optos2330 optos2330 komentáře u knih

Odbarvená píča / The White Pussy Odbarvená píča / The White Pussy Charles Bukowski

Bukowského výživné jednohubky s pridanou hodnotou vitamínov. V Argo vedia robiť moc pekné knižky. Vzhľadom na jej rozmery sa zmestí do knižnice každému. Kupujte, kým je!

25.10.2018 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Ako názov naznačuje, v knihe sa "šuká" pekne bez zhasnutého svetla, a to skoro na každej strane. Nachádza sa tu viac penisov ako mali v zadku členovia Lunetic za celý život.
Explicitné obrázky by ale na toľko dobrých hodnotení nestačili. Okrem vynikajúcich ilustrácií sa stretneme aj s množstvom kvalitného humoru.
Je to dokonca náučné, obsahuje historické reálie a zaujímavosti. Od praveku sa pozvoľna dostanete až k futurizmu, kde sa miesto pravačky dobre osvedčia sex-roboty :)
Je to taká kronika sexu, podľa mňa vhodná aj pre staršie deti (ale to nech si rozhodne každý sám)
U mňa skvelé!

13.04.2018 4 z 5

Čerti, bosorky a iné strašidlá Čerti, bosorky a iné strašidlá Katarína Nádaská

Nie je o čom. Už len za tie ilustrácie si zaslúži max počet *

13.04.2018

Lid bílé klisny Lid bílé klisny Mary Mackie

Jediná kniha, ktorú som sa 3x pokúsil prečítať a ani raz ju nedočítal.
Zakaždým som sa dostal o niečo ďalej, a potom prišla pasáž (napr. rozporcovanie mladíka), s ktorou som sa nechcel a nedokázal stotožniť.
Netvrdím, že je príbeh zlý, mytológia aj opisy mali úroveň, ale pre mňa to bolo nestráviteľné ako žuvačka z kameňa.
Možno to vyjde na 4-tý pokus..

10.04.2018 2 z 5

Rytířka Natal Rytířka Natal Alexandr Buškov

Jednoduchá oddychová žánrovka s predvídateľným dejom. Odvážna hrdinka si presekáva cestu z bodu A do bodu B.
Keď tu zrazu...
Príde prekvapivý dejový zvrat a letargická prechádzka sa zmení na pseudo-vedeckú diskusiu s lokálnym psychopatom.

30.03.2018 4 z 5

Korán Korán neznámý - neuveden

Oveľa horšie ako Biblia. Tá ma aspoň fantasy prvky, kultúrnu hodnotu a nejaký obsah a štylizáciu. Biblia Korán mnohonásobne prevyšuje.
V tejto knihe je dookola omielané len to ako sa zbaviť neveriacich a zavďačiť Alláhovi. Taký návod na život pre nesvojprávnych hlupáčikov. Cukor a bič. Prísľuby utrpenia, alebo Alláhovho uznanlivého potlapkania. Podľa toho ako sa budete správať a šíriť meno Allahovo. Je to taká hromada nariadení.
Koránu chýba pútavá forma a obsah. Veľmi nezáživné a nudné čítanie. Zaujať to môže fakt len kozojeba po lobotómii.
Kniha mi nedala aboslútne nič. Len ma to utvrdilo, že všetky náboženstvá sú nebezpečné a stoja na debilite chudoby a k jej manipulácii.

11.07.2017 odpad!

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Toto sa vážne podarilo. Oceňujem najmä originálny nápad a usilovnosť autorov. Kniha rozhodne poteší všetci detské dušičky a dokonale sa pohrá s ich fantáziou.

29.06.2017 5 z 5

Anatólčan Anatólčan Elia Kazan

Tento román má dokonale vypracovanú psychológiu postáv. Stavros je obyčajný, ale usilovný predavač kobercov s veľkými ambíciami a svojským správaním. Jeho východná kultúra je nám Európanom cudzia, a tak nie je ľahké zakaždým rozumieť jeho správaniu a filozofii, už vôbec nie s ním súhlasiť. (napr. vždy, keď prídeš domov, daj žene facku, ona už bude vedieť za čo). Sledovať s akým zápalom ide za svojim cieľom je veľkým čitateľským zážitkom. Dej je absolútne uveriteľný. Navyše zachytáva krásne roky, kedy bolo v Amerike možné aj nemožné...

