Pamima Pamima komentáře u knih

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Upřímně se bojím napsat první komentář, tak snad se mi podaří nezklamat.

Už posledních 14 dní jsem hledala nějakou romantickou YA knížku, co by mi zlepšila náladu, když toho mám teď nad hlavu. Jenže na druhou stranu jsem nechtěla něco s otřepaným scénářem, co by bylo od začátku jasné a předvídatelné. A měla jsem s hledáním problém, abych pravdu řekla, proto, když se tato novinka objevila, neváhala jsem. Bála jsem se jedině toho, že budu knížkou zklamaná, neboť po prvních dvou dílech nemohla přece autorka přijít s něčím wow. Ale ona doslova s tím "WOW" přišla (pokud se rozhodnete číst, uvidíte ;) a řeknu vám, podle mě nebudete litovat. Za mě se mi tento díl líbil nejvíce, možná tím, že se opět autorka vžila do dnešní doby a přidávala moderní písničky a seriály (pro mě jako fanouška netflix, disney a animáků... moje srdíčko plesalo společně se Shrekem na All Star). Celou knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a takhle moc jsem se nad knížkou opravdu nesmála. Minimálně culení muselo připadat kolemjdoucím dosti podivné XD
Proto určitě doporučuju, pokud se v dnešní době chcete něčím milým odreagovat a zažít letní lásku v tónech Pomády neváhejte. Snad jen jedno drobné doporučení, pokud máte možnost si ke čtení pouštět jednotlivé skladby a videa, udělejte to, zažijete ještě větší propojení s příběhem.

16.03.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Toto dílo se mi do rukou nedostalo poprvé, už jsem ho jednou dříve četla na základní škole. Avšak stejně jako u jiných knížek, které jsem dříve četla, musela jsem pro správné pochopení děje trochu „dospět“. Některé věci mi jako dítěti nedocházely. Například mladá láska, její vliv na rozum nebo špatné vztahy s rodinou. Určitě bych knihu doporučila, neboť dokáže na pozadí hlavní linie vykreslit situaci v našich zemích v době Heydrichiády. A dle mého je důležité si občas připomenou, že ne vždy to vypadalo jako dnes. Co se mi líbilo, byla zajímavě udělaná kompozice, kdy by první kapitola měla teoreticky patřit na úplný závěr, takže musíte po dočtení opět na začátek, pokud chcete vědět něco "navíc". Neboť zprvu nemůžete úplně porozumět o co se tam jedná.

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Upřímně řečeno, od úplného začátku se máte na co těšit. O dějový spád tu není nouze a stále se vše více a více zamotává. Konec mě opravdu překvapil. Za mě zatím nejlepší díl z třech přečtených.

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

(SPOILER) Ihned po dočtení jsem si říkala, že něco s tímto dílem bylo prostě jinak. Tím, jak byl Kellen na dlouhou dobu osamocen, chyběl mu jeho obchodní partner,... zkrátka mě trochu čtvrtý díl zklamal. Když se ale ohlédnu na knihu teď, několik dní po dočtení, jsem možná i ráda, že to bylo v něčem jiné. Dozvěděla jsem se, jak si hlavní hrdina dokáže poradit sám bez pomoci jiných. Poznali jsem jiné okruhy lidí. Upřímně se nemohu dočkat, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Přemýšlím jak tuto knihu popsat. Sice se určitým způsobem jedná o nějakou typickou teen romanci, ale je v ní i něco víc. Jak obálka říká, je tato kniha určena fanouškům dvou knih, které mají samy o sobě dost známý příběh. Proto jsem celou dobu čekala, kdy se něco stane. A upřímně? Dost mě to překvapilo, když to pak přišlo. Nečekala jsem, že to bude tak nešťastné a smutné. Pokud budete mít někdy náladu odpočinout si od klasických happy endů, nebude tato knížka špatnou volbou.

