ondras666 Online ondras666 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Originální české fantasy, líbilo a moc. Hned jdu na další díl.

26.08.2022 5 z 5

Spravedlivý hněv Spravedlivý hněv Markus Heitz

Povedená fantasy pohledem záporáků. A konec vás nutí hned přejít na další díl.

19.08.2022 5 z 5

Jidáš byl Ufon...a jiné příběhy Jidáš byl Ufon...a jiné příběhy Štěpán Kučera

Docela příjemné a nenáročné čtení, které dokáže překvapit.
Některé povídky jsou dobré, některé méně, ale styl psaní mi sedl.

08.08.2022 4 z 5

Svět podle Alexe Svět podle Alexe Štěpánka Hašková

Na knihu jsem narazil náhodně, koupil si ji a začal číst po delší době.
Kniha mi svým obsahem a tématikou byla velmi blízká, v hodně věcech jsem viděl i sebe a svůj život.
Děj je předvídatelný, ale pěkný. Příběh je hodně reálný, postavy jsou výborně uchopené a nejde nikoho nemít svým způsobem rád. V knize bych uvítal i pár kapitol z pohledu rodičů Martina a Doroty, obzvlášť ke konci knihy. Za mě mohli ten prostor v tom množství stran dostat.
Jednu hvězdu musím strhnout za množství chyb v textu, což je škoda. A zároveň i za to obsáhlé a opakující se popisování něčeho dokola. Nevím zda to byl záměr, aby bylo více stran nebo jen styl autorky, ale na můj vkus to bylo místy až otravné. A nesedlo mi vůbec to opakující se používání názvu všech aplikací, značek a podobně. Je moderní doba, ale nesedlo mi to.

04.08.2022 4 z 5

Jedna obrovská katastrofa, nedozírné následky a um vedení SSSR v bagatelizaci dopadů na osudy a životy lidí. Výpovědi pamětníků, které místy až mrazí.

03.08.2022 5 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Voda plyne, řeči se vedou a nikdo neví, co nám proud přinese. Krásná kniha s krásným příběhem.

27.07.2022 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Kniha není zcela můj šálek kávy, ale bylo to docela dobré. Pokud chcete hodně krve, akce a zvracenosti, tak kniha je pro vás.

12.07.2022 4 z 5

Bezvětrné město. Kniha První Bezvětrné město. Kniha První Éléonore Devillepoix

Za mě docela čtivé fantasy, i když s trochu omletým příběhem. Ale buďme upřímní, ono toho zase v tomhle žánru moc vymyslet nejde.
Příběh zajímavý, magie taky docela povedená, závěr trochu rychlý, ale udržuje čtenáře v napětí a očekávání druhého dílu.

07.07.2022 5 z 5

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

Za mě škoda papíru. Jen příběhy českých žen, které si najdou černocha, muslima, a pak se diví. A o životě těch mužů toho moc nezjistíte.

27.06.2022 odpad!

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Krásný, dojemný a silný příběh manželů, kteří se snaží dostat z válečné země do bezpečí. A během cesty poznají samu sebe. Hluboká kniha.

27.06.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tahle kniha byla fakt jízda. Od začátku jsem se těšil jak to dopadne. Prostředí vesnice na Šumavě, bez signálu a spousta nevyřčeného. Za mě fakt super, navíc autorka je pro mě neznámá, ale svým stylem psaní mi dokonale sedla.

19.06.2022 5 z 5

Na dvou židlích Na dvou židlích Michal Viewegh

Nenáročná jednohubka, tak na hodinu čtení. Některé fejetony trefné a humorné, některé nudné.

12.06.2022 5 z 5

Tak dlouhý dopis Tak dlouhý dopis Mariama Bâ

Krátká, ale výstižná kniha.

11.06.2022 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Kniha mě z počátku nebavila a chtěl jsem ji odložit, ale komentáře zde mě přesvědčily,abych pokračoval. A udělal jsem dobře.
Autorka si prohrála s tajemnou postavou masové vražedkyně, kde její historie vlastně není známa. A prohrála si s tím příběhem výborně.
V knize pár překlepů, ale na výsledku to nic nemění.

08.06.2022 5 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Projekt Skutečnost a co se stane, když někde necháte jeden malý deník...
Dobrý nápad, prolínání postav a jejich pohledů je výborné, děj vcelku předvídatelný a nakonec nesmí chybět závěr jako z amerického filmu. Ale jinak by to nebylo ono.

26.05.2022 5 z 5

Lenost Lenost Jiří Maršálek

Musím uznat, že kniha pro mě byla milé překvapení. Autor píše čtivě a lehce.
Hlavní hrdina je člověk, který podlehne dle mého depresi a utapi se v ní. Příběh pěkný, jen ten závěr trochu uspěchaný a pro mě trochu nelogický.

16.05.2022 5 z 5

Dědictví Dědictví Miguel Bonnefoy

Krásný příběh a ještě lepší prolínání jednotlivých osob a jejich příběhů a osudů.

12.05.2022 5 z 5

Starci života Starci života Zuzana Kaiserová

Zajímavá kniha z celkem známého prostředí. Příběh tří přátel, mužů, kteří žijí každý jinak a každý má svůj cíl. Kniha se četla výborně, je to taková sonda do života vesnice.

09.05.2022 5 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Silná kniha s relativně dobrým koncem. Na téma věznic a týrání bylo napsáno hodně knih a všeobecně se o tom moc nemluví. Rozhodně ne o Ujgurech. I já o nich slyšel prvně. když knihu čtete, máte pocit, že tohle se dělo někdy v 50. letech minulého století a ne před pár lety a stále se děje.
Autorce díky a Mihrigul přeji brzké shledání s manželem a rodiči.

01.05.2022 5 z 5

Dybuk a ďábel Dybuk a ďábel David Jan Novotný

Povídková kniha, kde si každý najde to své. Povídky se hodně točí kolem víry, hned několika vyznání, kolem konce života a mnoha tradic a pověr. Kniha mě oslovila, styl psaní je dobrý. Některé povídky slabé, ale jiné to vyváží dokonale. Za mě krásné dílo.

29.04.2022 5 z 5