Pája699 Pája699 komentáře u knih

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

(SPOILER) DIMILY....úžasná série, ze které se stala srdeční záležitost :-)

Je to rok, co Tyler opustil Eden, aby našel sám sebe s tím, že se vrátí.. Nikdo ale nečekal, že to bude takto dlouho.....bez jaké koli zprávy, či telefonátu pro Eden. Ta se během toho roku zatvrdila..... z lásky k Tylerovi přesla k nenávisti.

Oba dva se na léto vrací do L.A. do Santa Monici....Tyler si myslel, že Eden na něj čeká s otevřenou náručí a že bude všechno jako dřív.......Copak se ten kluk zbláznil??? Neskutečně mě udivovalo, že byl z toho překvapený......co jako čekal? Eden tady na všechno nechal sám a vůbec neměl ponětí, co se kolem děje a co musela Eden všechno snášet a vydržet.

Naštěstí netrvá dlouho a oba dva odjedou do Portlandu, kde Tyler začal žít......Tyler chce Eden ukázat co si v tomto městě všechno vybudoval a jak žil. Prošel neskutečnou proměnou a našel hlavně sám sebe! Jsem na něj neskutečně pyšná!

Pro Eden to je návrat do rodného města.......po pár dnech zjišťuje, že to město miluje a taky, že stále miluje Tylera a dá šanci jejich vztahu. Po několika úvahách dojde i k přesvědčení, že chce v Portlandu zůstat po jeho boku....Je to vážně krásný závěr této série.

Jediná osoba, která mi neskutečně lezla na nervy, byl Edenin otec a nepomohlo tomu ani pár závěrečných stránek, kde to vypadá, že by mohl s dcerou najít konečně společnou řeč a cestu.

„ NO TE RINDAS“ – nevzdávej se!

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

(SPOILER) Autorce se určitě musí přiznat čtivost příběhu. Určo se to četlo lépe, než první díl. Který byl za mě i tak vydařený .-)

Tyeler a Eden....uplynul rok, co se neviděli..... Je opět léto a Eden se chystá na 6 týdnů za Tyelerem do New Yorku, kde byl v programu pro zneužívané děti.

Léto plné příslibů a dobrodružství. Eden má sice svého přítele, se kterým je spokojená a šťástná.....ale stačí pár chvil po boku Tyelera, aby ji došlo, že láska kterou k němu cítí nikam nezmizela.....naopak, je ještě silnější. Tyeler je na tom stejně.....podřád je zamilovaný do Eden.

Podvádí všechny kolem sebe, a to se jim samozřejmě vymstí. Chvilkami byla Eden na pár facek. Chovala se jak žárlivá husa a Tyeler měl za mě dost trpělivosti :-) ale jinak to jsou zlatíčka, který si užívali New York plnými doušky. Prostředí bylo krásně popsáno a i já jsem si připadala jako turista :-) Byla jsem uchvácená jako Eden..... jako bych tam byla s nimi.

Jediné co mi přišlo v tomto dílu zbytečné, bylo drama s Tiffany.....tý holce už měl dát dávno někdo přes hubu :-D ale co, musel přijít nějaký zvrat abychom se mi čtenáři nenudili a byli napnutý .-)

Po návratu z NY se oba rozhodnou, přiznat rodičům pravdu..... že se mají rádi a chtějí být spolu...... Někdo to vezme skvěle....jiný bohužel ne.

Otevřený a zároveň smutný konec......Tylere, vím, že si to musel udělat a proč, ale zároveň si mě svým způsobem zklamal... tohle jsem nečekala....

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

(SPOILER) Tak z tohohle příběhu já jsem maximálně nadšená, užila jsem si to na 110%! Elec a Gréta.....omlouvám se, ale tohle dívčí jméno je fakt šílený :-D a musela jsem si na to pár stránek zvykat .-)

Jejich příběh byl pro mě vážně silný a já opět jsem s nimi prožívala úplně všechno od první kapitoly až do té poslední :-)

Atmosféra z knížky na mě dýchala....Nevlastní sourozenci.....zprvu vzájemná nevraživost, která se změnila v přitažlivost a v následné v zamilování.

