p.stranska

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Konečně zase jednou knížka, která mě pohltila a o níž mohu říci, že je nádherná. Má vše, co k dobré knize patří. Nápad, neotřelý styl, fakta, napětí, neočekávaný konec. Takový milý, přitom drastický příběh. Uvěřitelný. Čtěte a modlíte se, ať už ta válka proboha zkončí. První kniha o 2.světové válce, kde jsou Němci taky jenom lidi, kterým držíte pěsti. První kniha, kde je vám sympatická Smrt, dokonce ji máte rádi. Více takových knih!!!

10.01.2016

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Nemusíme číst pořád jen veledíla veleautorů. Nesrovnávejme tohoto autora s velikány Zweigem či Steinbeckem. Čtěme tuto a jí podobné knihy jen tak lehce, jako když nám sousedka vypráví, co jí život připravil za překvápka. Za mě pět hvězdiček.

03.06.2018

Enderova hraEnderova hraOrson Scott Card

Přečetla jsem do strany 50 a dál nemám sílu...jsem matka, proboha, jak můžu uvěřit něčemu tak stupidnímu, že šestileté děti zachraňují svět válkou s mimozemšťany??? Mám pocit, že čtenáři toto kladně hodnotící jsou lidé nedospělí, trávící spoustu času u počítačových stříleček. Nebo snad ještě ti, kterým stačí číst a moc nad tím neuvažovat...omlouvám se, nechtěla jsem nikoho urazit, ale já ráda nad knihou přemýšlím.

09.01.2015odpad!

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Tošku jsem se bála, že nám autor ve třetím díle už nic nového nenabídne...hluboce jsem se mýlila! Do poslední kapitoly nepředvídatelné, do poslední stránky napínavé, žádná tzv. hluchá místa. Čte se to lehce, přitom vás to udržuje ve stálém napětí a v očekávání věcí příštích. Na to, že trilogie je určena mládeži ( i v knihovně je zařazena v dětském oddělení 12 - 14 let), jsem si čtení vážně užila.

21.02.2017

Dobře utajené housleDobře utajené housleMiroslav Horníček

inteligentní autor, inteligentní humor...tak to prostě je...ale pravda je, že dřív se mi Horníček nelíbil, nešel mi pod kůži, člověk asi musí dospět a zmoudřet, aby ho pochopil...

06.10.2012

Troufalý autor osudTroufalý autor osudIlona Borská

Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla...úplně obyčejný člověk, úplně obyčejný život...a přesto to má sílu. Paní Borská to prostě uměla podat. Doktorka z domu trubačů je stejně skvělá.

10.10.2012

Paní LáryfáryPaní LáryfáryBetty MacDonald

už se těším na vnoučata, jak jim to jednou budu číst...lepší než pár pohlavků...doporučuji všem rodičům malých dětí

19.11.2012

Válka s mnohozvířetemVálka s mnohozvířetemVladimír Páral

přečtěte si ji hlavně vy, co odhazujete nedopalky, žvýkačky a odpadky na zem...tím, že je ta kniha z českého prostředí, je příběh mnohem sugestivnější

20.11.2012

Na východ od rájeNa východ od rájeJohn Steinbeck

asi moje nejoblíbenější kniha, už hooodně dlouho. nechápu, jak se někomu může v hlavě zrodit taková mrcha jako Cathy a zároveň takový charakter jako je Samuel nebo Lee a navíc je tak vypodobnit, že máte pocit, jako by to byli vaši sousedi. ta síla všech protikladů v charakterových rysech postav je pro mě prostě nezapomenutelná a proto tato kniha je podle mého mínění veledílo.

Robinson na OtavěRobinson na OtavěKarel Klostermann

Nenechte se odradit tím, že jsou povídky ,,určené pro děti,,. Jsou krásné, čtivé a určitě vhodné pro všechny věkové skupiny. Navíc vás nutí k zamyšlení. Pro mě 5*.

23.12.2013

19841984G. Orwell (pseudonym)

Ponuré, deprimující dílo, které se navíc hodně špatně čte. Téměř bez děje, žádné napínavé zvraty, snadno předvídatelný závěr. Styl psaní je zvláštní, dokumentární, jako bych četla příručku o tom, jak se chovat v jejich světě. Určitě to už nikdy nechci číst znovu.

20.11.2021

Ošklivá vévodkyně Markéta PyskatáOšklivá vévodkyně Markéta PyskatáLion Feuchtwanger

Jsem trošku na rozpacích, jak knihu hodnotit. Příběh se četl dobře, stručnost mi nevadila, ale...kdyby autor na každé stránce pořád dokola a stejnými přirovnáními nepopisoval údajnou šerednost hlavní hrdinky, byl by počet stran poloviční. Také není možné, aby všichni lidé kolem Markéty souhlasili s její ošklivostí, i kdyby doopravdy byla šeredná...Všichni víme, že krása je pojem relativní a někdo může odpuzovat jedny a oslňovat druhé. A ještě co se týče vykreslení postav...proč jsou všechny ,,černobílé,,? Znáte někdo někoho, kdy by byl jen dobrý anebo jen špatný?

04.09.2014

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Dobře se to čte, to je fakt...ale je to takové prvoplánové, jednoduché, mozek necháte v naprostém klidu a jen čtete a čtete...a je konec a už se těšíte na nějakou těžší knihu, nad kterou se můžete zamyslet.

