Pajushinka Online Pajushinka komentáře u knih

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

(SPOILER) Na knížku jsem se těšila hned co jsem věděla, že vyjde. Autorku miluju, Selekce mě přivedla ke čtení ve velké míře. Ale vůbec netuším co tohle bylo.

Těšila jsem se na nový příběh. Po Siréně (která se mi líbila) zase zpět na královský dvůr, snahy o krále, nějaké ty intriky a celkově zajímavou hlavní hrdinku. No splnilo se mi z očekávání velmi málo. Možná ta vysoká laťka z ostatních knih nebo jsem už vyrostla z naivních příběhů. Nicméně kniha mi přišla krátká, chyběly mi tam popisy toho kde vůbec je, v jaké situaci se království nachází (sem tam nějaký náznak, ale to je vše). Na to že chtěla být královnou, tak se až příliš starala o sebe a o svou dvorní dámu. Nejdříve jsem myslela, že hraje tak moc naivní, povrchní holčičku, protože se to od ní očekává, ale když zjistila, že to je jediné co se od ní očekává byla naštvaná. A vlastně za celou dobu se o nic jiného nesnažila, necestovala, nezjišťovala nic, díky tomu se ani čtenáři nic nedozvěděli. Na to že hromadu kapitol se snažila okouzlit krále, tak si to náhle rozmyslela a v jedné kapitole vše otočila a utekla od toho co chtěla. A v další kapitole to celé skončilo velkým "co to sakra autorka udělala?". Velké nečekané věci mi nevadí, ale tohle bylo bylo, že ani neví jakým směrem se ta knížka bude ubírat. Doufám, že alespoň tam bude v dalších dílech vidět posun hlavní hrdinky, protože momentálně si myslím, že na to co si naplánovala ani nemá (jak sama říkala, velmi pomalu se učí, a vlastně umí jenom hezky vypadat a občas dobře argumentovat), takže bude to stačit?

Další díl si koupím asi ze zvědavosti (a protože mám ráda celé série v knihovničce). Ale jinak jsem ji kamarádkám nedoporučovala.

21.07.2020 1 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dokonalý a originální příběh se zajímavými zapletkami. Velmi oceňuji autorku jak dokáže poutavě psát. Jako všechny knížky ze série skleněného trůnu i tato knížka nezklamala.

13.03.2017 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

(SPOILER) Velmi mě kniha překvapila. Trochu jsem doufala že Trina a Mark budou Thomas a Teresa. Také zde bylo až moc bojových scén. Ale celkově jsem knihu přečetla rychle a velmi mě bavila. Bylo skvělé vidět sérii labyrint i z jiných úhlů.

23.01.2017 5 z 5