Jak je tomu zvykem, vždycky musí přijít nějaká rána.....v tomto případě se Elec musí vrátit zpět ke své matce. S Grétou spolu prožijí poslední noc.....nic si ale neslibují....oba vědí, že je to rozloučení......sakra holky, připravte si i kapesníčky :-D Nikdy bych nevěřila, že budu taková měkota .-). Úplně ale vidím, jak Gréta stojí u okna a kouká na Eleca jak nasedá do taxíku s vědomím, že už ho nikdy neuvidí. Rvalo mi to srdce.....

Osud je ale nevyspitatelný....uvidí se opět po 7-mi dlouhých letech na pohřbu Elecova otce. Všem musí být jasné, že přitažlivost, veškerá chemie a zamilovanost tam pořád je. Elec ale nepřijel sám......

A na závěr za sebe musím přiznat, že vyprávění z pohledu Eleca se mi naopak líbil a bavil mě. Bylo to takové dovysvětlení a díky bohu se konal šťastný konec :-) a za mě i peckovní obálka .-)

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Upřímně, ani přesně nevím co si mám o knize myslet. Chtěla jsem dát původně pouze 3 hvězdy za nudný, vleklý a nic neříkající začátek, ale rozmyslela jsem si to :-D od určité chvíle mě příběh pohltil a začal bavit.

Tylerovo chování mi dalo ale zabrat......ze začátku jsem ho vůbec nechápala a měla jsem problém, toho kluka vůbec pochopit. Sice si mě ještě úplně nezískal na svoji stranu, ale věřím, že pokračujícím příběhem to napraví .-)

Eden......její věčná otázka a Proč? Byla též chvílemi nesnesitelná :-D Na druhou stranu, se o Tylera zajímala, jako ještě nikdo z jeho okolí a kamarádů. Nooo uvidíme co přinese další pokračování.

Nevlastní sourozenci....zakázaná láska....srdci ale neporučíš.....těším se na pokračování!

19.01.2024 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Tento díl patří zaručeně k TOP této série.

Prostě skvělé, napínavé, čtivé. Celou sérii mohu jen doporučit :-)

Příběh vás udržuje v napětí od samého začátku, až do samého konce, kde na mě čekalo překvapení v podobě vraha. Tak nějak se to nabízelo, ale nechtěla jsem tomu uvěřit, že dotyčná osoba, by toho byla schopna. Prostě dech beroucí.

Kateina "nesmrtelnost" se přiznám, že mi začíná trošičku vadit. Trošku reality by to chtělo .-)

19.01.2024 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Určitě se jedná o nejslabší díl série, ale i tak se to za mě četlo hezky. Už to nebylo takové jako u třech předchozích dílů....za mě i svým způsobem v uvozovkách zbytečný díl....stačilo vše rozlousknout všechno ve čtvrtém díle :-)

Ale aspoň jsme na vlastní oči přesvědčili, jak Easton dospěl .-) tahle pasáž se mi líbila, kdy se z rozmazleného a namyšleného kluka stal borec se srdcem na pravém místě.

Za to mě neskutečně vytáčel Hartleyn otec, matka a vlastně i sestra. Co to bylo sakra za rodinu??? Každý svého štěstí strůjce.

I Lauren mě neskutečně štvala a to jsem ji ze začátku měla ráda a říkala jsem si, že má vážně odvahu si začít s dvojčaty na jednou :-) no ale pak.... neskutečná blbka se z ní stala.