30.11.2014

KrysařKrysařViktor Dyk

poslouchala jsem jí ´do ucha´ a bylo to velmi příjemné poslouchání cestou do práce. překvapilo mě, že ten příběh je jiný, než jsem ho znala...ale určitě ne horší

06.10.2012

Navzdory básník zpíváNavzdory básník zpíváJarmila Loukotková

mám ráda životopisné romány, ani tento mě nezklamal, doporučuji

07.10.2012

Mladík v odbojiMladík v odbojiC.D. Payne

Tuhle knížečku mi doporučil syn a když jsem slyšela z jeho pokoje salvy smíchu, pustila jsem se do ní. Nelituji, je to fakt taková prča, že jsem se styděla v autobuse, když jsem tam u čtení kuckala smíchy...

08.11.2012

Manželkou matčina milenceManželkou matčina milenceDiane D´Henri

knížku jsem četla v roce 95 a dodnes si pamatuji, o čem to bylo...zvláštní, protože u spousty knih, které mají zde vysoká procenta oblíbenosti, si nepamatuji už po pár měsících ani název...proto dávám 5*

19.11.2012

Chytněte si toho psa!Chytněte si toho psa!Jan Hromek

Kdo má splín a chce se začíst a zapomenout na chmury, nebo kdo je naprosto v pohodě a prostě se chce jen pobavit, vezměte do ruky tuto knihu. Zejména milovníci psů si jí fakt užijí...A hned potom se pusťte do autorovy 2. knížky To je váš pes? Naprosto stejná kvalita. Doporučuji všem.

Bílý BimBílý BimGavriil Nikolajevič Trojepolskij

kniha je krásná, ale ten konec je opravdu masakr. jsem pejskomilka a měla jsem z toho dost dlouho pocit, že kdybych to nečetla, bylo by mi mnohem líp...

Pán muchPán muchWilliam Golding

Tak tohle se mnou tedy dooost zamávalo...jak by asi vypadalo pokračování příběhu, kde by se ti lidé vypořádávali se svým svědomím...?

26.11.2013

Příběh jednoho životaPříběh jednoho životaGuy de Maupassant

Tato kniha je depresivní, ale přesto nádherná...nemohla jsem ji odložit, pořád jsem předpovídala konec příběhu, abych nakonec byla ještě víc překvapená... Maupassant je prostě borec!

03.12.2013

Princ a ChuďasPrinc a ChuďasM. Twain (pseudonym)

Tahle knížka mě velice mile překvapila. Když jsem se dívala na film, mimochodem velmi povedený, nikdy mě nenapadlo, že je to až tak propojené s pravdivou historií. Takže žádná pohádka, ale poučný a napínavý příběh, který se navíc velmi dobře čte.

05.05.2014

Dar jitra prvníhoDar jitra prvníhoJarmila Loukotková

Tak pro mě je ta knížka klenot! Napínavá, gradující děj, plná mouder, taky absurdit, láska a nenávist, očekávání i ztracené iluze. Kniha nemá kapitoly, takže vás to nutí číst a číst...Ráda bych jí dala víc hvězdiček, aby měla možnost usídlit se mezi těmi s vyšším procentem líbivosti a měla šanci, že si jí přečte víc lidí a třeba se z ní i trochu poučí...

09.05.2014

KrakatitKrakatitKarel Čapek

Pro mě těžké hodnotit...chvílemi dost ,,schíza", hlavně tedy konec- ten jsem vůbec nepochopila, takže vlastně nevím, jak to dopadlo(zbláznil se? další horečky? sen?...). Ale přesto jsem knihu přečetla jedním dechem. Navíc ta hluboká myšlenka láska x válka nutí k zamyšlení. Ještě jedna věc je z příběhu zřejmá- géniové to nemají v životě jednoduché.

25.05.2014

Dokud se budeš smátDokud se budeš smátH. M. Körnerová (pseudonym)

Hodně nenáročná kniha, přitom silné téma. Stačí opravdu 2 dny na přečtení a nemusíte u toho vůbec přemýšlet, jen se zamyslet sám nad sebou a svým postojem k nepřízni osudu.

03.06.2014

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové válkyOsudy dobrého vojáka Švejka za světové válkyJaroslav Hašek

Já prostě Švejka nemusím. Film jsem nikdy nedokoukala, knížku jsem nedočetla, ač jsem se snažila. Druhý díl už ani nebudu začínat. Přijde mi to jako snůška zbytečných řečí...

16.10.2014

CejchCejchZdeněk Šmíd

Trošku jsem měla problém s orientací v postavách, ale to je daň za tu zkratkovitost, která mě jinak docela bavila. Strašně by se mi líbil film natočený podle téhle knížky, ovšem nějakým dobrým režisérem....dokonce jsem si chvílemi při čtení připadala, že mi někdo vypráví film...

25.10.2014

Tak už jsem tady s tím vápnem, pane WerichuTak už jsem tady s tím vápnem, pane WerichuVladimír Škutina

Moudrost pana Wericha se dá obdivovat pořád a nikdy neomrzí.

30.11.2014

Kniha o Jizerských horáchKniha o Jizerských horáchMiloslav Nevrlý

Jednoznačně nejvyšší hodnocení. Každý si v této knize najde aspoň část, která mu sedne. Obdivovatel přírody, milovník starých příběhů nebo ten, co chce prostě jen objevovat ještě nepoznaná místa na výletech do našich krásných Jizerských hor.

05.05.2015

Mikuláš - felčar z BěléMikuláš - felčar z BěléKarel Neuman

Jednoduchý příběh, spíš pro začínající čtenáře... vše pozitivní, všichni hodní a pracovití, všichni se mají rádi a pomáhají si...Doporučila bych pro děti cca od 6.třídy, tomu odpovídá styl psaní i množství vysvětlivek k textu (i když např. výrazy jako ,,bambitka'', ,,čeledín'', ,,hajný", ,,kasa'', ,,truhlář'' a pod. je snad zbytečné vysvětlovat i dětem). Pro sečtělé snad jako oddychovka po nějaké těžké knize.

07.05.2015