pagac17 pagac17 komentáře u knih

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

S velkým zájmem jsem přečetl tuto knihu, je to humorná a poučná kniha, je to moje parketa, díky autorovi

19.04.2022

Nevědění Nevědění Milan Kundera

čtu poprvé publikaci od tohoto autora, zabývá se emigrací české emigrantky Ireny, velmi zajímavé podání, pan Kundera jí doplňuje i svými poznatky z atiky a postupně i dalších událostí, jsem velmi spokojený

05.04.2022

Strážce stromů a jiné povídky Strážce stromů a jiné povídky Martin Rosocha

Čtu poprvé knihu od tohoto autora, jsem s ní velmi spokojen, rád čtu příběhy formou povídek, dobře jsem se pobavil, literatura podle mého gusta, autor prokazuje velké znalosti k psanému textu a používá své fantazie a překvapení

26.03.2022

Na odstřel Na odstřel Miloš Cajthaml

Dosud jsem žádnou knihu autora nečetl, je to celkem zajímavé, ale dost ostré na můj vkus, jsem starší senior

12.03.2022

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Zajímavá publikace od Karla Šípa, jeho zpověď, přečetl jsem jí najednou, velmi mě zaujala svým vtipným pojetím, je v každém případě poučná.

23.02.2022

Skrytá tajemství Prahy Skrytá tajemství Prahy David Černý

Poprvé čtu knihu od tohoto autora, s velkým zájmem jsem jí prostudoval a pročetl, něco tak poutavého neznám, dověděl jsem se mnoho o naší Praze, poučil jsem se, pak mě překvapilo zpracování knihy s velmi poutavými záběry, považuji knihu jako klenot naší literatury, doporučuji dalším čtenářům její zhlédnutí a přečtení

27.01.2022

Muž v karanténě Muž v karanténě Petr Vydra

Poprvé čtu knihu od tohoto autora, jsem mile překvapen její náplní, jednotlivé statě zajímavě popisuje s přihlédnutím ke současné karanténě, jsem spokojen a doporučuji ke čtení

16.12.2021

Stavby a architekti pohledem Zdeňka Lukeše Stavby a architekti pohledem Zdeňka Lukeše Zdeněk Lukeš

Se zájmem jsem přečetl a prostudoval tuto velmi zajímavou a poučnou knihu, protože jsem Hradečák, tak jsem se dověděl hodně o slavných architektech panu Gočárovi a Kotěrovi, jejíchž zásluhou jsme se staly Salonem republiky, jistě i dodnes.

10.12.2021

Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být * antologie

Jsem nadšen po přečtení této publikace, řada autorů napsala v sedmnácti povídkách důsledky pandemie a jiných podobných věcí, spojených se všedním životem. Lépe snad to nebylo napsáno

05.12.2021

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Přečetl jsem publikaci s velkým zájmem, popis cesty na Aljašku podáno srozumitelně, včetně všech příbuzných zemí nebo oblastí, i dnes existují cestovatelé cestou necestou, většinou v autech, motocyklech a jiných prostředcích, v tomto případě mladý dobrodruh šel pěšky a přispěním autostopu, ohromně poučné.

28.11.2021

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Knihu jsem přečetl jedním rázem, pobavil jsem se humorem, který z publikace čiší, autor přidává k textu přídavné doplnění z dějin, takže i poučné, samozřejmě autor je poutavě svázán i dalšími publikacemi o Saturninovi, rád si přečtu i jeho další publikace

06.11.2021

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Aleš Palán

Kniha mě velmi zaujala, tak vtipné a poučné podání se hned tak nenajde, bravo autorovi, publikaci si chci zakoupiti

08.08.2021

Najdi si mne Najdi si mne Jan Cimický

Autor znamenitě vystihl název své knihy, opravdu jsem hledal a našel, výborně napsaný cestopis o Francii a hlavně Číně, objevil jsem pro mě neznámé příběhy a konstatování, pan doktor je velký znalec Francie a Číny, vzhledem k tomu, že jsem nebyl schopen obě země navštívit, po přečtení této knihy jsem se doslova ocitl v těchto zemích a poučil se o nich co nejvíce, tak jsem si ověřil své znalosti z podobných knih, ale tato mě upoutala nejvíce.

10.07.2021

Já Ti nesu veselého beránka ze stáda svého Já Ti nesu veselého beránka ze stáda svého František Nepil

Výborná publikace, moc jsem se pobavil, zajímavé fejetony, autor se přibližuje mému věku, takže jeho podání mě velmi uspokojilo

30.05.2021

První dotek - Styk s nekonečnem První dotek - Styk s nekonečnem Pavlína Brzáková

Přečetl jsem se zájmem tuto jeho publikaci, je velmi zajímavá, získaná poznaní jsou někdy překvapivá a setkávám se s jeho názory, které vyplývají ze skutečnosti a jsou podána vtipně, již jsem četl dříve několik jeho publikací, s jeho názory se prakticky většinou ztotožňuji

30.05.2021 3 z 5

Poprvé čtu publikaci od Jaroslav Duška, kterého i jinak obdivuji, tato kniha mě zaujala pro neobvyklé myšlenky a pojetí, stále se mám co učit, jak si vykládat jednotlivé jevy z přítomnosti a minulosti, její pojetí uklidňuje a podává míru pohody a laskavost

11.05.2021 3 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Vynikající podání pana ředitele pražské ZOO, přečetl jsem jeho publikaci jedním dechem, je to podle mně bible zvířat a všech tvorů, mnoho jsem se dověděl o zvířatech a jím podobným druhům, je to velmi cenná kniha, doprovázená skvělými fotografiemi, takže jsem velmi spokojen.

20.04.2021

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Výborná publikace, podaná zajímavým způsobem, dostal jsem se do Nepálu a prožíval jsem tamní život jako turista, to je můj obdiv, kniha je doprovázena poutavými obrazy, cíl Annapurna byl splněn. vše popisuji dikcí autora knihy

19.04.2021

Proč jsem nechodil na Alexandrovce Proč jsem nechodil na Alexandrovce František Nepil

Jsem velmi spokojen s touto knihou, autor uveřejňuje zajímavá témata, která popisuje velmi vtipně a zábavně, přitom srovnává děje i s minulostí, což velmi vyhovuje pro osvěžení, nehledě k tomu, že jsme stejný ročník narození, takže si jeho vyprávění srovnávám se svými zkušenosti, výborná literatura

17.04.2021

Zápisky ze Severní Koreje Zápisky ze Severní Koreje Michael Palin

Zajímavá kniha, dosud jsem nečetl nic o záhadné Severní Koreji, tím, že se autor vydal na návštěvu této země je úctyhodné, svými zápisky mě odhalil současný režim v tomto státě se všemi minulými a dosavadními problémy, velmi poučné

05.04.2021