Celá série určo stojí za přečtení. Svým způsobem mi budou všichni Royalové chybět .-)

16.01.2024 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Určitě souhlasím, že tento díl je opravdu trošičku slabší než všechny tři předchozí..ale na druhou stránku mě vůbec nevadilo číst příběh Gideona a Savannah, právě naopak. V předchozích dílech neměli tolik prostoru a dostala jsem pouze „útržky“ jejich vztahu.
Tkž za mě to bylo příjemné doplnění a jsem moc ráda, že jsou zase spolu.

Easton a Hartley.... Tak tady to už mělo jinou šťávu a rychlost :-) příběh se mi též líbil, i když občas Eastonovo chování mi lezlo krkem. Namyšlený, arogantní zmetek, který své problémy a náladu utápí v alkoholu a bitkách.....sem tam by si tu facku zasloužil, aby se mu rozsvítilo .-)
Když ale budete číst dál, tak pochopíte, že to je pouze maska a ve skrytu duše, je to zlatíčko. Tomuto vztahu fandím a jsem zvědavá, díky opět napínavému konci, jak to bude pokračovat dál.....

12.01.2024 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

(SPOILER) Tihle Royalové váš zničí..nooo něco na tom bude :-D i když v mém případě v dobrém slova smyslu .-)

V tomto díle se hlavně řeší, kdo zabil Brook, kdo byl otcem jejího dítěte a Steve vstal z mrtvých. Trošku šíleně zamotané a komplikované, ale přesto neotřelé a zajímavé. Aspoň mě se tedy díl líbil :-)

Steve mě ale neskutečně štval a moc se mi nelíbil....otce roku by určo nevyhrál.....Za to Callum mě z každým dílem překvapuje víc a víc. Je to prostě zlatíčko a vážně se moc snaží vztahy se syny dát zase do pořádku. A řekla bych, že se mu to daří..

Reeda mi bylo neskutečně líto a rvalo mi srdce, když se chtěl přiznat k vraždě, kterou nespáchal. Snad každému čtenáři tohle muselo být jasný, že on vrah není .-) Ella mu byla neskutečnou oporou a o bratrech ani nemluvě.

Kdo byl skutečným vrahem nebylo pro mě ani takové velké překvapení a i jsem si ho tipla.

Zatím má tato série skvěle našlápnuto a já jsem zvědavá, co přinese další díl......s chutí do něj :-)

09.01.2024 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Poslední díl.....a já už teď vím, že mi ta celá, senzační parta lidí budou chybět :-)

Na chvilku se tito lidi stali mojí součástí a já s nimi prožívala strasti i slasti.

Tento díl se mi opět líbil....Logan a Grace......Z nenáviděného souseda / sousedky se stal žhavý pár, ale to až potom, co jim do života vstoupila Loganova dcera Maia, která je všechny stmelila. Neříkám, že to bylo hned......chvilku to trvalo, než si to uvědomili, že patří k sobě....klasika .-)

No a ten epilog....chjooo......krásná třešnička na dortu, kde si můžeme přečíst o každé dvojici pár posledních slov z jejich životů.

Celou sérii vřele doporučuji!

09.01.2024 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

(SPOILER) Tak tento díl, nasadil zběsilé a rychlé tempo hned od začátku. Perfektní pokračování, které se četlo lehce.

Opět mě to vtáhlo do děje od první stránky. Ella a její bratři. Asi mám další oblíbenou sérii :-) Strašně se mi líbí, jak všichni stojí při sobě a navzájem se chrání a udělali by pro toho druhé cokoli.
I Callum se začíná chovat jako otec a byl mi hned sympatičtější :-)

Jordan je neskutečná mrcha a celá škola Astor Park je neskutečná. Jsem vážně ráda, že Ella ji dala co proto. To mě vážně pobavilo :-) Ani zadarmo bych tam chodit nechtěla. Nemám ráda zbohatlické děti, které si myslí, že si můžou dovolit všechno a rodiče pak za ně vše zametou pod koberec.

