oregano oregano komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ako parodia dobre. Autor ma citatelov za blbcov a zjavne sa mu dari. Cita sa to lahko a nasmejete sa dost - trebars pri scene s vyvolavanim zrkadiel. Fandila som Saracenovi..skoda, nevyslo.

12.03.2023 2 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Z detektivnej serie sa stala ufnukana blbost,ktora ma k detektivke poriadne daleko. Zaver uz total blud. Cert ich ber vsetkych. Je mi jedno ako to skonci..skoda no.

24.07.2022 2 z 5

Zimná voda Zimná voda Susanne Jansson

Hm naozaj neviem ako hodnotit tuto knihu. Hviezdicky su v tomto pripade uplne nepodstatne. Ak hladate absolutne zbytocnu knihu , tak ste ju nasli. Kusok z detektivky, trilleru, milostneho ci mysteriozneho romanu..a nic poriadne. Tato kniha a postavy nevyvolala vo mne ziadne emocie, proste nic. Este aj opisy prirody su nafigu. Neviem si predstavit, ze toto by niekto precital este raz.
Ta kniha je ako nizkotucny jogurt. Jest sa to da, ale kto by to, preboha, robil :-))

22.06.2021 2 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Po precitani hodnoteni som sa tesila, ze sa zrodil novy Hemingway ci Dostojevsky, no zial zase nic. Absolutne nechapem tie 5 hviezdickove hodnotenia, ktore by podla mna mali dostavat iba spickove knihy a nie taketo zlataniny. V tej knihe nebola jedina sympaticka postava a tiez logika tu dostala poriadne na frak.
hm policajti zoberu maloletemu odtlacky len tak? bez pritomnosti zakonneho zastupcu?
A tie predchadzajuce sa do databazy dostali jak? vzali ich z cumlika ci dojcenskej flase??
Najranejsie spomienky maju ludia od veku troch rokov..genius negenius. Ci ta mater mala poporodnu depresiu do 4 rokov veku deti?
Vrah je tam len bodaj bol, jeho povaha sa razom zmeni o 180 stupnov.
Clovek ktory roky unikal aj so synom, sa len tak necha napchat do kufra auta a odviest jak krava na porazku.
Policia chodi zasadne s bubnom na zajace.
Koniec je ako z nepodareneho beckoveho filmu :-)
Hlavny hrdina - 11 rocny protivny premudrely trkvas /ja by som ho na mieste autora utopila bez mihnutia oka/
takze tak. 2 hviezdicky za mna, aj to len preto, ze sa to citalo lahko a stratila som pri tom len 2 dni zivota.

02.08.2020 2 z 5

Já nevím Já nevím Barbara Abel

Boze, toto je strasna stupidita. Same nesympaticke postavy, vratane patrocneho satana, ktore konaju mimo akejkolvek logiky. Mater, ktora rozmysla ci jej 5rocne decko nie je nahodou pravne zodpovedne? Cele zle, strata casu. To aj politici su uveritelnejsi.

12.08.2019 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Taha sa to jak sopel a...nic. Nuda. Strata casu. Nechapem to nadsenie ostatnych citatelov. Jedina hroza, ze skapala Klaudia????

23.02.2019

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

výborne napisana somarina. citalo sa to fajn, chybu som urobila az po docitani, kedy som rozmyslala nad tym, co som to vlastne one citala..detektivku? no to ani nahodou..
nejaku sentimentalnu magorinu so spomienkami na niekoho co umrel desatrocia pred mojim narodenim.??.tiez nic moc, vztahova linka je tam uplne na figu a vlastne aj kopa logickych nezmyslov.. koniec presladeny uz len zotriet slzicku..a nikdy viac to necitat

14.06.2018 2 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

No zacina to ako nudna detektivka, kde sa po seriovom vrahovi patra pomocou hrackarskej detektivnej supravy, potom to prejde do scifi lekarskeho romanu aby to skoncilo ako cervena kniznica.
Keby si ten mozog vystrelila bolo by to aspon na jednu hviezdicku. Vsetky tie romanticke zvasty po tom mi uz len dvihli zaludok.
Neuveritelne, prekombinovanovane, nerealne..blbost na entu..a uprimne zavidim vsetkym ocarenym citatelom. Ja sa citim iba podvedena.

11.02.2018 odpad!

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Zaciatok dobry, neskor sa to zvrhlo na tazko uveritelnu zlataninu. Ukazte mi jednu neplodnu zenu, ktora by si neurobila ovulacny test. A tiez ucinky Depo provery pretrvavaju dlhsie..no skoda slov. Zaver uz uplny blud.
Skoda

07.02.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

no tak ja narozdiel od hodnotiacej veruzz_ som na zadok nepadla a ani na partnera nemusim podozrievavo kukat, knihu som precitala za jeden den na plazi..nic svetoborne koniec maximalne predvidatelny..oddychovka..z toho sa povinne citanie asi nestane ani Nobelovka nehrozi..bezny priemer
tri hviezdicky..hlavne za to, ze sa to dalo precitat rychlo

06.09.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Ludia, vam uz nacisto sibe. Tolko hviezdiciek za takuto kravinu. Co ste,preboha citali doteraz? Zlozenie kecupu?

29.01.2017 odpad!

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Mozno keby som mala 16 a vonku by bolo cez 35 stupnov..nie myslim, ze ani vtedy nie!!!!!ja byt vydavatelom a predlozia mi takyto text, tak si s nim pripalim cigaru

09.10.2016 odpad!

Mráz Mráz Bernard Minier

toto moze vyhlasit za dobru detektivku iba nejake dieta do 15 rokov.
Je to neskutocne zla kniha plna logickych nezmyslov /horska choroba vo vyske 2000 m ???, ako vytrepali tu mrtvolu pod ten most? je to technicky vobec mozne? vam take veci v texte vobec nevadia?/
hlavny hrdina je blb, ktory sa zozklepe od strachu, ked na neho zasvieti dialkovymi za nim iduce vozidlo??
v kuse tam niekomu bucha srdce..a toto ziskalo literarne ceny?? za co preboha??
Dakujem, dalsie knihy od Miniera ani omylom.

16.07.2016 odpad!

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Mam pocit, ze som citala inu knihu. Je to zlatanina, kde nic nedrzi pohromade, nedozvieme sa dolezite veci, vsetko je prekombinovane a napisane len na efekt, postavy nesympaticke, motiv nedoveryhodny. Cele zle.

09.02.2016 1 z 5