Páájinka Páájinka komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Audiokniha. Ze začátku jsem si říkala, že to bude pěkná slátanina. Eliška byla na tečku. Ale postupem poslechu jsem si ji oblíbila, dokonce i její mámu. Je to kniha ze života, o každém z nás. Vymanit se z pout rodiny nebo se k ní naopak připoutat. To je otázka.

08.07.2021 4 z 5

Uč jako umělec Uč jako umělec Robert Čapek

Knížka je určitě přínosná. Pana Čapka jsem měla na seminář pedagogiky na vysoké škole v prváku, bylo to s ním fajn. Jen mi vadí jeho černobílý pohled a vše tak vyhrocuje. Každopádně jeho metody si přidám k těm svým stávajícím.

08.07.2021 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Kniha je napsána velice čtivě. Postavy mám ráda. Příběh je docela pěkně vymyšlený.

07.07.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nádherná knížka. Nejvíc se mi líbilo to chování.

05.07.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Audiokniha. Série prozatím skončila. Že začátku mě to nebavilo, ale Harry mě opět dostal. I když už je to přes moc těch 12 dílů, tak nechci o Harryho jen tak přijít. Uvidíme. Naštvalo mě, že mu autor nedopřeje chvíli klid, vždyť by si to zasloužil. A ten Bjorn, to jako fakt??? To mě teda totálně naštvalo.

04.07.2021 5 z 5

Strado & Varius a léčka Rudého abbé Strado & Varius a léčka Rudého abbé Martina Skala

Nějak jsem čekala trochu jiné zpracování.

23.06.2021 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Je to spíš takový románek než detektivka. Hezky se četla. Budu číst i další.

18.06.2021 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Audiokniha. Opět super vymyšlený příběh. Harry je zvláštní člověk. Všechno se to zamotává a rozmotává zároveň..

18.06.2021

Pandemie Pandemie Robin Cook

Po dlouhé době jsem si vybrala knihu od Cooka, co si tam matně vzpomínám dřív se mi líbily víc. Určitě si ale tuto sérii o Jackovi nenechám ujít.

16.06.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Knížky se mi líbí hlavně proto, že se vždy dozvím i něco o té zemi nebo tady např. o fungování hotelu. Jako vždy přečteno velmi rychle. Super čtení. Už se těším na další.

11.06.2021 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

SPOILER !!!!!
Tenhle díl byl opravdu bomba. Hrozně mě ale překvapil vývoj Harryho a Olega.. Nechápu ani jednoho..Harry si myslí, že je odpad světa, nezaslouží si lásku. Nechá se dobrovolně mrzačit. Oleg u mě klesl na dno. Jak mu to potom odpustil? Nechápu. Gusto byl taky hustej týpek, takovej hajzl, ale dobře se to poslouchalo.

04.06.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherná knížka. Smutná ale opravdu nádherná.

04.06.2021 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Zajímavá kniha. Hrozné, co udělá člověk člověku. Čurdovi se nedá nikdy odpustit. Špatně ho odhadli, bohužel. Hrdinové mohli být z krypty převezeni a mohlo být vše jinak.

03.06.2021 4 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Je to kniha o tom, jak postupně ukrajovali Němci Židům práva. Je to před tím než nastoupili do transportu. Skvěle napsané, hodně o přemýšlení a o tom, co člověk vlastně potřebuje k životu. Úžasná kniha

31.05.2021 5 z 5

Babice - 1951 Babice - 1951 Radovan Zejda

Kniha se mi líbila. Je to stručné ale člověk se dozví základní informace - proč se to stalo, komu se ti stalo, kdo to udělal, kdo za to trpěl. Všechny okolnosti kolem vraždy se nejspíš nezjistí, ale jak první dílo je to dobré přečíst. Teď mě čekají Mlynáři od Babic.

25.05.2021 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Audiokniha. Zajímavý případ. Docela mě ty příběhy baví, ale v sérii často dochází, že hrdina se stává superhrdinou. Je to dost překombinované. Uvidíme v dalším díle.

22.05.2021 4 z 5

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

Získala jsem mnoho nových informací, které mě překvapily. Proč se pořád podceňuje náš odboj? Proč se propaguje to, že jsme jen banda zbabělců? Jsem ještě víc pyšná na náš národ.

20.05.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úžasná kniha v tom smyslu že jsem se dozvěděla velké množství informací. Toto téma určitě budu nadále objevovat.
Nejvíce mě zaujal příběh poslední staré ženy, která milovala Kim Il-songa i přesto, jak tu zemi vedl, a kam to dopracoval. Z hlediska propagandy je KLDR unikátní země. Příběhy mi připadají jako kniha 1984 v realitě. Člověk má jistou představu o životě v totalitním státu, ale některé odstavce mi teda braly dech.

12.05.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Audiokniha. Spoiler. Všichni tvrdí, že toto je nejlepší dílo. Vymyšleno to bylo určitě dobře, jen si myslím, že Rachel by určitě nepřežila. Harry Hole není přece superman, ale obyčejný člověk, tentokrát se mi to zdálo na konci moc překombinované. Film Sněhulák měl sice upravený děj, ale přišlo mi to reálnější, ale herci teda vybraní hrozně.

10.05.2021 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Co k tomu napsat. Takhle to skončit nemělo. Knihu jsem přečetla hodně rychle, bylo to psycho. Záhady pana Kariky mě baví. Zažít je ale nechci, vím, že nenavštívim ani jedno místo z jeho knih.

07.05.2021 5 z 5