Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Ze stínů Ze stínů Justina Ireland

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity. Příběh je dobrý - klasické SW s Jedii, pašeráky atd...prostě super. Ale...příjde mi, že v některých částech jsou Nihilové trochu přesílení...a také, a tím nechci nikomu vnucovat své názory na život, mě vadí že hlavní postava má milostný vztah se stejným pohlavím. Jasně, každý to může vnímat po svém, ale mě to prostě do světa Star Wars, nepasuje. Všechno tohle nucené vtěsnávání menšín mi zkrátka kazí dojem z Universa.

05.10.2023 3 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Smutný příběh s dobrým koncem. Poněkud kratší a povrchnější, ale i tak to myslím dobře poukazuje na zvěrstva, která se tam dějí.

01.10.2023 3 z 5

Pěkné povídky na pomezí hororu a dramatu. Některé jsou výborné, jiné takový průměr, takže 4* jsou tak akorát.

30.09.2023 4 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

No nic moc...trochu zklamání. Děj je známý i z jiných knih, ale v tomto provedení mi to přišlo hodně nepřehledné a chaotické. A také ten japonský styl mi moc nesedl.

13.09.2023 2 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Za mě jeden z lepších dílů...i když za část s Avalonem bych dal o 0,5 hvězdy méně. Je to spíše takové shrnutí některých událostí a dokončení osudu Zaklínače, Yennefer a Ciri.

13.09.2023 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Na počátku jsem byl trochu skeptický, ale musím uznat že je to příjemná letní zábavná kniha, ideální k moři. Vtipný popis češky žijící v Japonsku a milé přiblížení kultury z mimoevropského prostředí. Určitě stojí za přečtení.

31.08.2023 5 z 5

Sílící bouře Sílící bouře Cavan Scott

Za mě je tohle povedený díl. Delší soubojovou částí mi připomněl i sérii X-Wing. Ze série High Republic zatím nejlepší.

28.08.2023 5 z 5

Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Křik mlčení - můj boj proti Vladimíru Putinovi Ildar Dadin

Řekl bych, že knihu je nutné hodnotit z více úhlů. Co se stylistického a jazykového díla týká, není to žádný zázrak. Pokud se ale zaměříte spíše na obsah, pak je to síla a myslím, že to stojí za přečtení. Rusko se po nádechu svobody v 90. letech opět propadlo do hlubin a temnot útlaku lidských práv spolu s všudypříomným pošlapáváním základních lidských práv a kdo se mu postaví na odpor, nu, řekněme, že "vypadne" při otevírání okna. Hodně mi to připomíná slabší odvar bolševismu popsaného v Souostroví Gulag (doporučuji přečíst).

22.08.2023 5 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Není to lehká kniha na čtení, ale rozhodně stojí za přečtení. Je vidět, že Německo se opravdu inspirovalo Ruskem v otázce vězeňských táborů, ale jejich výše nikdy nedosáhlo. Je hrozné sledovat, že se novodobé Rusko pomalu zase vrací k totalitnímu režimu, ze kterého před cca 100 lety vzešlo.

05.08.2023 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Claudia Gray (p)

(SPOILER) O poznání lepší druhý díl. Nicméně objevení Derngirů mi trochu připomíná konflikt s Yuuzhan Vongy...že by se brala inspirace zde?

01.07.2023 4 z 5

Světlo rytířů Jedi Světlo rytířů Jedi Charles Soule

Bylo to hezké, ale že bych to musel číst dvakrát, to si nemyslím. Záplateka tak trochu mysteriozní, ale povrchní a místama se to vleklo. Ale pořád lepší High Republic, než "nové" období po pádu Impéria.

01.07.2023 4 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Hezká kresba, známý příběh.

