otula otula komentáře u knih

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Skvělé čtení, které člověka přinutí otevřít Wikipedii či jiný zdroj informací a dozvědět se ještě více. K tomu velmi dramatický thriller ze skutečného života.

24.07.2013 5 z 5

Volání na ďábla Volání na ďábla Wilbur Smith

Zajímavá kniha. Hodně jiná, než Řeky bohů. A se závěrem, který jsem opravdu nečekal - to si ovšem nestěžuji, ale chválím.

21.06.2013 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Musím Kinga pochválit za konec knihy, který se mu skutečně podařil. Děj měl spád, kniha se četla velmi dobře, přestože mi jinak přišla obsahově vcelku prázdná.

29.04.2013 4 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Po Ranhojiči je to druhá kniha, kterou jsem od Gordona přečetl. Má podobnou šablonu, ale jiný příběh, opět velmi poutavý a dojemný. Je to krásná kniha, která stojí za přečtení.

11.04.2013 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Opravdu parádní kniha. Navíc je to již dost dlouho, co jsem viděl film, takže už jsem si nepamatoval, jak to vlastně dopadne. Ale v podvědomí jsem měl, že je to vcelku drsné drama, což mi pomohlo překlenout trochu nudnější začátek knihy, abych potom mohl hltat děj pln napětí, občas i smíchu...

21.03.2013 5 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Krásná kniha, která mi několikrát vehnala slzy do očí, což se mi moc často nestává.

27.02.2013 5 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Sice se v životě držím ve všem spíš při ženských, než při chlapech, ale začínám mít pocit, že u spisovatelek mi to nesvědčí. Pozitivně hodnotím, že kniha čtenáře nenásilnou formou seznámí s lékařskou praxí 19. století a skutečnou postavou, Oliverem Wendellem Holmesem, autorem knihy Nakažlivost horečky omladnic, který jako první přišel s teorií, že se infekce přenáší nemytýma rukama lékařů. Ale opravdu je nutné, aby každý děj byl jen obalem kolem červené knihovny? Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale závěr knihy mne tak "dojal", že jsem musel ještě jednu ubrat.

27.01.2013 3 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Musím Folletta pochválit, že píše nejen krásné historické romány, ale i tenhle thriller (či v jaké kategorii je kniha zařazena) byl velmi čtivý. Vzal jsem si ho s sebou na prodloužený víkend do Jeseníků, že si ho v klidu přečtu, no a v pátek večer už jsem neměl co číst... :-D

13.01.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Konečně se mi poštěstilo narazit v knihovně na volný výtisk a knihu si půjčit. Zhltnul jsem ji za pár dní. Je to bezva čtení, i když jazyk mi přijde spíše novinářský, než literární, navíc by si paní překladatelka měla trochu lépe procvičit český jazyk - na chyby jsem narážel častěji, než je zdrávo - ale stejně to nic nemění na tom, že se kniha čte dobře. A nic na tom nemění ani skutečnost, že jsem již zhlédnul obě zfilmované verze - jak původní švédskou, tak novější Fincherovu. Ačkoliv se filmy drží celkem zdatně předlohy, nemohla se do nich vlézt spousta infomací, které v knize jsou, takže se při čtení příběh rozrůstá do mnohem větší šíře a čtenáři jsou zodpovězeny otázky, které ho mohly při sledování filmu napadnout, ale film na ně neodpověděl.

09.01.2013 5 z 5

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

A jéje... Když vidím zdejší hodnocení, uvažuji nad tím, co většina lidí pode mnou považuje za krásné verše. Ach, samozřejmě - náš lid má duši zvláštní - trochu drsná zdá se - však kvete opravdu po svém v osobité kráse, nebo je dnešní čtenář verši pouze znechucen?

31.12.2012 5 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Krásná kniha, kterou jsem si před pár lety přečetl i v originále, ačkoliv už mi ta ruština nejde tak jako před 20 lety.

