Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

World of Warcraft: Kronika 2 World of Warcraft: Kronika 2 Chris Metzen

Nezklamala! První díl nastavil laťku celkem vysoko a tak jsem měl trochu obavy, jak bude druhý vypadat - ale předčilo to mé očekávání - už se těším na další.

06.01.2018 5 z 5

Jednotící síla Jednotící síla James Luceno

Úžasný závěr celé serie - škoda že filmy nekopírují geniální zápletku knih a snaží se přijít s novým sw příběhem (který je podle mě stupidní a nelogický oproti tomuto). Myslím, že prohlášení, že tyto knihy patří do legend, byla obrovská chyba.

28.12.2017 5 z 5

Pickwickovci Pickwickovci Charles Dickens

Ač nejsem příznivcem tohoto žánru, kniha si mě získala. Měl jsem obavy, že u tak velké knihy (950 stránek) dojde k degradaci humoru a k zevšednivění příběhu, ale opak byl pravdou. Mohu jen doporučit.

23.12.2017 4 z 5

Pirátské deníky Pirátské deníky Alexandre Olivier Exquemelin

Kniha dobře popisuje poměry v Karibiku po jeho objevení Evropany a pirátské počiny anglických a francouzských "odpadlíků". Ilustrace a doplňující informace jsou pěkně zapracovány.

14.12.2017 4 z 5

Konečné proroctví Konečné proroctví Gregory John Keyes

Výborné a trochu překvapující. SPOILER ALERT: Tak trochu jsem si myslel, že Zonama ten útok objeví a pokusí se mu účinně zabránit, ale nevadí, jak je vidět i Zonama se má ještě co učit.

07.12.2017 5 z 5

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Zpočátku jsem měl obavy, že to bude příliš rozvláčné a nudné (tak jak to bývá zvykem u romanopisců z Ruska), ale nakonec sem se nemohl dočkat rozuzlení. Pravda, některé věci jsem tušil již od poloviny knížky, ale i tak stojí za přečtení.

26.11.2017 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Příjemné a rychle plynoucí čtení. Na A.C.Clarka tam nebylo ani příliš popisů, ale pravdou je, že napsal i zajímavější.

18.11.2017 4 z 5

Darth Bane: Dynastie zla Darth Bane: Dynastie zla Drew Karpyshyn

Výborné završení celé trilogie.

12.11.2017 5 z 5

Srdce nechodí samo Srdce nechodí samo Anton Pavlovič Čechov

Moc mě to nezaujalo. Prvotní povídky byly dobré, ale postupně to bylo slabší a slabší. Hlavně ty delší povídky ztrácely smysl a pointu a bylo úmorné se přes ně prokousat.

09.11.2017 2 z 5

Pomezí světa Pomezí světa Kevin J. Anderson

Tak mám trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi příběh líbil a dal bych mu 5*, ale...a teď to začne...ale je tu velká podobnost mezi realným střetem křesťanské a muslimské kultury...ano oficiálně se jmenují jinak, ale je zde hodně podobností v oblasti kultury a způsobu života - myslím, že pro tak skvělého spisovatele by nebyl problém přijít s něčím "novým". Za to bych dal pouze 2-5*, takže celkem cca 3,5-4 z 5.

25.10.2017 4 z 5

Heretik 3 - Návrat Heretik 3 - Návrat Sean Williams

Opět další skvělá kniha.

06.10.2017 5 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Zklamání. Úvod byl hodně zajímavý, ale pak se to jen zhoršovalo. Za každou humornou scénu nastoupilo deset obyčejných a závěr, kde se rozebírá, jak je Německo out a Anglie in je opravdu k pláči.

19.09.2017 2 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Výborně napsaná kniha. Arthur opět nezklamal a na rozdíl od moderních sci-fi povídek, tyto mají alespoň "hlavu a patu".

16.09.2017 5 z 5

Star Wars omnibus: Boba Fett Star Wars omnibus: Boba Fett Andy Mangels

Výborné, dějově i graficky.

08.09.2017 5 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Bylo to pěkné, ale dle reakcí okolí jsem očekával trochu více. Přeci jenom kniha se točí kolem stále stejné věci, takže to co je na počátku humorné, je ke konci již únavné.

07.09.2017 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Příjemné překvapení. Výborně dokreslí dobu křižáckých válek a zapojení Španělska. Je smutné, že náboženství takovým způsobem překroutilo Bibli a tlačilo poddané k válce.

04.09.2017 4 z 5

Darth Bane: Pravidlo dvou Darth Bane: Pravidlo dvou Drew Karpyshyn

Výborné pokračování první knihy. Víc neřeknu, abych nespojloval :)

28.08.2017 5 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Zajímavý popis morové rány v Anglii. Příblíží to život i zvyky tehdejší doby.

26.08.2017 4 z 5

Osud trpaslíků Osud trpaslíků Markus Heitz

Epické dílo. Ke konci už to bylo trochu zrychlené (to čtenář pocítí), ale jinak výborné.

22.08.2017 5 z 5

Star Wars: Rogue One Star Wars: Rogue One Alexander Freed

Vzhledem ke shlédnutému filmu už to není 5 hvězdiček...ne že by film byl lepší než kniha, ale většinou je v knize o trochu více dokreslen děj. Ale zase vzhledem k tomu, že je to kniha dle filmu...není to špatné.

17.08.2017 4 z 5