Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Operace Vade Retro Operace Vade Retro Markus Heitz

Klasický Markus Heitz a jeho temné lazené scifi. Za mě super kdo zná Heitze z Trpaslíků, tak ocení jeho styl.

14.04.2024 5 z 5

Boj o moc Boj o moc Howard Weinstein

Klasický příběh ze světa Star Treku - vždy když tyto knihy čtu, tak se mi vybaví i seriálové zpracování a vrátí mě to tak o 25 let zpátky.

22.03.2024 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Průměrná detektivka se zbytečnými prvky nadpřirozena. Je to snad snaha o nějaký napůl horor? Nevím...kdyby napsal čistě detektivku, lépe by udělal.

04.03.2024 3 z 5

Star Wars - Pokrevní linie Star Wars - Pokrevní linie Claudia Gray (p)

(SPOILER) Pěkná kniha, která se tak trochu podobá původním knihám Star Wars, ALE...překlad stojí místy za houby...nechápu proč když se nepřekládají X-Wingy, tak se prostě musí překládat "Zrcadlivá"...to je teda zase paskvil toto. No a pak taky, protože je nová doba, tak tam musí být nějaký odkaz na "menšiny" - ach jo. Aspoň že ten námět a zpracování bylo dobré.

20.02.2024 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Perfektní pokračování prvního dílu. Působí trochu chaotičtěji než první díl, ale to je zřejmě dáno časovou rozpolceností. Autor nicméně perfektně vystihl lidskou povahu a náhled na možnou budoucnost. Už se nemohu dočkat 3. dílu.

12.02.2024 5 z 5

Srdce Drengirů Srdce Drengirů Cavan Scott

Hezké, ale velmi krátké. Zlaté omnibusy.

05.01.2024 4 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

Smutný příběh s dobrým koncem. Doufám, že se v Kanadě má autorka o poznání lépe.

04.01.2024 5 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Jednoduchá a čtivá kniha o strastech lidí za nacismu v Nizozemí. Myslím, že je dobrá pro všechny, kteří si chtějí přiblížit tuto dobu. Nicméně o Anně Frankové to v žádném případě není - připadá mi to trochu že se chtěl autor přiživit čistě na tom jméně...škoda, myslím, že kniha to neměla zapotřebí.

21.12.2023 4 z 5

Vir Vir Robin Cook

Až na ten konec to byl perfektní thriller. Velmi dobře zachycuje prostředí amerického zdravotního systému a jeho fatálních chyb.

19.12.2023 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po dlouhé době vyjímečné scify. Po všech těch moderních nesmyslech je to jako kdyby něco nového napsal Clark nebo Asimov a je to skvělé.

15.12.2023 5 z 5

Není strachu Není strachu Cavan Scott

Hezké, trochu krátké.

09.12.2023 4 z 5

Má tajemství Má tajemství Norah Shariff

Smutný příběh z Alžírksa o útrpách žen. Psychické a fyzické týrání je zřejmě stále normou v daných zemích.

07.12.2023 4 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Průměrný thriller. Poměrné dobrá zápletka, ale slabý a divný konec.

01.12.2023 3 z 5

Spock: Oheň a růže Spock: Oheň a růže David R. George III

Hezké pokračování se Spockovým příběhem. Rozvláčné, pozvolné, ale trochu předvídatelné.

23.11.2023 4 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Nádherné pojednání o Středozemi formou krátkých povídek o postavách Středozemě spolu s poznámkami Otce i syna - nutnost pro každého fanouška Tolkienova světa.

13.11.2023 5 z 5

Příběhy před usnutím Příběhy před usnutím * antologie

Pěkné, ale hodně krátké...

29.10.2023 3 z 5

Poslušná manželka Poslušná manželka Samra Zafar

Smunté a citlivé téma, které zatím nemá ve světě řešení. Některé kouty země jsou jakoby se tam čas zastavil a je smutné, že lidé, kteří tomu utečkou např. do Kanady, tak se nedokáží oprostit od některých kulturních břemen...

29.10.2023 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Dobrý, čtivý thriller. Od počátku až do konce Vás to udrží v mírném napětí a prostě budete chtít číst dál. Závěr je na můj vkus trochu uspěchaný, ale i tak 5*.

25.10.2023 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Je to trochu rozporuplný díl. První část je celkem o ničem a hrozně se to táhne a je to takové nemastné a neslané. Druhá část je o poznání lepší...takže 4*

18.10.2023 4 z 5

Oblázek na obloze Oblázek na obloze Isaac Asimov

Výborná kniha - Asimov je prostě perfektni sci-fi spisovatel.

14.10.2023 5 z 5