p.stranska p.stranska komentáře u knih

Krok stranou Krok stranou Pavel Buksa

Audiokniha ČRo, výborně načtená panem Hlavicou. První část odehrávající se na hradě se mi moc líbila, ale pak už to šlo s dějem od desíti k pěti. Nicméně mě moc bavila lehká ironie, se kterou uvažuje vyšetřovatel, a taky retro hudba, která tomuto dílku dodala punc atmosféry doby.

23.04.2024 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Klasický Hartl, řekla bych. Jeho knihy jsou snadno poznatelné. Moderní doba, všechny postavy finančně zajištěné. Promyšlený děj, bez chybičky se propojuje několik vyprávění v jeden příběh. Vztahové problémy, životní kotrmelce. Velmi čtivé, ale pamatovat si z toho nebudu nic.

22.04.2024 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Audiokniha ČRo. Moc pěkná detektivka. Autor nepotřebuje žádné morbidity nebo drsné popisy, přesto je příběh napínavý a má spád.

22.04.2024 4 z 5

Kongo Kongo Michael Crichton

Jako spoustě jiných tady i mně vadily ty technické pasáže. Kdyby místo nich byl rozvinutější samotný příběh, bez rozmýšlení bych dala plný počet hvězdiček, protože příběhy Crichton opravdu umí.

21.04.2024 3 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Audiokniha. Kraťoučké, ale nádherné vyprávění o nelehkém životě v Afghánistánu. Kdo chce kvalitní jednohubku, tady ji má.

18.04.2024 5 z 5

Borovice Borovice Jan Vrba

Audiokniha. Nádherně zpracovaná, úchvatně načtená panem Högerem, dokonale podbarvená úžasnou hudbou. Přesto si ji budu muset sehnat v tištěné formě a přečíst si ji, protože si myslím, že si ten příběh mnohem víc užiji při čtení, než při poslechu.

15.04.2024 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Audiokniha ČRo. Jsem na rozpacích, jak hodnotit. Námět je skvělý, jen mi jednotlivé kousky příběhu přišly tak zvláštně poskládané, či spíš neposkládané. A konec jako by byl uspěchaný, jako by to psaní už měla autorka ráda za sebou. Dost mi taky vadil ten nespisovný jazyk, kterým je kniha napsaná. Co se audio zpracování týče...
katastrofa. Poslouchala jsem vždy několik kapitol za sebou a po několikátém, pořád dokola stejném hudebním předělu jsem chtěla telefon vyhodit z okna. Proč by mělo být v audioknize pomalu stejné množství hudby jako čteného slova? Navíc tak otravné hudby, stále dokola se opakující?
Tři hvězdičky dávám jen pro ten skvělý námět.

15.04.2024 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Audiokniha Český Rozhlas. Nenáročná kniha, která se velmi dobře poslouchá. Je dobře načtená, jen ten hudební podkres je šílenost, co tahá uši. Poslední kapitola mi ale přišla hodně otevřená, nedotažená, a epilog to moc nezachránil.

13.04.2024 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Audiokniha, skvěle načtená Helenou Dvořákovou. Další kniha, kde nechápu tak nízké hodnocení. Je pravda, že kniha se nečte snadno, i poslech si musíte naplánovat na dobu, kdy se můžete opravdu cele soustředit na to, co
posloucháte. Ale příběh je silný, většinou ponurý, ale krásný.

11.04.2024 5 z 5

Lehká dívka a reportér Lehká dívka a reportér Karel Poláček

Audiokniha, skvěle zpracovaná. Jednohubka na necelou hodinu poslechu, klasický Poláček. Obyčejní lidé, obyčejné starosti zabalené do celofánu lehké satiry a humoru.

10.04.2024 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Audiokniha. Tak tady jsem se úplně ztratila. Pletly se mi postavy, unikalo mi, kdo ke komu má jaký vztah. Musela jsem si to celé poslechnout znovu, abych si udělala jasno.

