paloma paloma komentáře u knih

Podivné události Podivné události Mike Hutchinson

Pro mě jedna z těch lepších ze série Největší záhady světa. Doporučuji všem milovníkům záhad a tajemna.

07.04.2013 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Přečetla jsem jak se tak říká jedním dechem. Opět jsem se náramně bavila, skvělá kniha.

07.04.2013 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Skvělé čtení, teda tak už jsem se dlouho nepobavila. Skvělý humor, úžasné hlášky, fantazie, akce a moji oblíbení upíři. Čtení přesně pro mou krevní skupinu.

06.04.2013 5 z 5

Jana z Hvězdy III. - Květina z Ameriky Jana z Hvězdy III. - Květina z Ameriky Gerald Messadié

Velmi pěkná trilogie, kterou jsem četla před pár lety. Moc pěkný příběh, hlavní hrdinka silná a na svou dobu nezávislá žena, si získala mé sympatie. Obdivuji její odvahu čelit nelehkým životním situacím i to jak se umí postarat jak o sebe tak o svou rodinu.

05.04.2013 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moje nejoblíbenější kniha od Rollinse. Četla jsem již před pár lety, ale dosud jí mám v živé paměti.

05.04.2013 5 z 5

Zlacená pečeť Zlacená pečeť James Twining

Třetí díl se mi zdá o něco lepší než předchozí díly. Opět ale musím říct, že James Rollins je daleko lepší a tak dávám pouze tři hvězdičky.

05.04.2013 3 z 5

Černé slunce Černé slunce James Twining

Kniha byla zábavnější, čtivější než první díl. Historická zápletka daleko zajímavější. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale když srovnám s J.Rollinsem, musím dát jen 3.

02.04.2013 3 z 5

Dvojitý orel Dvojitý orel James Twining

Kniha není špatná, ale něco mi tu chybí, možná by to chtělo trochu víc tajemna. Historická zápletka (mince) mě také nezaujala a kromě toho mám raději starší historické období, nejraději mám středověk. Také hlavní postava si zatím mé sympatie nezískala.
J.Rollins má podle mě vše daleko lépe propracované, jak postavy tak hlavně technické, vědecké i historické detaily. Také mi tu chybí takové ty hračičky jako tekuté brnění a podobně.

01.04.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

marlowe napsal: .........na žádný příběh jsem nenarazil. No, to je trefně řečeno :-)

30.03.2013 odpad!

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Nádherná kniha, kterou jsem četla již před pár lety. Vypráví o životě a zvycích na čínském venkově. O životě plném bídy, dřiny a odříkání. Velký dojem na mě udělala manželka čínského rolníka, která mu byla v mládí prodána. Společně s ním do úmoru dřela na poli. Dokázala si poradit i v těch nejhorších situacích. Dnes by se řeklo, že byla kreativní. Dokázala takřka z ničeho vytvořit zázemí pro svou rodinu. To my bychom v takové situaci chcípli. Nejvíc mě dojala její obětavost a skromnost. Hlavně to, že zůstala stále stejná i po té co její rodina zbohatla. Mohla si dopřát přepych a pohodlí, ale ona i nadále pracovala a žila stále skromně. Nadále se obětavě starala o rodinu a pracovala jako dřív. Vděku se, ale nedočkala. Ve smutku a opuštění dožila svůj život.

29.03.2013 5 z 5

Jednoduchý příběh, (holčička se ztratila v lese), ale King je úžasný vypravěč, takže se knížka líbila..

28.03.2013 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Těšila jsem se na novou knížku od Rollinse, udělala mi radost a nezklamala.

25.03.2013 5 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Napínavé, čtivé, kniha má spád, ani na chvíli se nenudíte.

24.03.2013 4 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Začátek knihy mě trochu nudil, hlavně pasáže popisující letecké bitky. Jakmile se hlavní hrdinka ocitla v poušti, začala být kniha velmi zajímavá. Centaine na pokraji smrti objeví dva křováci, kteří jí zachrání život a naučí jí jak přežít v poušti. Tak to bylo něco pro mě, to se mi moc líbilo. Velmi jsem si tyto dvě postavy oblíbila a velmi mě zklamalo.........nebudu prozrazovat. No co, tak si vymyslím vlastní konec, třeba jak štastně a spokojeně žili až do smrti, a jestli neumřeli........

24.03.2013 3 z 5

Říše kamenného sokola Říše kamenného sokola Wilbur Smith

Kniha není špatná, ale trochu jsem se nudila. Knihy Pobřeží v plamenech a Šelma mají daleko větší spád.

24.03.2013 3 z 5

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, už se těším, až si přečtu knížku.

24.03.2013

Poutnice Poutnice Joan Elizabeth Goodmann

Kniha mě nijak vzlášt nezaujala. Pro mě ztráta času a rozhodně se ke knížce vracet nebudu.

22.03.2013 3 z 5

Amerika před Kolumbem Amerika před Kolumbem C. A. Burland

Bohatě ilustrovaná kniha obsahuje 274 fotografií kultovních předmětů, zbraní, šperků, výrobních nástrojů, textilu, hraček, nádob a monumentálních staveb. Jako malá jsem si v ní ráda listovala a prohlížela obrázky.

19.03.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Vážení, když už, tak bumhuk.

17.03.2013 odpad!

Temná věž Temná věž Stephen King

Tak nějak jsem tušila, že kniha nedopadne dobře. A podvědomě jsem se na to připravovala a v duchu si říkám, "nevadí v mých představách si můžu vytvořit konec, jaký si budu přát".

17.03.2013 5 z 5