Ondra148 Ondra148 komentáře u knih

Bombardér T-2990 se odmlčel Bombardér T-2990 se odmlčel Vilém Bufka

Mám ji už od dětství, vlastně ani nevím proč jsem jí nikdy nečetl. Je to neuvěřitelný příběh a je to i vcelku dobře napsané. Jen ta intermezza s otcem u řeky jsou zbytečně ukecaná.

19.04.2024 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nejlepší knížka na světě. (Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory….)

19.04.2024

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dlouho, dlouho ležela v hloubi Kindlu bez povšimnutí. Film zbožňuju a možná i proto jsem čtení odkládal.
Knížka je to moc dobrá. A po jejím přečtení musím říct že její filmové zpracování je v tomhle případě fakt dobře udělané a drží se knihy téměř dokonale.

19.04.2024 5 z 5

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Letecké katastrofy a jejich vyšetřování Lukáš Musil

Ideální čtení na 11 h přelet půlky světa. Čtivé a i fanda do letectví se dozví sem tam něco nového.

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Zajímavé i jako sonda do mentality místních (Ukrajinců, Bělorusů a Rusů)….což v dnešní době má docela význam.

Spasitel Spasitel Andy Weir

Proč jen to má tak blbý název…kdyby se to jmenovalo “Projekt zdrávas Maria” mělo by to lepší vibe (a to jsem ateista) :-)

Knížka úplně super. Chtěl bych ji zapomenout a číst znovu poprvé.

Říše Říše Roman Bureš

Byla zdarma na audiotéce, řekl jsem si že to zkusím. A jsem moc příjemně překvapen. Mám rád žánr alternativní reality a tohle sedlo.

Den opričníka Den opričníka Vladimir Georgijevič Sorokin

(SPOILER) Pí**vina nesmírná, děj postrádající. Jazykem nestravitelným napsaná…. Snad jen bod za ukázku toho co široká duše ruská vlastně obnáší.

Celou dobu čekáte co z toho bude a nakonec gay porno. Vypnul jsem (audioknihu) před koncem a skláním se před panem Zahálkou, že takovou bobost dokázal přečíst celou nahlas. Načtené je to fantasticky, v tištěné podobě bych to nedal.

27.02.2024 1 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Moc mě to nebavilo. Pořád jen samé tlachání a úvahy nad nesmrtelností chrousta ...

18.03.2021 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Babička Boženy Němcové, byla asi jen tuctová babka ... ale dědeček Johna Steinbecka je člověk se kterým bych se rád potkal a dal do řeči.

19.02.2021 5 z 5

Asi jsem čekal něco jiného ... Dobrá kniha, ke které se už ale nevrátím.

19.02.2021 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Ve spoustě situací jsem poznal to, co se kolem mě dělo za dětství a dospívání na malé vesnici. Mentalita lidí, situace všechno sedí ... jen jsem podle pár náznaků pochopil že děj by se měl odehrávat tak po r. 2010. A za to hvězdu dolů, protože takhle si pamatuju vesnici z devadesátek ... v době kterou autorka popisuje už to vypadalo jinak.

19.02.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

V první části mi občas vadilo přehnané a bezdůvodné násilí. Ve druhé jsem pak zjistil že to byla příprava na to co přijde. Nečte se to dobře ale zároveň se od toho nedá odtrhnout. Ještě nikdy - a to jsem toho o holokaustu přečetl hodně - mi nebylo z knížky tak na nic. Výborná a přitom děsivá. Surovost a beznaděj z ní přímo odkapává. Dočíst některé pasáže z Birkenau a potom jít ještě před spaním zkontrolovat spící dítě, ve mě vzbuzovalo zvláštní směs nepříjemných pocitů. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl a zároveň první kterou bych po přečtení bez váhání spálil.

22.10.2020 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přísahám že jsem neviděl ani jeden díl GOT. A potom co jsem začal číst knižní serii už se na něj ani radši dívat nebudu. Je to opravdu moc dobře napsané. Nebýt to fikce s draky a jinými potvorami, tak bych to přirovnal k přemyslovské epopeji.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Někdy moc upovídané, celkově natažené tak na 200% své reálné vytěžitelnosti a málokdy opravdu vtipné. Nicméně přesto všechno dobrá a čtivá kniha, kterou bych asi nejvíce přirovnal k Forrestu Gumpovi. To je ale vyšší liga.

14.02.2018 4 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Z trojice stařík/analfabetka/zabiják, je třetí jmenovaná kniha asi nejslabší. Humor se oproti předchozím knihám nijak nevyvíjí. Ačkoli příběh je zcela jiný a o jiných lidech, člověk se nemůže zbavit dojmu že je to pořád dokola totéž.
Nicméně pořád příjemná, vtipná a čtivá věc.

14.02.2018 5 z 5

Podle mě ještě lepší než Přemyslovská epopej. A to hlavně kvůli přesahu do několika společenských vrstev a oblastí českých zemí.

Kritické momenty kosmonautiky Kritické momenty kosmonautiky Ondřej Šamárek

Seriál na blogu, pořad na streamu a nakonec i kniha. Vše moc pěkně zpracované.

Vesmírné osudy Vesmírné osudy Ondřej Šamárek

Úžasná kniha, krásně provedená. Určitě má smysl i pro ty co četli blog. Ozdoba mé knihovny. Zamrzí odfláknutá korektura a přizpůsobení knižnímu formátu, kdy v textu zůstala spousta formulací a narážek z původního blogu jako "v příští kapitole se dočtete". Už to tu psal kolega pode mnou. Jen doplním že většina těchto nepříjemných chyb je v textech zpracovaných p. Houškou. Pan Šamárek měl evidentně svědomitějšího korepetitora.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Obě epopeje (Přemyslovská i Husitská) patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy četl. A to mě nikdy nebavil dějepis a historický román bych před tím nevzal do ruky.

09.02.2018 5 z 5