02.04.2024 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Audiokniha, skvěle namluvená Janem Šťastným.
Proč to proboha poslouchám, když je to takový masakr a ryskuji, že se mi o tom bude v noci zdát? Protože si nemůžu pomoct. Je to skvěle napsané, skvěle namluvené, zajímají mě osobní dějové linky jednotlivých policajtů. Pravda, při popisu vražd a příprav na ně se nesmím moc soustředit, protože jsem slabá povaha...tak u toho hraju blbou hru na mobilu, aby mě to nesemlelo. Nějaký čas si psychicky odpočinu a pak si masochysticky pustím další díl.

24.03.2024 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dlouho trvalo, než jsem se začetla. Každou postavu King oslovuje buď jménem, nebo příjmením nebo přezdívkou, takže těch oslovení bylo tolik, že jsem si v těch všech postavách dlouho dělala pořádek. Taky mi úplně nesedlo to přeskakování v čase. Ale příběh je to krásný, proto 4*.

20.03.2024 4 z 5

Audiokniha, skvěle namluvená samotným autorem. Pan Etzler čte rychle, dynamicky, nenechá vašim myšlenkám bloudit jinde. Co se knihy týče, takto má vypadat literatura faktu. Strhující příběhy vás nutí nad nimi dlouho přemýšlet, hledat si podrobnosti na internetu. Smekám před prací zahraničních novinářů, pozadí té práce mi až doteď unikalo. Těším se na druhý díl.

20.03.2024 5 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Audiokniha. Ještě nikdy jsem se nesetkala s krásnějšími a trefnějšími popisy oblečení, obuvi, hostin, místností a podobně. Prostě nádhera, jen to vymalovat. Jinak příběh samotný díky tomu starému stylu psaní byl pro mě trochu náročný, musela jsem se často vracet a poslouchat kapitolu podruhé, špatně se mi držela pozornost. Ale ona je to vlastně taková dlouhá pohádka.

14.03.2024 3 z 5

Zásah osudu Zásah osudu Danielle Steel

Přestože je to klasická Steelová s tou vztahovou linkou a hromadou sexu, je tato její kniha silná a řekla bych, že dokonce i snadno zapamatovatelná. A to díky brilantnímu vykreslení Alexiny nemoci a jejích citů a pocitů během léčby. Syrově, bez příkras a zbytečného patosu. Kdo si prožil něco podobného, ten to určitě potvrdí.

08.03.2024 4 z 5

Únik z Osvětimi: Opravdový příběh Rudolfa Vrby Únik z Osvětimi: Opravdový příběh Rudolfa Vrby Jonathan Freedland

Silný příběh. Nejen ta část, odehrávající se v Osvětimi, ale i život poté, de facto až do smrti Rudolfa Vrby, je silný kafe. Jak se dokážou dva roky strávené v lágru zavrtat pod kůži, vyhranit osobnostní rysy a zamávat s celým dalším životem... Kniha je psaná dokumentární formou, spíš jako dlouhý článek na Wikipedii, ale zvykla jsem si a nijak mě to nerušilo při čtení.

06.03.2024 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Vše už tu bylo napsáno...2. světová válka v Rumunsku je námět téměř nebo zcela neznámý, takže určitě dost zajímavý. Dějová linka hlavní hrdinky nás rozteskní, osud adoptivních rodičů nás rozesmutní a naštve. Do toho trošku lásky a ve finále šťastný konec. Co víc si od dobrého románu přát?

26.02.2024 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Tohle je jedno z mála děl, kde se mi film líbil mnohem více než knižní předloha. V knize mě dost mátl ten dokumentární styl, měla jsem problém si pamatovat jména. Naproti tomu film se mi moc líbil.

23.02.2024 3 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Po přečtení této a jí podobných knih si víc než kdy jindy uvědomuji, jaké štěstí mám, když žiji v této době a ve střední Evropě. Ona ta naše Země je celkem maličká, ale rozdíly mezi jednotlivými kontinenty, co do způsobu života a přemýšlení lidí, jsou obrovské. Jsem šťastná, že můžu řešit ty svoje malé, přízemní problémy po svém a
nemusím se bát, že mě za to někdo ukamenuje.

22.02.2024 4 z 5