paloma paloma komentáře u knih

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

str.184 - Uviděl v hořících záhybech růže samotnou věž a na okamžik pochopil její smysl: rozděluje své provazce moci do všech světů, co jich jen je, a pevně je drží ve veliké spirále času. Pro každou cihlu, která přistála na zemi a ne na hlavě nějakého děcka, pro každé tornádo, které minulo parkoviště přívěsů, pro každou kulku, která neletěla, pro každou ruku, která se zdržela násilí, je zde věž.

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Geniální fantazie tohoto spisovatele mě uvádí v úžas, kam ten King na to chodí? Díl od dílu je lepší a lepší. Tak ted mi už zbývá jen jeden díl, poslední, to je strašná představa. Bude mi chybět Roland a jeho ka-tet.

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Užasná kniha, neni na škodu si nejprve přečíst Prokletí Salemu .
V knize jsou zminována některá čísla, např. 99 (to je celkem jasné) nebo 19.

Číslo 19 "PRINC NEBES"
(nejpříznivější a nejšťastnější složené číslo, které naznačuje vítězství nad všemi dočasnými neúspěchy)
• úspěch v podnikání i v osobním životě
• štěstí a naplnění tužeb
Číslo 19 významně zmírní jakékoliv negativní vibrace jiného čísla a uhladí cestičku života, čímž dopomůže k úspěchu.

Léto Léto Rod Rees

Velmi mě zklamal závěr této knihy a doufám, že budou další díly, kde mí oblíbení hrdinové povstanou jako fénix z popela.

09.03.2013 5 z 5

To To Stephen King

Velmi, velmi zdlouhavé. Přesto se mi kniha líbila.

24.02.2013 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Po dlouhé době jsem se pořádně nasmála a ten konec přesně podle mých představ.

07.02.2013 5 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Vzrušující sága zachycující životní osudy newyorské rodiny lékařů a chirurgů mezi kterými vládly spory a nenávist po několik generací. Na jedné straně lékaři, kteří zarputile lpí na starých léčebných metodách, jako např. pouštení žilou, čímž mnohdy pacienta dorazili. Na druhé straně pokrokový lazebník-chirurg, který se nebojí nových léčebných metod a navzdory předsudkům a odsouzení se pouští i do prvních chirurgických operací. Nádherná kniha, skvělé čtení. Cetla jsem již před pár lety a dnes jsem zjistila, že kniha má další díly, tak se mám na co těšit.

31.01.2013 5 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Kniha se mi líbila. Trochu dětské, ale čtivé. Sympatická hlavní postava.

25.01.2013 3 z 5

Užasná kniha, jen ten konec bych trochu více rozvedla. Tak si to holt budeme muset domyslet. Dávám 7 hvězdiček.

25.01.2013 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Robin Maxwell

Kniha je zajímavá a dobře se čte. Na druhou stranu nijak nevybočuje z průměru. Styl psaní mi připomíná některé autorky his.románů, které jsem již četla. Prostě a jednoduše je to vše na jedno kopyto a o Anně Boleynové toho bylo napsáno už mnoho. Kniha líčí nejrannější mládí Anny a končí návratem k anglickému dvoru, kde si jí prvně všimne Jindřich VIII. Dějově na tento román je možné navázat románem Dáma v toweru od Jean Plaidy nebo Král a kancléř od téže autorky.

25.01.2013 4 z 5

Zima Zima Rod Rees

Dobrý námět, dobré zpracování. Těším se na další díly.

25.01.2013 5 z 5

Spiknutí Ryšavého vlka Spiknutí Ryšavého vlka Robert von Stein Redick

Kniha mě moc nenadchla i když námět knihy je docela zajímavý. Je to příběh chlapce, který umí mluvit mnoha jazyky, mrtvými i živými a rozumí řeči podivných malých bytostí, se kterými se setká na nejúžasnějším a nejtajemnějším korábu, který byl kdy postaven.

25.01.2013 2 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Bylo to khef, ka a ka-tet. (str.455), no neni to úžasné a hlavně nezapomente tvář svého otce!

15.01.2013 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Na rozdíl od prvního dílu mě kniha bavila, zatím je zde pár věcí nejasných, těším se co přinesou další díly.

06.01.2013 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Dala jsem pouze dva body, i když si myslím, že by si kniha zasloužila tři. Když opomenu to, že mě kniha nebavila, vadilo mi, že neni dostatečně objasněno kdo je to muž v černém a co je to ta věž a hlavně proč tam pistolník jde. Nemám ráda dohady a nejednoznačně napsané věci. Zase na druhou stranu to byl hlavní důvod proč jsem začala číst druhý díl.

06.01.2013 2 z 5

Misery Misery Stephen King

S.King nás nejspíš zkouší, jestli jeho knížky čteme pozorně. Neboť na str.245 Paul přišel o levý palec. Na str.295 je věta "Lžíci držel nemotorně mezi palcem a ukazováčkem levé ruky." Takže pane Kingu, čteme pozorně a mnohdy ani napětím nedýcháme.

01.12.2012 5 z 5

Paměti bretonského venkovana Paměti bretonského venkovana Jean-Marie Déguignet

Zajímavý příběh člověka, který se nevzdává a umí se poprat s osudem. Jeho názory hlavně na náboženství jsou pokrokové. Za svými názory si stojí a nebojí se následků.

11.11.2012 4 z 5

Pohled srdcem Pohled srdcem Barbara Cartland

Jsou knihy, které mě nadchly po přečtení pár stránek. Jsou také knihy, které mě nadchly po přečtení prvních pár vět. A jsou knihy, které jsem dočetla jen s velkýcm sebezapřením.

11.11.2012 odpad!

Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina Johanna Marianna Burg (p)

Kniha na mě působí dost škrobeně. Možná by prospělo, aby postavy mezi sebou mluvily méně spisovně. Hlavně ve stresových situacích, kdy postavy upalované na hranici mluví spisovně, působí dost nepřirozeně.

03.11.2012 1 z 5

Guliverovy cesty Guliverovy cesty Jonathan Swift

Jedna z oblíbených knih mého dětsví, na které ráda vzpomínám. Hlavně mě zajímaly praktické záležitosti, jako například jak Gulivera ošatit nebo z čeho bude jíst apod.

17.10.2012 3 z 5