dokonce
i chápe. Mně teda přišla tato kniha zajímavá, podle mě si zaslouží víc než jen 76 procent, které tady má. Stojí za to, si ji přečíst...ale DŘÍV než vidět film.

12.10.2017


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Tato kniha má zajímavý příběh, ze začátku jsem s napětím čekala, co z toho "vyleze", pak jsem byla mile překvapena, že to není jen další klišé o nevěrách a znuděných paničkách. Tak v půlce knihy jsem se do čtení spíš nutila, ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec byl zase velmi čtivý. Dávám 4 hvězdičky. Bohužel si myslím, že i ve skutečnosti se mnoho párů na veřejnosti (před přáteli) přetvařují, inu není všechno, tak jak vypadá...svatá pravda.

12.10.2017


Manželova ženaManželova ženaJ. Corry

Námět knihy nebyl špatný, nicméně mi závěr přišel až moc překombinovaný. Hlavní hrdinka Lily mi nebyla sympatická a až do úplného konce knihy jsem se s ní vůbec nesžila.

31.12.2017


Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Knihu jsem přečetla za dva dny. Bavilo mě, jak autor skákal od minulosti (od Emmy) do přítomnosti (Jane). Kniha mě vtáhla do děje, byla jsem velmi zvědavá, co se z toho nakonec vyklube. Chvílemi mi podmínky pana architekta připomínaly podmínky tajemného pana Greye z Padesáti odstínů :D (sice jsem 50 odst. nečetla, ale viděla jsem film). Konec byl pro mě nečekaný, v podstatě člověk, který se jevil "nejnormálněji" byl vlastně největší "magor".

02.01.2018


Jane utíkáJane utíkáJ. Fielding

První půlka knihy byla občas zbytečně zdlouhavá, druhá půlka už měla spád, konec byl výborný a bohužel až děsivě uvěřitelný. Jednu hvězdičku ale strhávám, protože mi přijde zvláštní, že by Jane takhle úplně ztratila paměť. To, že vytěsnila ten hrozný zážitek, který se jí přihodil, je samozřejmě uvěřitelné, ale že by si najednou ani nepamatovala své jméno nebo třeba bratra mi přišlo až příliš.

05.01.2018


Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Knihu jsem nedočetla, bylo to velmi zdlouhavé a nudné.

17. července


Takoví normální #přáteléTakoví normální #přáteléS. Alderson

Kniha se mi líbila, je to hezky psané, nenudila jsem se u ní. I když pár věcí tam bylo málo uvěřitelných. Shrnula bych to tak, že závist je opravdu smrtelný hřích. Pokud se člověk s někým neustále srovnává, nikdy nebude zcela šťastný.

včera