Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

4 hvězdičky už jen proto že to je Star Wars :), nicméně...na 5 to nemá. 3 příběhy, které nejsou ani moc originální a tak trochu až fantaskně přehání Vaderovu moc. Povstalečtí hrdinové jsou jako vždy trochu natvrdlí, ale na to už si asi zvykneme, že? Chybí mi "good old days of Star wars"...Po grafické stránce to ale nemá chybu, takže pro milovníky komiksů je to jasná volba.

23.02.2020 4 z 5

Kněžna de Clèves Kněžna de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

Mělo to jednu výhodu - bylo to "jen" 200 stránek. Kniha, která se snaží zachytit intriky na královském dvoře, ale jen opakuje dobře známá klišé a nepřináší nic osvěžujícího nebo zábavného. Některé postavy jsou zralé pro doktora Chocholouška a hlavní hrdinka ta by byla zřejmě jeho nejzajímavější pacientkou.

22.02.2020 2 z 5

Star Trek omnibus: Původní série Star Trek omnibus: Původní série Scott Tipton

Nostalgické vzpomínky na epochu dávnou již zašlou. Oproti stávajícím komiksům obsahuje hodně textu, což ale vtahuje alespoň více do děje. V hlavě vám pak opět vyvstanou obrazy seriálové předlohy.

21.02.2020 4 z 5

Rosemarie Rosemarie Erich Kuby

Přišlo mi to takové nemastné, neslané...vyprávění o jedné nepříliš atraktivní prostitutce, která se "prosouložila" do vysokých kruhů, brala úplatky, vydírala a nakonec na to dojela...

05.01.2020 1 z 5

Královnin náhrdelník II Královnin náhrdelník II Alexandre Dumas, st.

Prostě klasický román od Dumase. Ničím extra asi nevyniká, ale z historického hlediska je zajímavé sledovat pozadí před revolucí. Je to samozřejmě potřeba ředit z důvodu "románového" a ne historického zaujetí autora. I tak ale stojí za přečtení.

23.12.2019 4 z 5

Star Wars omnibus: Zjevná hrozba Star Wars omnibus: Zjevná hrozba William Haden Blackman

Výborné komiksové dílo, které obsahuje některé hůře dostupné příběhy.

21.12.2019 5 z 5

Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Star Wars omnibus: Před dávnými časy... Kniha druhá Walter Simonson

Trochu jiná verze SW příběhů. Spoiler Alert! Tak Imperium vrací úder je takřka přesně jako dle filmu, ale ty ostatní asi moc do "kánonu" nezapadají. Nicméně vzhledem k tomu, že Disney stejně zrušilo část kánonu a převedli je do "legends" tak je to poměrně zajímavé počtení. Graficky i dialogově bohatší než bývá u nových komiksů.

17.12.2019 4 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Melancholicko tragický román o přistěhovalcích (utečencích) z Evropy do USA. Vyrovnávání se s krutou denní realitou, šmelina, aby se člověk udržel a snaha dosáhnout "rajské zahrady" v novém kontinentě v kontrastu se smutkem po domově a celkovým nepochopením ze strany domácích. Zajímavé, ale místy příliš zdlouhavé.

07.12.2019 4 z 5

Kruh nenávisti Kruh nenávisti Keith R. A. DeCandido

Zajímavý námět, který by si ale zasloužil tak o 100 - 200 stránek více. I tak ale stálo za přečtení.

06.12.2019 4 z 5

Královnin náhrdelník I Královnin náhrdelník I Alexandre Dumas, st.

Příjemné a svižné čtení. Naštěstí zde není moc "popisových"pasáží.

04.11.2019 4 z 5

Thrawn: Spojenectví Thrawn: Spojenectví Timothy Zahn

Kniha byla velmi zajímavá. Dvojí dějová linka knize neublížila, právě naopak. Alespoň se konečně ukázala historie mezi Vaderem a Thrawnem.

12.10.2019 5 z 5

Legendy o Divokém západě Legendy o Divokém západě Jaroslav Šikl

Na tuto knihu si vzpomínám ještě z dětství. A i po čtení v dospělosti se kouzlo nevytratilo.

11.10.2019 5 z 5

Katastrofa v Mléčné dráze Katastrofa v Mléčné dráze Waltr Günsberg

Výborná sci-fi. Osobně bych klidně uvítal i delší verzi, protože příběh je zajímavý a mohl být více rozvinut. Ale i tak příjemné zpestření na pár večerů.

24.09.2019 5 z 5

Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Star Wars Skywalker útočí - Zúčtování na pašeráckém měsíci Jason Aaron

Mnohem lepší než komiks s Maulem. Zpracování a to jak jak příběhové, tak i vizuální, je na výši a úplně Vás vtáhne do děje.

22.09.2019 5 z 5

Štěpný bod Štěpný bod Matthew Woodring Stover

Výborná kniha, kde se skloubí akce, psychologická válka a pohled na SW válku z druhé strany. Polemizace o tom, kde končí rytíř Jedi a začíná voják ve válce republiky nutí jednoho k úvahám a myslím, že také ukazuje, že pád řádu Jedi byl při dané taktice nevyhnutelný.

20.09.2019 5 z 5

Pochybnosti otce Browna (9 povídek) Pochybnosti otce Browna (9 povídek) Gilbert Keith Chesterton

Humorné kriminální povídky, které se dobře čtou.

17.09.2019 4 z 5

Půlnoční čarodějnice Půlnoční čarodějnice Joan Fleming

Detektivní příběh se zajímavým koncem. Potěší i svou krátkostí.

11.09.2019 4 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

Tato kniha mě moc neoslovila. Spolier Alert! Hlavní hrdinka se neumí moc vymáčknout a protože neví, co si počne po smrti rodičů, vezme si někoho, koho vlastně ani nemiluje, jen cítí touhu se o toho aristokraticky chovajícího se muže "chudáčka" postarat. Pak potká jeho bratra, svého švagra, se kterým se vyspí no a nakonec ztroskotá na ostrově, kde jí muže zabijí a ona se zamiluje do svého zachránce, který trpí PTSP. Byť to autor chtěl protknout citem a kritikou dané sociální skupiny, přišlo mi to celkem mdlé.

10.09.2019 3 z 5

Darth Maul - Syn Dathomiru Darth Maul - Syn Dathomiru Cullen Bunn

Špatné to nebylo, ale v porovnání s klasickými Omnibusy je to celkem krátké.

30.08.2019 4 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Čtivé a dobře zpracované.

30.08.2019 5 z 5