A co zase ten konec??? Proč mi to děláte??? :-D a i ta mrcha Brook je konečně ze hry....neskutečně mi lezla na nervy :-)

08.01.2024 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Fíííhááá....po přečtení tohoto dílu, mé srdce opět zaplesalo :-) Já tu celou partu prostě žeru.

Na příběh Colea jsem se strašně těšila. Jeho osobu jsem si zamilovala již od 2.dílu. Vyrostl nám v krásného, potetovaného muže, který se živý jako tatér v jednom studiu.
A pak nám přijde na scénu Shannon a obrátí vzhůru nohama život jak sobě, tak i Coleovi. To jiskření a přitažlivost mezi nimi, bylo z knihy úplně hmatatelné.
Cole je prostě zlatíčko, který má srdce ze zlata..... je to takový muž snů .-)

Mě se tento díl strašně líbil. Svědčí o tom i to, že jsem ho zhltla jak malinu za jedno dopoledne.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Na tuto sérii jsem přišla zde na DK, díky mým oblíbeným čtenářům :-)

A opravdu nelituji, že jsem se do toho pustila. Je to super napsané a do děje vás to vtáhne hned. Já jsem jenom četla a četla.

Moc se mi líbil charakter Elli....opravdu neměla od začátku na růžích ustláno a i nevlastní bratři ji dávali dost otevřeně najevo, že ji tam nechtějí.......tedy aspoň ze začátku .-) jsem ráda, že si udržela svoji pravou tvář a osobnost až do konce. K tomu určo i pomohla nejlepší kamarádka Val, která měla jiskru v oku a taky hodně odvahy.

Ale ten konec zase.....Reede, ale no tááááák.....to jako vážně?

Démoni Démoni Karin Slaughter

Za mě to byla super jízda, tento díl :-) rozhodně mě bavil více, než ten předchozí.

Hodnotím tedy kladně .-) Napínavé, akční, překvapivé, zamotané....mě se to četlo jak na běžícím pásu. Will Trent je můj oblíbenec a se Sárou tvoří super dvojici. Moc jim fandím a sahám po dalším díle..

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Tak ovšem tento druhý díl měj opravdu jiný náboj a čtivost :-)
A k mému potěšení to bylo vyprávěno jak ze strany Fallon, tak i Madoca. Tohle mi v prvním díle chybělo.

I když jsem se musela občas pozastavit nad jejich myšlenkovými pochody a chováním. Málem jsem si vykroutila hlavu :-D Konec, co se týče Falloniny matky, radši ani nebudu komentovat .-) ten tam za mě ani nemusel být.

I tak za mě je to zdařilý díl a mě se líbil. Příjemně strávené dvě odpoledne.

31.12.2023 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Tato kniha je spíše určená náctiletým slečnám, ale i tak jsem si ji svým způsobem užila .-)

Romantické, milé, nenáročné čtení....takový oddech, kdy nemusíte moc přemýšlet....necháváte se jenom unášet.

Kniha si myslím by byla lepší, kdyby to bylo vyprávěno i z pohledu Jareda. V určitých momentech, bych mu ráda viděla do hlavy a chtěla vědět, co si myslí. Určo by to mělo jiný šmrnc.

Abych to měla komplet, tak hned se jdu vrhnout na příběh Madoca :-)

29.12.2023 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Tak tohle bylo pohlazení po duši :-) Troufám si říct, že je to asi zatím nejlepší díl, celé téhle úžasné série.

Moc se mi líbí, že ve všech dílech zůstávají v pozadí všichni kamarádi.

Nate a Liv......oba byli takový zlatíčka. Bylo to příjemné oddechové čtení s erotickým nábojem.

Těším se na další díl....

29.12.2023 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

V tomto dílu se hodně dozvíme o minulosti Willa a Amandy, když začínala u policie...Upřímně, mě to ale nebavilo. Cca do půlky knihy jsem se musela prokousat a některé pasáže i přeskakovat.

