opicejudy opicejudy komentáře u knih

Mokrý hrob Mokrý hrob Helena Reich

Celá zápletka mě přišla hodně překombinovaná a celý pohled na Prahu a na dokonalé hrdiny mě přišel směšný.Ale dočetla jsem to až do konce.Další díly nechci vidět, natož číst.

25.08.2011 1 z 5

Před úsvitem Před úsvitem Viktor Arnar Ingólfsson

Napínavý!Zatím všechny knihy, které jsem četla z cyklu Severská detektivka byly výborný.

25.08.2011 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Knížky od Yrsy jsou čtivý, zamotaný a ještě mě moc baví číst o Islandu.Dozvím se tam spoustu věcí z běžného života Islanďanů.Doporučuju!

24.08.2011 5 z 5

Třikrát detektiv amatér Travis McGee Třikrát detektiv amatér Travis McGee John D. MacDonald

Travis je frajer.Četla jsem ale v mládí, už si to moc nepamatuju, ale vím, že se mě to líbilo.Chtělo by to přečíst si to znovu.Budu muset mrknout do knihovny.

24.08.2011 5 z 5

Pracka v láhvi Pracka v láhvi James Hadley Chase (p)

Sice jeden z mnoha románů,ale pro mě jasná jednička!Známé taky z televizního zpracování, ale knížka je lepší.

Vedra Vedra Lee Child

Lee Child se svým Jackem Reacherem mě baví od začátku do konce.Doporučuju na začátek přečíst Jatka, tam se Jack objeví poprvé a pro čtenáře, který touto knihou nezačal je dobrý sledovat Jackův "příběh" od začátku.

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Moc mě bavila, je to hodně netypická Agatha, ale spolu s Není kouře bez ohýnku jí řadím k nejlepším.A zase vyprávěná ich formou, pokud si to dobře pamatuju.

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

V poslední době jsem objevila žánr severské detektivky a můžu vřele doporučit.Knížky od Camilly jsou super.Doporučuju i Kazatele a Kameníka.

24.08.2011 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Komentáře mají pravdu, četla jsem tuhle knížku asi ve 13 letech a byla fakt zábavná.A myslím, že by se mě líbila ještě dneska.

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Tak tuhle knížku jsem četla od K.Reichs jako první a docela jsem se i bála.Je ale fascinující!Popisy činností na pitevně jsou poněkud morbidní, na vlastní kůži bych tam být nechtěla, ale za dlouhých zimních večerů je to náramný počteníčko.

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Knížky od Agathy mám od dětství moc ráda, tahle je jedna z těch trošku netypických /vyprávěná ich formou/, je výborná.

24.08.2011

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Jsem velký fanda Dicka Francise v překladu Jaroslavy Moserové.Škoda, že už nic nového nenapíše.Poslední knihy napsané se synem už nejsou ono.Drahý čas - výborný.

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Všechny knížky od K.Reichs jsou napínavý a čtou se jedním dechem.Kdo čeká, že podobnost se seriálem Sběratelé kostí bude ale nejspíš hodně zklamán.

Panenka Panenka Ed McBain

Detektivové z 87.revíru-to je podle mě dnes již ve svém žánru klasika.

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Z knížek od Lindy Howard podle mě určitě nejlepší!Dobře vymyšlený a skvěle napsaný.