29.05.2017 5 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Úchylné, miestami až trochu šokujúce, ale hlavne veľmi zábavné. Tieto spirály sú také jednohubky na skrátenie nedeľného doobedia. Veľmi sa mi páčila aj nízka cena. Chvíľku mi trvalo, kým som sa naučil listovať naopak.

26.01.2017 4 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

V. Sutějev vraj jednou rukou kreslil a zároveň druhou rukou písal tieto úžasné rozprávky, ktoré sú dokonalé po všetkých stránkach.

25.01.2017 5 z 5

Pohrátky Pohrátky Pavla Soletka Krátká

Keď dobrosrdeční ľudia píšu knihu vznikne dobrá kniha so srdcom aj dušou.

23.01.2017 5 z 5

Spoveď Spoveď Adalberto V. Strelec

Zaujímalo ma škandálne pozadie v cirkvi a zvedavosť nakoniec vyhrala a siahol som po tejto kontroverznej knihe. Ono tam tých explicitne homosexuálnych scénok nie je zase tak veľa, resp. nie je to len o tom a o viere v Boha, takže predsudky a občasné znechutenie som sa snažil držať bokom. Kniha sa mi čítala väčšinou ľahko a musím uznať, že je dobre napísaná a ten kto ju napísal má rozprávačský talent, aj keď moc dobre nevie klamať, pretože všetko čo tam opísal sa mu uveriť skrátka nedá. Autor svojou štylistikou prekonáva slovenský štandard a som rád, že na náš trh doniesol trošku netradičného a provokatívneho osvieženia. Je to kvalitne napísaná kniha.

17.01.2017 4 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Z pekla ma upútalo už svojim prevedením. Najprv som myslel, že je to len masívna hutná kniha a ejhla, ono to bol komix. Tak sa mi dostal do rúk tento skvost a vôbec to neľutujem a želal by som každému, aby sa s týmto príbehom popasoval. Vyplatí sa to.

17.01.2017 4 z 5

Smysl života. Individuální psychologie 3 Smysl života. Individuální psychologie 3 Alfred Adler

Keď sa človek prehryzie tou vrstvou nechutností a neuróz, uvedomí si čistotu celej knihy a Adlerov inšpiratívny odkaz a idealizmus. Celoživotné dielo zhrnuté a vysvetlené v jedinej knihe prináša čerstvý vzduch do inak páchnucej spoločnosti.

10.12.2016 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Na môj vkus až príliš predvídateľný a patetický dej.

10.12.2016

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Vykradnutie starých ľudových múdrostí pomohlo vzniknúť najlepšej a asi aj najznámejšej Coelhovej knihe.

10.12.2016 3 z 5

Černý drahokam Černý drahokam Michael Moorcock

Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na autorov štýl písania. Inak celkom dobré oddychové čítanie. Nečakajte nič extra a možno z toho bude milé prekvapenie. Dĺžka je primeraná, dej plynulý a zábavný. Dnes už tuctová záležitosť, ale písať to v 1967 bol určite pioniersky čin.

10.12.2016 4 z 5

Sofia a Tekvička Sofia a Tekvička Pat Zietlow Miller

nepochybne jedna z najkrajších detských knižiek, s ktorými som sa tento rok stretol

10.12.2016 5 z 5

Obránce Obránce Sam Barone

Historický román so sympatickou hlavnou postavou, Eskkarom. Ten nás za svojim vytúženým bohatstvom a slávou prevedie krvavou cestou a nezľakne sa ničoho - vyhrážok, lásky k žene, ani primitívnych barbarských kočovníkov, ktorí sa chystajú obkľúčiť a vydrancovať celé mesto. Jedine Eskkar môže ochrániť domovy ľudí a pripraviť ich na rozhodujúcu bitku.
Bude to boj na život a na smrť.

04.12.2016 4 z 5

Tatry očami maliara Tatry očami maliara Jaroslav Votruba

Umelecké vyobrazenie Tatier zaznamenané do knihy je ako úprimná spoveď, cez ktorú vidíme priamo do duše jedného z popredných československých krajinkárov, Jaroslava Votruby. Krásu a majestát hôr, ktoré ho tak dlho fascinovali, nám pretlmočil svojimi očami a uchoval do vznešeného odkazu.

04.12.2016 5 z 5