ondras666 ondras666 komentáře u knih

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Starý dobrý Mayle. Kniha je už je jen zhrnutí toho, co tu bylo.
I když poslední kniha autora, tak pro mě bohužel nejméně poutavá.

26.01.2023 4 z 5

Byli jsme tu vždycky Byli jsme tu vždycky Filip Titlbach

Kniha byla již zhodnocena v komentářích zde a není moc co dodat navíc.
Autor výborně poskládal témata, zvolil dobře všechny osoby na rozhovory a odhalil i sám sebe.

25.01.2023 5 z 5

Znásilnený - Spoveď chlapca Znásilnený - Spoveď chlapca David Salesky

Nevím, zda je kniha autobiografií, ale pokud ano, tak mi Davida je upřímně líto. To, co zažil nebylo pěkné a neměl by to nikdo zažívat. Ale svět je jaký je.
Na druhou stranu David sám je neskutečně naivní, hraje si na hetero a čas tráví na gay chatu. Zde asi není taky něco v pořádku. A ten konec, hrozný. Vytluču ze sebe zlost a ublížení a už nikdy nebudu gay. Hodně to svědčí o mentalitě, co na Slovensku je...

22.01.2023 3 z 5

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Příjemné krátké povídky českých autorek. Na odlehčení super.

11.01.2023 5 z 5

Zakázané ovoce - největší české sexuální zločiny Zakázané ovoce - největší české sexuální zločiny Ivan Černý

Náhodně objevená kniha v regálu knihovny a musím říct, že dobře zvolená. Novodobé soudničky moderní doby. Krátké, místy vážně nechutné, případy zločinů. Nejvíc mě zarazil příběh Chata číslo 6. Chudák kluk...

10.01.2023 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Pokračování stejně brilantní jako první díl. Místy trochu předvídatelné, ale na čtenářském zážitku to rozhodně neubírá.
Osudy této rodiny jsou spletité a těším se na další díl.
EDIT: Škoda, že Hedvika se z knihy prostě vytratila. Byla to jednou z oblíbených postav.

19.12.2022 5 z 5

Smrdutý kojot Smrdutý kojot Rosana Zvelebilová

Na knihu jsem si musel zvykat, ten místy až vulgární styl mi moc nesedí, ale v celkovém kontextu to bylo hodně dobré.
Kresby v knize jsou povedené, styl střídání taky.
Ač jsem sám gay, tak mi taková přehršel LGBT tematiky místy vadila. Trochu mi přijde, že se tohle téma musí dát všude.

13.12.2022 5 z 5

Šatna a klášter Šatna a klášter Petr Motýl

Ta délka a rozsah je až úmorný, děj sám o sobě dost opakující se. Celá kniha se nese v duchu alkoholového opojení a já místy i někde přeskočil nudný opakující se dialog. A o nic jsem nepřišel.

12.11.2022 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

2 roky od poslední knihy, první strana a jste zpět v mikrovesmíru zvaném Kostka. Všechny postavy jsou zpět, opět plno zvratů, lásky a šíleností některých postav.
Jen za mě humor už nějak hodně opakující se, spíš se už jen pousmějete. I paní Tichá mi přišla dost "usedlá".
Jen tedy musím uznat, že závěr autor dost zkrátil a usekl. Celou dobu čekáte jak to dopadne a pak je to na pár stran. To je z mého pohledu jeden nedostatek.

09.11.2022 4 z 5

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

Knihu jsem vybral jen kvůli čtenářské výzvě a vůbec to nebyl můj šálek kávy. Surovost a brutalita mi ani tak nevadila, ale ten styl psaní mi vůbec neseděl. Kniha o psychopatech, kteří se prostě jednu dobu potkají.

02.11.2022 4 z 5

Bezvětrné město. Kniha Druhá Bezvětrné město. Kniha Druhá Éléonore Devillepoix

Stejně jako mě překvapil první díl, tak i druhý stál za to. Autorka navázala přesně tam, kde skončila a dokázala ten příběh dotáhnout do konce. Opravdu skvělý zážitek.

01.11.2022 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Moje první setkání s panem Vondruškou a jeho psaným dílem. Autora znám, ale dílům jsem se vyhýbal kvůli jeho světonázoru. Ale psaným projevem opravdu překvapil a nedivím se, že je tak oblíbený.
Sklářská sága, plná zápletek, rodinných radostí i starostí. Těším se na další díly.

27.10.2022 5 z 5

Arturův ostrov Arturův ostrov Elsa Morante

Z knihy si vlastně neodnáším žádný čtenářský zážitek. Jen rozsáhlé popisy všeho a všech v mohutných souvětích.

08.10.2022 3 z 5

Ať před zraky mám život - Svědectví z hospice Ať před zraky mám život - Svědectví z hospice Viola Svobodová

Útlá kniha s obsahem přesahujícím těch pár stran. Poučné vyprávění o konci života.

07.10.2022 5 z 5

Barvy slečny Toyen Barvy slečny Toyen Vladislav Kučík

(SPOILER) Při čtení této knihy jsem si několikrát říkal, zda to autor myslí vážně? Obyčejný vymyšlený příběh, který by mohl napsat nějaký tuctový autor, jen ho noblesně navlečeme pod jméno světoznámé malířky. Však ona nám zajistí prodej knihy.
Kniha je avizována jako umělecká fikce, ale takový blábol fakt nemohl autor myslet vážně. Soused pedofil, matka děvka, Štýrský nemožný alkoholik a jeho smrt fakt hnus. A z malířky udělal směšnou osobu, která aby si plnila sny, leze někomu do postele.
Pane Kučík, měl by jste se stydět!

04.10.2022 odpad!

Bazar u puntíkaté zebry Bazar u puntíkaté zebry Raphaëlle Giordano

Není to úplně můj šálek kávy, ale četlo se to dobře a rychle. Taková kniha ve stylu amerických slaďáren. Hodně citátů, hodně motivačních nápadů.
Nejsem asi cílová skupina na happyendy, ale tohle šlo.

01.10.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Další pokračování, další otázky bez odpovědí a otevřený konec.
Hodně věcí dává smysl, spousta se dala předvídat, ale i tak příběh dobrý.
Teď jen čekat na další díly.

27.09.2022 5 z 5

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Nebylo to špatné, ale zázrak tato kniha není.
Příběh 4 žen, matek, dcer a jejich putování po ostrově.
Chvílemi snaha autorky o nějaké hlubší filosofování s Cestou, to mi nesedělo vůbec. Místy trochu vtipných míst, většinou však neurvalost až otravnost, že je někdo na obtíž. Ať už od babek nebo dcer, které je pozvaly na tento výlet...
Co mi ale vadilo nejvíc byla nepřítomnost uvozovek. Přímá řeč označována pomlčkou se fakt do knihy nehodí.
Plus naopak za ilustrace, které v knize jsou. Vždy jsem se bál až na stránku sáhnout, protože jsem měl pocit, že ta kresba je úhlem dodělaná teď.

20.09.2022 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování stejně povedené jako první díl. Teď sehnat další a pustit se do něj.

02.09.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Originální české fantasy, líbilo a moc. Hned jdu na další díl.

26.08.2022 5 z 5