Další polovina knihy už byla jiné kafe .-) ale to bohužel nemění můj názor na tuto knihu. Prostě průměr.

Agie je pro „magor“ a ještě k tomu nesympatická..zlatá Sára, která se k Willovi hodí a je mu oporou. Doufám, že jim to dlouho vydrží.

Uvidíme, co přinese další díl, který na mě čeká..

27.12.2023 3 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Peckovní díl, který uzavírá tuto nádhernou sérii.

Byl to ale zase emoční boj. Opět jsem hltala stránku za stránkou. Cesta k odpuštění byla dlouhá a trnitá. Nicholas a Noah..moje srdeční záležitost :-) Když ale máte bezva přátele jako byla Jenna a Lion, jde to o kousíček snáz.
I Steve byl v tomle díle zlatíčko :-)

Nebudu se více rozepisovat, bylo tu řečeno již mnoho. Mě kniha opět dostala.Sérii Viníci budu mít dlouho v mysli a v srdci. Knihy mají své čestné místo u mě v knihovně.

Noooo a teď už se jen dočkat filmového zpracování všech dílů .-)

"Pokud bláznivě se milovat byl zločin...pak jsme se provinili... Jsme Viníci".

27.12.2023 5 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

Ufff, tak to bylo zase něco...jsem vyždímaná :-) Upřímně se musím přiznat, že nemám moc ráda trilogie, páč vždycky druhý díl je zbytečně natahovaný a vlastně o ničem. Tady tomu je to tak půl napůl.

Ve své podstatě se celý díl řeší vztah Nicholase a Noah. Budeme spolu, nebudeme spolu, všechno zvládneme....nikdo jejich vztahu nevěří, že vydrží, a i rodiče jim hází klacky pod nohy....a upřímně Rafaella mě v tomto díle pěkně štvala a brnkala na nervy :-D

Spisovatelka ale umí neskutečně psát a vtáhnout čtenáře do děje. Všechny ty myšlenky a pocity hodit na papír je umění. Mě si získala a já to hltala jedním dechem a všechno jsem prožívala s nimi, jako bych tam byla.

Jejich láska mi chvílemi přišla až toxická. Oba dva se milují, chtějí být spolu, ale jejich démoni z minulosti a žárlivost jim to dost zkomplikuje. V knize jsou všechny emoce.....hněv, láska, obviňování, žárlivost, vášeň, nenávist, bolest, radost. Všechny tyhle emoce, jsem cítila i já při čtení. Bylo to jako na houpačce.

No a ten konec a epilog??? Děláte si ze mě srandu? :-D Myslím, že to bude hodně zajímavé a jsem zvědavá, jak se s tím celá rodina Leisterových vypořádá a jaké toto odhalení bude mít následky. Teď jsou určité věci vidět v jiném světle. Jak tohle všechno ustojí? Sama jsem na to zvědavá

Určitě doporučuji mít všechny díly u sebe, než se pustíte do této úžasné série Viníci! Jinak vám to nedá spát a budete si okusovat nehty, jak budete chtít vědět, jak to vlastně všechno dopadne .-)

18.12.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Možná jsem už trochu starší osoba, abych četla tuhle literaturu pro mládež, ale co, je mi to buřt :-D

Mě to děsně bavilo. Ve mně se míchala neskutečná škála pocitů při čtení této knihy. Chvilkama se člověk usmívá jak měsíček na hnůj, během chvíle jste naštvaný a říkáte si, co to oba dva sakra dělají? Chcete jim dát i místy pár facek, aby se probrali :-D nervy napnutý jak špagát.

Říkám si, jestli tohle semnou dělal první díl, co mě asi tak čeká v pokračování? :-)

Nicholas a Noah..moji hrdinové. Na doporučení tady v komentářích se musím podívat i na film.

Přečteno v rekordním čase....pomalu už otvírám druhý díl

14.12.2023 5 z 5