orson orson komentáře u knih

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Ale jo, bylo to vtipné a trochu i překvapivé. Na můj vkus byl hrdina trochu moc velký alkoholik a blbec, ale tak každý jsme nějaký :)

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Taková průměrná Žambochovina :) sice čtivá, ale hrdina je snadno zaměnitelný s Baklym, Koniášem, JFK a dalšími. Překvapení se moc nekonalo, četlo se to jedním dechem.

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Ale jo, líbilo se, ale strašně mě tahaly za oči ty přeložená příjmení. Místy to bylo trochu utahané a pomalé, ale celkově to bylo fajn, hezky se to celé vybarvilo.

Pierot / Na krev Pierot / Na krev Petr Sagitarius

Opět na jeden zátah, jedním dechem. Parádní detektivky. V Pierotovi jsem se sice už trochu ztrácel v množství postav, ale i tak hodně dobrý!

01.11.2022 5 z 5

Klasztor / Návrat Klasztor / Návrat Petr Sagitarius

Rád jsem se zase vrátil na Ostravsko s k dalším dvěma detektivním příběhům. Moc se mi ta série líbí, má to myšlenku, styl, vtip a všeho tak akorát. Snad jen ty polské pasáže se čtou trochu hůře :)

01.11.2022 5 z 5

Čtyři tetičky a jedna vražda Čtyři tetičky a jedna vražda Jesse Q. Sutanto

Ne, tohle se moc nepovedlo. Některé momenty byly tak trapné až jsem se styděl i za hlavní hrdinku.

29.10.2022 2 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Tenhle díl byl trochu více akční a méně detekivní, ale mě se tedy dosti líbil.

29.10.2022 4 z 5

Komtur Komtur Petr S. Pixy (p)

Mám rád knihy, které když se odehrávají v minulosti, tak o té minulosti něco prozradí a neberou ji jen jako kulisu. A tady jsem se dozvěděl spoustu zajímavých faktů, které jsem si pak na webu dohledával. A příběh byl taky dost dobrý - intriky v intrikách, tajemné postavy... Jsem zvědav na dalšího Pixiho dílko!

Orbitální šerloci Orbitální šerloci Tomáš Němec

Vůbec to nebylo špatné!

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Paráda! Doufám, že autor co nejdříve vydá pokračování, než zapomenu o čem byly první tři díly!

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Perfektní pokračování prvního dílu, autor poodhalí více ze světa korzárů...

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Tahle kniha mě hodně mile překvapila, chtěl jsem si přečíst zase nejakou military scifi a narazil na tuto trilogii. Ten nápad s korzáry je perfektní.

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Další dovolenková oddechovka, co se čte jedním dechem a neurazí...

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Klasická oddechovka na dovolenou, i když vlastně pár neklasických originálních nápadů tam bylo...

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Sherlock a Drákula v jedné knize! Navíc úplně jiný pohled na příběh Drákuly. Perfektní nápad a dobré zpracování... snad jen by se tam hodil na začátek převyprávět ten původní příběh, protože já ho četl před lety a teď jsem horkotěžko vzpomínal a tak mi některé spojitosti dost unikaly :( Takže doporučuji nejprve přečíst Drákulu!

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Takový Beverly Hills 90210 jako knížka :) Fajn oddechovka na dovolenou.

11.09.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Wow, to mělo skoro 1000 stránek... já si říkal, že to v té čtečce jde nějak pomalu a přitom to mělo slušný spád. Jen jsem se občas ztrácel v tom množství postav. Ale jinak to byl hodně dobrý díl série. Možná jeden z nejlepších, vyšetřování starého případu se mi vždycky líbilo.

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Tak tohle se mi líbilo! Super detektivky se sympatickým detektivem, určitě mrknu na další autorovu tvorbu. Je tam vtip, je tam nápad, je to v netradičním prostředí... paráda!

Špicl Páně 955 Špicl Páně 955 Patrick Zandl

Zandl umí psát, je to můj oblíbený autor (ať už se jedná o sci-fi, příběhy nebo technikálie)... jen tentokrát se mu to nějak rozpadlo. Byly to spíše takové povídky, kolem jednoho proroctví. Na mě trochu moc postav a zmatků... ale ty dobové reálie se mi líbily, zase jsem díky knize googlil a doplňoval si znalosti z dějepisu, takže chystané pokračování si určitě přečtu, ale budu doufat, že to bude držet trochu více pohromadě a že to bude mít nějaký lepší závěr :)

11.09.2022 3 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Příjemná oddechovka na pozadí Londýna ve druhé světové válce. Vždy se mi líbí, když autor do takové oddechovky přidá zajímavé (a skutečné) dobové reálie.