29.01.2023 5 z 5

Nová Odysea - Příběh evropské uprchlické krize Nová Odysea - Příběh evropské uprchlické krize Patrick Kingsley

Nádherně zpracované temné téma. Je smutné, že Evropa tak rychle zapomněla, že je potřeba pomáhat těm, kdo jsou v nouzi. Na jedné straně jsou zde ultralevicové skupiny, které za práva určitých menšin hromadně pochodují všemi možnými průvody a hrdě skandují hesla na jejich podporu a na druhé straně přehlížíme daleko závažnější porušování základních lidských práv lidí na důstojný život všech lidí. Být "občanem" a "příslušníkem" nějaké skupiny je nadřazováno tomu, být prostě člověkem. Nějak mi ten postoj některých v EU při jejich snahách zábránit "náplavám", aby se k nám náhodou nedostali připomíná 80 let starou vidinu jistého Adolfa, který také usiloval o "čistou" Evropu...jistě vše má své meze a přistěhovalcká krize má i svá temná zákoutí, ale od toho se tomu říká "krize" a každá krize, pokud se správně řeší, může být úspěšně vyřešena...pokud se ale úspěšně přehlíží, pak jen dává prostor šmejdům, aby se na tom přiživili...zajímavé kolik zákonů má EU a její státy proti "domácím telešmejdům" a na ochranu osobních údajů, ale jaksi se pozapomnělo na ocharanu osoby samotné...applaus panu spisovateli, že si to vše prošel od A-Z a snažil se být oporou a dokumentaristou, kde jen mohl.

10.01.2023 5 z 5

Cyberpunk Cyberpunk Andrzej Ziemiański

Trochu zklamání. Příběh byl celkem poutavý, ale kdyby to nemělo název "Cyberpunk", mohla to dost dobře být detektivka z pera Cooka. Extra moc těch scifi prvků tam za mě nebylo.

03.10.2022 3 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Úchvatný příběh, který přiblíží Indickou kulturu před jejich osamostatněním. Nemohu se ubránit myšlence, že jejich osamostatnění jím zase tolik výhod nepřineslo.

03.10.2022 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Perfektní pokračování. Oproti minulému dílu ubylo i hluchých míst a četlo se to jedna báseň. Už se nemůžu dočkat na další díl.

27.08.2022 5 z 5

Láska Anny Frankové Láska Anny Frankové Sharon Dogar

Silně emotivní smyšlený příběh. Je to na základě skutečné události a lidí, ale děj je místy domyšlený...ne, že by to ubralo na kráse.

27.08.2022 4 z 5

Evoluce Evoluce Eric S. Nylund

Pro mě je to první kniha ze série Halo a to po shlédnuté TV series Halo, první série a musím říct, že stojí za to si to přečíst...je tam pár míst, kde by to chtělo vybrousit, ale i tak to hezky dokreslí některé postavy a děj.

27.08.2022 4 z 5

Zraněné dětství Zraněné dětství Pola Kinski

(SPOILER) Upřímně? Hrůza. Chápu, že výchova v rozdělené rodině je náročná a že být dcerou slavných lidí má své úskalí, ALE... Popisu knihy něveřím. Na rozdíl od jiných knih podobného tématu je popis příliš přesný - takový detailní popis osob a jejich chování si z dětství nezapamtujete a když ano, jsou to spíše vybledlé obrazy než přesně specifický popis všeho. - např: "Otec se na židli hrbil, ale v jeho očích bylo něco jiného, co neodpovídalo jeho posazení" - to si zapamatuje z doby, kdy je Vám 8 let? Silně pochybuji... chápu, že leccos může být pravda, ale myslím, že to bylo silně příbarveno (byť věřím tomu, že její otec byl totalní magor...těch příkladů bychom mezi jeho profesí našli žel více)

05.08.2022 1 z 5

Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader Chuck Wendig

Mnohem lepší než válka na Sho-Torunu. I když stále nemusím inkvizitory, bylo to hezky zpracováno a bylo to takové "starwarsavské".

04.08.2022 5 z 5