Páájinka

NěmciNěmciJ. Katalpa (pseudonym)

Úžasná kniha. Moc dobře se čte. Toto téma nemám moc načteno, ale je dobře, že se o něm píše. Všichni Němci nebyli nacisti a obdivovateli Hitlera. Po válce byli u nás bez práv a muselo to být pro ně hodně náročné, stejně jako pro Čechy po Mnichovu.

23.01.2021

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Úplně super čtení. Doktor Grabl byl fajn chlap, kterého semlel život.

28.02.2021

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

No, tak tohle tedy ano. Opět se četla sama. Škoda, že už je jen jeden díl přede mnou.

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Perfektní příběh. Smutný ale uvěřitelný. Anna byla skvělá.

03.03.2020

Dallas 63Dallas 63Stephen King

Tento příběh mě absolutně fascinoval. Je to skvělá fikce a pan King je opravdu borec. Jeho názory mi nevadí, spíš se mi líbilo se zamyslet nad "co by kdyby". Kdyby nezemřel Kennedy byl by svět úplně jiný a možná by byl lepší ale možná taky ne. Každopádně mi Jake bude dlouho ležet v hlavě.

16.08.2020

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Smutný ale nádherný příběh o lásce, válce a rodině. Chápu, proč se knížka stala bestselerem. Brečela jsem u ní. Bylo tam vše. Válka byla těžká i pro obyčejné lidi, kteří umírali hlady, pro jejich děti. Většina postav je jedinečná a silná, dokázaly to, co já bych nedokázala.

02.11.2020

SítěSítěPetra Dvořáková

Paní Dvořáková umí, umí, umí. Pokaždé mě její knihy dostanou. Kristýna, Karolina i Naďa .... Nechtěla bych být v jejich kůži, ale jsou to uvěřitelné příběhy ze života, co se odehrávají v milionech domácností.

18.04.2021

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

Úžasná kniha v tom smyslu že jsem se dozvěděla velké množství informací. Toto téma určitě budu nadále objevovat.
Nejvíce mě zaujal příběh poslední staré ženy, která milovala Kim Il-songa i přesto, jak tu zemi vedl, a kam to dopracoval. Z hlediska propagandy je KLDR unikátní země. Příběhy mi připadají jako kniha 1984 v realitě. Člověk má jistou představu o životě v totalitním státu, ale některé odstavce mi teda braly dech.

12.05.2021

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Nádherná knížka. Smutná ale opravdu nádherná.

04.06.2021

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Kniha se moc dobře četla. Líbila se mi hlavní vyšetřovatelka. Je lidská, drsná a umí. Našla jsem novou sérii, kterou si celou přečtu.

05.09.2021

Sophiina volbaSophiina volbaWilliam Styron

Je to pro mě velký zážitek, protože před 20 lety jsem ji nedočetla. Ze začátku mě to opět nebavilo, ale vzdát jsem to nechtěla. Postupně mě Stingo svým vyprávěním o Sophii, Nathanovi a o sobě natolik pohltil, že jsem opravdu ráda, že jsem se donutila. Ani mě tak nedostala ta strašná Sophiina volba, o které jsem věděla. Co mě dostalo, je tato věta, a to se nedají zadržet slzy. Dotaz: "Řeknete mi, kde byl v Osvětimi Bůh?" Odpověď: "Kde byl člověk?"
Četla jsem mnoho knih o Osvětimi, ale tahle se řadí mezi ty knihy, kdy to zvěrstvo prožíváte beze zbytku a nemusí tam být vše popsané, stejně to z knihy vycitite.

11.07.2020

NůžNůžJo Nesbø

Audiokniha. Série prozatím skončila. Že začátku mě to nebavilo, ale Harry mě opět dostal. I když už je to přes moc těch 12 dílů, tak nechci o Harryho jen tak přijít. Uvidíme. Naštvalo mě, že mu autor nedopřeje chvíli klid, vždyť by si to zasloužil. A ten Bjorn, to jako fakt??? To mě teda totálně naštvalo.

04.07.2021

Pokrevní poutaPokrevní poutaAngela Marsons

Přečteno jedním dechem. Miluju tuto sérii..i když je pravda, že Kim trochu měkne, ale přeju jí to.

PianistaPianistaWladyslaw Szpilman

Jeden ze silných příběhů Židů, kteří nebyli v KT, také hodně trpěli a přežili. A můj obdiv patří Němci, který pomáhal a zůstal na svých mravních hodnotách a nestal se součástí stáda.

21.06.2019

Lustr pro papežeLustr pro papežeJan Tománek

Nejen nacisti ale i komunisti byli zvířata. Co lidi dokážou udělat jinému člověku? Je mi z toho špatně. Kniha je dobře napsaná, četla jsem jedním dechem.

25.01.2021

VrányVrányPetra Dvořáková

Nemám slov. Moc silný příběh. Moc jsem litovala Barunku. Zničený život.

05.02.2021

Jiskra životaJiskra životaErich Maria Remarque

Perfektně napsáno. Remarque je pan spisovatel. Perfektně popsáno myšlení lidí ve vězení. Závěr války, změna chování esesáků. Doporučuji.

09.03.2021

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Další skvělý románek od autorky. Čtu, čtu a najednou je konec. Těším se na další díly.

17.03.2021

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Moc se mi líbila. Klevisová se zlepšuje každou knihou.

09.10.2021

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Úžasná kniha

22.10.2021

Krvavé jahodyKrvavé jahodyJ. S. Kupka (pseudonym)

Po kauze o této paní jsem chtěla znát její celý příběh. V SSSR se mohlo stát všechno a u nás po válce také. Muselo to být hrozné, člověk si to ani nedokáže představit. I kdybych přečetla tisíce příběhů, tak stejně nevím, co zažili za hrůzy. Nechápu, jak může paní někdo zatracovat a podezírat ji.

28.04.2020

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Perfektní oddechovka. Už jsem dlouho žádnou nečetla. Hlavní postava je sympatická a celkově styl hygge je zajímavý.

02.05.2020

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Smutná knížka. Moc dobře se četla. A i když je Ove nesnesitelný, člověk si ho zamiluje.

08.11.2020

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Úžasná kniha. Kim je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Těším se na další díly.

09.10.2021

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Kniha byla vtipná, dobře se četla. Jsem zvědavá na další díly.

14.07.2019

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Pěkná kniha

04.08.2019

Druhý život Marýny G.Druhý život Marýny G.Vladimíra Klimecká

Perfektní knížka. Nádherně bolestné příběhy žen, které se opakují po generace. Zabezpečit rodinný krb, manžela a děti. Lidé, kteří z ničeho dokázali udělat domov, přežít hrůzy, které se celé 20. století děly. Tato kniha ve mně dlouho zanechá vzpomínky.

21.06.2020

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Kniha se mi moc líbila. Hess byl super. Doufám, že něco autor ještě napíše. Luxusní zápletka. Vše do sebe perfektně zapadlo.

19.10.2020

Obrázky z českých dějin a pověstíObrázky z českých dějin a pověstíZdeněk Adla

Už od malička se mi tato knížka líbila. Obrázky jsou hezké a ráda jsem v ní listovala. Celou jsem ji přečetla až teď, když ji četla dcera. A koupím si ji domů. Je opravdu perfektní.

19.11.2020

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Kniha se mi líbila. Je tam více postav, které sledujeme během jejich života, jak se mění, vyvíjí. Vtipně napsané.

24.11.2020