28.12.2012 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělá kniha! Excelentní humorná forma pro kritiku byrokracie, kterou je náš svět prolezlý skrz naskrz. Balím si ručník a dávám hodnocení 42 :-)

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasná kniha, která málokoho nechá chladným. Nemám rád zatahování politiky do čehokoliv, ale tady si to nemohu odpustit, neboť je to realistická kniha o marném boji "pravdy a lásky" proti "lži a nenávisti". Chamtiví a krutí lidé vždy byli, jsou a budou u moci a beztrestní. Obsah se nemění, mění se jen forma. Napíše někdo jednou Kladivo na čarodějnice 21. století?

Krakatit Krakatit Karel Čapek

U téhle knihy nedokážu pochopit, kvůli čemu ji mnoho lidí hodnotí jako slabou. Knihy nečtu vícekrát, ale tuhle jsem přečetl čtyřikrát a pokaždé, když ji vezmu do rukou, musím ji otevřít a alespoň pár stránek znovu přečíst. Líbila se mi, když mi bylo 15, když mi bylo 30, líbí se mi i dnes. Sotva přečtu pár řádků, začnu se topit v řece tajemna a bez dechu hltám další řádky. K tomu ta Čapkova krásná čeština. Mé hodnocení: 100 %.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Také jsem tuto knihu "musel" přečíst, když byl kolem ní takový humbuk. Jo, čte se to velmi dobře (za to dávám 3), i když jsem nad tím občas kroutil hlavou a nechápal, zda natvrdlého Langdona vytvořil Brown úmyslně, nebo považoval za stejně natvrdlé i všechny čtenáře, anebo měl pocit, že je jeho hrdina geniální...

26.12.2012 3 z 5

Hřbitov bezejmenných lodí Hřbitov bezejmenných lodí Arturo Pérez-Reverte

Pérez-Reverte je skvělý autor, tato kniha mne ale nechytila tolik, jako Dumasův klub a Královna jihu. I tak ale patřila k nadprůměru.

26.12.2012 4 z 5

Soumrak nad Babylónií Soumrak nad Babylónií J.Suzanne Frank

Historický román spářený v přijatelné míře s červenou knihovnou. Je to opravdu zcela přijatelná míra a na celé sérii je vidět, že autorka miluje historii a podává ji velmi čtivým způsobem. Na rozdíl od Kvothe v komentáři níže považuji za nejslabší díl série Odrazy v Nilu, které jsem četl až jako poslední. Možná ten pocit záleží právě na pořadí četby, pak by se dalo odvodit, že mohla autorka vytvořit jen trilogii a bylo by to tak akorát.

26.12.2012 5 z 5

Vyslanci do prázdna Vyslanci do prázdna Frank Herbert

Přišel jsem do knihovny, jenže 2 knihy, které jsem si chtěl půjčit, tam nebyly - předběhl mne někdo jiný a jednu zašantročily knihovnice. Sáhnul jsem tedy naslepo po téhle knize s vědomím, že Herbert je dobře hodnocený autor. Kniha pro mne byla totálním zklamáním. Závěr knihy byl předvídatelný po několika přečtených stranách, děj byl nulový. Začal jsem přeskakovat po stránkách, pak po desítkách stránek a vlastně vůbec nebylo poznat, že bych něco vynechal. Pak jsem skočil na konec, abych si ověřil, že to dopadlo tak, jak jsem očekával, a knihu jsem odložil. Zbyl ve mně jen velký blok k dalším Herbertovým knihám - možná je to chyba, a možná si po letech třeba tu Dunu zkusím půjčit...

26.12.2012 odpad!

Setovi zabijáci Setovi zabijáci Paul Doherty

Tato kniha, stejně jako celá série o soudci Amerotkeovi, se mi líbila. Nejsou to sice nijak srdceryvné, geniální, fantastické, ani jinak dechberoucí příběhy, ale je to velmi příjemné čtivo, při němž se člověk seznámí s egyptskými bohy a zvyklostmi poutavou cestou.

26.12.2012 5 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Když čtu komentáře níže, tak vidím, že nejsem jediný, kdo měl problém se do knihy začíst, ale když se zadařilo, nemohl jsem se od příběhu odtrhnout.

25.12.2012 5 z 5