Matka Matka Karel Čapek

Nebylo to pro mě první Čapkovo drama, již dříve jsem četla Bílou nemoc. Obě díla mi připomněla, jak můžeme být rádi, že v dnešní době nemusíme čelit žádným velkým ozbrojeným konfliktům a vstup do armády, či vojska je jen dobrovolné rozhodnutí jedince. A i když jsem bohužel věděla, jak dílo končí, když jsem ho přečetla celé, stejně mě tento překvapivý konec určitým způsobem zasáhl. Takže pokud hledáte něco na povinnou četbu a můžete sáhnout po něčem z Čapkovy dílny, určitě doporučuji.

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Asi bych chtěla začít pochvalou obálky. Stejně jako první díl mě nadchla jednoduchost a zároveň barevná kombinace. A hlavní věc, kterou si mě získala - květiny. Ale teď k tomu důležitějšímu. Přece jenom, kniha se nemá soudit podle obalu :D Co se týče příběhu, nemám asi žádnou výtku. Celou knihu jsem stihla přečíst za necelé dva dny a opravdu bylo těžké se od ní odtrhnout. Stejně jako v prvním díle se mi líbilo, že se autorka nebála jít více do psychiky a klasickou teen romanci obzvláštnila i o něco více. Upřímně nemusím dívčí romány, kdy je děj téměř totožný s jinými, bez ničeho "navíc". Také se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla úplným genderovým stereotypem a zajímala se o IT, které je stále některými přisuzováno spíše chlapcům. Určitě bych doporučila všem, kteří stejně jako já nemusí ty nejsladší romány, ale zároveň chtějí něco, co je potěší na duši. Za mě povedená série, neboť oba dva díly mohu hodnotit plným počtem hvězdiček

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Nejprve bych ráda zmínila, proč jsem si knihu chtěla přečíst. Po dlouhé době, co jsem buď četla romány nebo fantasy knih jsem si chtěla přečíst něco se smutnějším nádechem. Přesně tak příběh dle anotace zněl. Po přečtení jsem spokojená. Jednalo se o pochmurnější příběh, který nezaváněl velkou dramatičností, či potřebou přemýšlet.

SPOILER
Konec je optimistický, ale ne nijak přehnaně, to se mi líbilo.
KONEC SPOILERU

Co se týče postav tak hlavní hrdinka se mi nezdála nijak výrazná. Co se týče sympatičnosti, nejblíže mi byla June a Oliviin bratr. Určitě doporučuji jako letní oddechovku

11.08.2020 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tuto knihu jsem nečetla poprvé. Do rukou se mi dostala již na základní škole jako jeden z titulů pro povinnou četbu. Nepamatuji si už jak přesně jsem se po dočtení cítila, ale nyní vím, že jsem nemohla děj chápat stejně jako dnes, když znám ostatní souvislosti té doby. Například jsem si neuvědomovala kontext s poválečným Německem a zároveň motiv poválečných veteránů. Také se mi nyní četla snáz, stránky přibývaly a autorův styl psaní mě bavil. Vyskytovalo se tu poměrně velké množství uměleckých prostředků, které dílo zpestřovaly.

14.02.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Už zase. Po dočtení nemám slov. Colleen je moje nejoblíbenější autorka už od útlejšího věku a zatím jsem nezažila, že by mě její kniha kdy zklamala. Opět byl děj od A až do Z zajímavý, stále se něco dělo a opravdu jsem dlouho nevěděla jak to dopadne. Moc se mi líbí i název, ale hlavně celkové poslání knihy. Nikdy není na škodu publikovat i takováto témata. Postava Atlase se mi líbila, hlavně jeho vášeň pro vaření. Lily závidím ti. Taky bych chtěla kamaráda kuchaře :D

15.11.2019 5 z 5

Superkrávy v ohrožení Superkrávy v ohrožení A. Audhild Solberg

Celá tato série je velmi zdařilá a povedená. Všechny tři díly jsem přečetla jedním dechem a nechce se mi věřit, že už je konec. Líbí se neukončené závěry. Každý si vymyslí, co se mu líbí. Jedině doporučuji, ačkoliv pravděpodobně nejsem věkem spádová kategorie čtenářů.

