ondras666 ondras666 komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dlouho odkládaná série, ale první díl povedený.

24.03.2024 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Závěr tetralogie byl pěkný, i když už dost opakující se. Boj, vítězství, klaďas zvítězí nad záporákem a do toho husitská vojska, karavany, Žižka, vlci a středověk. Pan Niedl to psát umí, i když někdy už dost šablonovitě.
Co mi zde vadilo, tak to neustálé opakování toho, co kdy Tas udělal. Zde to bylo opakovaně a to mi kazilo čtení. Ale co už.

17.03.2024 4 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Pokračování osudu páně Hynka a všech, co k němu patří.
Díly trochu temnější než ty předchozí, ale ke středověku to prostě patří a ty husitské boje jsou nevyhnutelné. Pěkná linka s panem Oldřichem.

08.03.2024 5 z 5

Archy života: Historie rodu Löw-Beer Archy života: Historie rodu Löw-Beer Daniel Low-Beer

Kniha přečtena jako audiokniha, ale musím říct, že mě vůbec nebavila. Jak obsahem, tak hlasovým projevem. Za mě to šlo udělat asi jinak, ale nejsem autor, nebudu hodnotit.

03.03.2024 3 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Opět příjemné a svižné pokračování. Tentokrát je série trochu jiná a baví mě stejně jako jiné. Linka počátku husitských válek je příjemnou změnou. Jdu na další díl.

18.02.2024 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Další série od pana Niedla a opět jsem se nezklamal.
Doba Václava IV. a husitských bojů, opět ten krásný středověk a souboj dobra a zla.
Oproti jiným sériím je zde hrdina trochu jiný, ale není to na škodu.

13.02.2024 5 z 5

Chantal - Život na laně Chantal - Život na laně Michaela Zindelová

Moje zcela první audiokniha a musím říct, že jsem opravdu zvolil dobře.
Kniha sama o sobě je takový životopis neživotopis, spíše kniha nádherných vzpomínek.
Kniha namluvena samotnou Chantal jejím nezaměnitelným hlasem, plna nenuceného humoru a hlubokého citu. I ta bolestná témata umí brát jako součást knihy života.

05.02.2024 5 z 5

Advokát - O dravcích v právní džungli Advokát - O dravcích v právní džungli Václav Láska

No jak tuhle knihu hodnotit... Autor bude jistě čerpat hodně ze své praxe a hodně i přikrášlovat. Sám Tomáš je jako neohrožený superhero, kterého nic a nikdo nezastaví... Čte se to dobře, ale děsí mě to množství korupce a úplatkářství...

03.02.2024 4 z 5

Hrady a zámky Čech, Moravy a Slezska Hrady a zámky Čech, Moravy a Slezska Soňa Thomová

Nádherná publikace plná zajímavostí o daných místech. A spousta míst, která chcete prostě navštívit.
Jediná nepraktičnost je velikost a váha knihy.

26.01.2024 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Musím říct, že ty krátké pobídky mě bavily. A vlastně i ty ukázky v další části knihy. Ty jsou takovým lákadlem na další knihy autora, nutí vás to si je prostě sehnat a přečíst.

26.01.2024 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Za mě taková záležitost na jedno odpoledne.
Je znát, že je to kniha pro děti, nic náročného a věřím, že mladší čtenáře osloví. Já skončím jedním dílem.

25.01.2024 4 z 5

Morový ostrov Morový ostrov Marie Hermanson

Detektivky moc nečtu, ale tohle mě bavilo. Jednoduchá zápletka, která se ukáže být vcelku spletitá. Pár postav a rychlý děj. Za mě super.

16.01.2024 5 z 5

Přitažlivost pádu Přitažlivost pádu Noel O' Regan

Krásně napsaná kniha s dobře propracovanou psychologii postav.
Jen ten konec byl takový rychlý, i k dyz klidný.

11.01.2024 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Krásné završení trilogie.
Nechybí padouch, pomsta a odplata, rodina, středověk a hlavně král Jan jako pravý rytíř.
Uvítal bych ještě jeden díl, kde by se ukázal začátek vlády krále Karla IV.

19.12.2023 5 z 5

Člověk musí hořeti Člověk musí hořeti Aleš Palán

K této knize jsem se dostal náhodou po návštěvě kláštera při putování za Santinim.
Pan opat byl velmi silná osobnost a vše, co prožil a na co zde vzpomíná, bere s nadhledem a bez zášti, kterou jiní mají. Opravdu krásné čtení.

17.12.2023 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Pan Niedl opět předvedl jak mistrně umí psát a vyprávět. Opět boj dobra se zlem, několik zvratů a hlavně zase posunutí příběhu a osudů Ondřeje a jeho blízkých o značný kus vpřed.
A už teď mám plán na Jenčov zajet a projít si ho.

29.11.2023 5 z 5

Jáhen King Kong Jáhen King Kong James McBride

Kniha mi dala docela zabrat a četl jsem ji dlouho, ale stála za to.
Sačmen je takový superhrdina, který vlastně ani netuší, že jím je.
Krásně napsáno, zápletka taky dobrá a konec skvělý.

28.11.2023 5 z 5

Chudá Praha: Lidé - Místa - Instituce (1781-1948) Chudá Praha: Lidé - Místa - Instituce (1781-1948) Jana Viktorínová

Spousta informací o místech, kde běžně chodíme. A spousta fotek. Moc pěkně provedené.

13.11.2023 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Od pana Niedla jsem si měsíc dal pokoj a pak vzal do ruky tuhle knihu. A už zase vím, že jsem tuhle sérii budu muset přečíst co nejdřív.
Nejsou to Vřesovští, i když v knize se s částí potkáme a bavilo mě to prolínání. Taková nostalgická vzpomínka...
Kniha svižná, kladný hrdina a jeho snaha o boj s neřády. Nechybí boj, obrana i intriky. Za mě opět super dílo, kterému bych klidně dal i 6 hvězd.

11.11.2023 5 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Opravdu povedená kniha z pohledu pravé královny. Opravdu povedené dílo.

03.11.2023 5 z 5