PájaT PájaT komentáře u knih

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Komiksy jsem četl tak před 40 lety. Teď už jsem asi dost starý na Čtyřlístek nebo Rychlé šípy, proto mě tenhle žánr léta míjel. Jenže pak jsem někde viděl upoutávku na tuhle sérii z amerického jihu. Je to dost špinavý a drsný, takže vždy čekám netrpělivě na další díl parchantů. Za mě je to super, příběh i celkové zpracování.

21.10.2022 5 z 5

Keltové na Šumavě Keltové na Šumavě Miloslav Slabina

Vážný zájemce o keltské dějiny by si měl přečíst mnohem obsáhlejší a podrobnější knihy od pánů J. Filipa, J. Waldhausera či paní A. Bauerové. Tahle drobná brožurka se jen tak lehce dotkne hradišť na Šumavě a několika fotografiemi seznámí čtenáře se současným stavem. Každému je asi jasné, že při počtu stran nemůžete očekávat nic velkého. Přesto jsem rád, že rozšířila mou sbírku s keltskou tématikou.

11.05.2022

Born to Run Born to Run Bruce Springsteen

"Je to příběh pro dělníky i snílky, pro rodiče i děti, pro milující i osamělé, pro umělce i blázny, zkrátka pro všechny, kteří někdy zatoužili po očistné koupeli v nejlepší rockové lázni na světě."
Tahle slova jsem si půjčil z obálky knihy, protože lépe to napsat nelze. Ačkoliv Springsteena moc neposlouchám, jeho životní příběh mě dostal a určitě teď věnuji jeho muzice více času. A knihu .... doporučuji !

11.10.2018 5 z 5

Dersu Uzala Dersu Uzala Vladimir Klavdijevič Arseňjev

Kniha velmi pěkně popisuje ussurijskou oblast a cestování před více než sto lety. Drsný divoký východ, kde lidé dokázali přežít navzdory všem nástrahám přírody s minimálním vybavením. Líbí se mi jednoduchý a pokorný přístup stopaře Uzali k přírodě a všem tvorům. O to smutnější je jeho setkání s civilizací a život ve městě. Knihu mohu jen doporučit.

27.07.2017