14.08.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Toto dílo pro mě bylo překvapením. Poprvé jsem ho četla někdy v 6. třídě. V té době, jsem většinu věcí nechápala. Hlavně obrazná pojmenování, ale i poezii celkově. Nebylo to pro mě to pravé ořechové. Nyní jsem však až na pár výjimek rozuměla všemu. Moc se mi líbilo přírodní prostředí. Další věcí, kterou musím Erbenovi pochválit, je dobrá fantazie. Zpracovat více než deset básní a balad na podobné téma vztahu matky a dcery je obdivuhodné. Pravděpodobně jsem toto dílo nečetla naposledy.

11.01.2019

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Po dočtení tohoto úchvatného románu nemám slov.... Ten úžasný styl psaní, popis a charakteristika postav, hned několik dějových linií, které se spolu nádherně zaplétají a k tomu nádherné prostředí Anglie. Opravdu klobouk dolů před Jane. SPOILER Postavy Elizabeth a Charlese jsem už na začátku chtěla dát dohromady, akorát během čtení jsem nad tím hned několikrát uvažovala. A to kvůli činům pana Darcyho, které byly ovšem pouze špatnou domněnkou a ne pravdou. Z konce jsem nadšená. KONEC SPOILERU Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla a tím si zpříjemnila nejedno deštivé odpoledne. Určitě jsem nečetla toto dílo naposledy.

22.07.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nádhera. Miluju písničky, miluju knížky a k tomu mám ráda tuhle autorku. Z toho plyne jen jediné... po dočtení nemám slov :D. Úžasná knížka, která mě bavila od začátku do konce, vehnala mi slzy do očí a hned několikrát mě rozesmála. Texty písní, které mají hloubku, a bez nichž si knížku nedokážu představit. Touto knížkou jsem také zakončila můj cíl - přečíst veškerá díla od Colleen. A když udělám takový souhrn: nebylo žádné, které by mi nesedlo, nebo se četlo špatně. Každá knížka má své kouzlo. Určitě doporučuji nejen tuto, ale i veškerou tvorbu této autorky. Nádherné romantické romány pro všechny, kteří mají rádi happyendy :D

10.05.2018 5 z 5

Krásná knížka, plná zajímavých povídek. Moc se mi líbila a připomněla mi nádhernou atmosféru Vánoc... Pokud máte jako já rádi nenáročné příběhy se šťastným koncem, toto je sázka na jistotu.

22.04.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Konečně jsem se odhodlala začít číst celou sérii. Na knihu jsem vždy slyšela jen samou chválu, a tak jsem si to chtěla potvrdit. A musím říct, že všechny ohlasy byly pravdivé. I když v prvním dílu sice víme, jak to dopadne, tak mě tato skutečnost od čtení neodradila. Už se těším na Elitu :D

22.04.2018 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Oddechová knížka s neotřelou zápletkou. Ačkoli je to druhý díl, nebyl o nic horší než první. Třetí díl ale číst nebudu, toto zakončení mi přijde tak akorát. Za mě kniha, která nijak extra nepřekvapí, ale ani neurazí.

22.04.2018 3 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Pokud hledáte nějakou klasickou dívčí romanťárnu, která vás nezklame, tak myslím, že toto je stoprocentní jistota. Mně samotné se kniha líbila. Hlavně prostředí, v němž se příběh odehrával. Těším se, až si přečtu příběh s Justinem a Peyton. :D

10.03.2018 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Nádherná knížka, která nás absolutně odpoutá od přítomnosti. Typický dívčí román, u kterého je nám už od začátku jasné, jak dopadne, ale my si i přesto prožijeme všechny příhody společně s hlavní hrdinkou. Moc se těším na další díly

08.03.2018 5 z 5

Romeo a Julie / Romeo and Juliet Romeo a Julie / Romeo and Juliet William Shakespeare

Konečně jsem se dostala příležitost k tomu, si tuto snad nejznámější ze Shakespearových tragédii přečíst. A nezklamala

08.03.2018 4 z 5