pablovendat pablovendat komentáře u knih

Čekejte kurýra! Čekejte kurýra! Peter Hajdúk

Parta cikánů přepadne a oloupí kurýra teroristu. Docela obstojná retro detektivka.

19.09.2019 2 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Škoda, že nastala změna hlavního hrdiny. Člověk se zmítá mezi hodně dobrou Sci-Fi a stupidním pornem, kdy hlavní hrdinka vojede na co narazí. Nevyrovná se to předchozím dílům. Některé části knihy jsou hodně zrychlené, ale děj se zastaví vždy na místě, kdy je třeba sexu. Planeta je sice skoro neobydlená, ale lesbičky prostě měli štěstí (nebo všechny ženské zmutovaly) a prakticky každá žena v Evropě je lesba.

02.07.2019 3 z 5

U Papuů U Papuů Taylor Merlin Moore

Dobrá knížka z neprobádané džungle o výpravě, kterou organizují běloši. Tamnější koloniální vláda nutí černé domorodce, aby se výpravy účastnili jako nosiči, kteří se ovšem mezi sebou (mezi jednotlivými kmeny) nemají rádi a všichni se vzájemně rádi papají.
Multikulturalisty musí při čtení trefit šlak.

03.06.2019 3 z 5

Návrat dinosaurů Návrat dinosaurů Wolfgang Hohlbein

Docela dobrá série.
Díly od autora Hohlbeina nemají chybu. Akce prakticky už od prvních řádek, hlavní hrdina Winnetou, prostě paráda.
Bohužel se od čtvrtého dílu chytí pera Rehfend a začíná nuda, skoro jako bych četl tuctovou lehce předvídatelnou detektivku. Trošku se to zase rozhoupe od pátého dílu.....

28.04.2018

Dědictví Greystokeových Dědictví Greystokeových Andy Briggs

Není to tak zlá kniha. Jenže Tarzan se na scéně objevuje jen zřídka. Je to hlavně o těch ostatních - o dřevorubcích, povstalcích, ekologii. Tarzan zde bohužel nehraje hlavní roli.

02.02.2018 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Detektivka psaná hodně dobrým stylem. Detektivky čtu výjimečně, ale tuto jsem dotáhl až do konce.

20.01.2018 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Hodně dobrý masakr v pekle.

20.01.2018 5 z 5

Věc pro lidi Věc pro lidi David Gerrold

Dost dobrá Sci-Fi, kde pozemšťané tvrdě bojují proti mimozemským zrůdám.

Jenom kdyby hlavní hrdina nebyl homosexuál, pedofil, zoofil, trochu indián, trochu černoch .....prostě taková od sebe zahleděná v dnešní době celkem populární multikutlifilo postava.
Ze čtyř dílů (série, která není ukončená), udělat dva a kdyby hlavní hrdina nepíchal děti, nechtěl to dělat s červy, občas i s muži tak je to super čtení.

09.02.2017

Královna andělů Královna andělů Greg Bear

Prostě jsem nevěděl, kde jsem a proč tam jsem. Blbost na entou.

19.02.2015

Var Hole Var Hole Piers Anthony

Má to parádní tempo...akorát na konci jejich cesty v Číně to ztrácí grády

03.02.2015 5 z 5

Sos Provaz Sos Provaz Piers Anthony

Pěkný apokalyptický románek. Čest na prvním místě. Spory se řeší pouze v Kruhu.

03.02.2015 5 z 5

Slepý střelec Slepý střelec Pavel Grym

Povedený netradiční western o slepém střelci a kulhajícím chlapci

14.12.2014 5 z 5

Muž z Texasu Muž z Texasu Gert Fritz Unger

Přečetl jsem skoro třetinu a žádná pořádná akce. Jenom se plká a plká....Nedočetl jsem

22.11.2014 odpad!

Sackettova země Sackettova země Louis L'Amour

Bombastická sága. První díly jsou spíše historické, dobrodružné, a jak roky běží přerostou v klasický western.

17.11.2014 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kdo nečetl Den trifidů jako by ve Sci-fi světe ani nebyl...

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Ondřej Neff

Zase dobré.

Jádro pudla Jádro pudla Ondřej Neff

Je to prostě dobrý...

Vynález proti sobě Vynález proti sobě Josef Nesvadba

Skvělé témata (Tarzanova smrt, Jak zemřel kapitán Nemo, Druhý ostrov doktora Moreaua...) , ale ne příliš zdařile uchopené.

17.11.2014 1 z 5

F-Station F-Station Georges Jean Arnaud

Opravdu pěkná série. Škoda, že se u nás přestala vydávat.

Panství Panství James Herbert

Poslední díl je nejlepší.