ona_vi ona_vi komentáře u knih

Dobře živeni – paleorecepty pro lidi, kteří rádi jedí Dobře živeni – paleorecepty pro lidi, kteří rádi jedí Melissa Joulwan

V paleu jsme se s mužem našli, tato kniha nás doprovází doma, na cestách, je pro nás inspirací k jídlu, a ty tuny zeleniny, co teď jíme :-) Nemá to chybu :-) Ovšem k zelenině patří řádný flák masa, to dá rozum :-)

14.04.2015 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Nastartovalo mi to snídaně typu steak s teplou zeleninou, což je parádní začátek dne :-) Vřele doporučuju vyzkoušet :-) A tohle je jídlo, které mi často chystá ke snídani můj muž :-) jednoduché, plné bílkovin a vitamínů :-) polotovarovým sračkám s Eškama u nás definitivně odzvonilo :-)

14.04.2015 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Lehké počtení o tom, jak jde život :-)

13.10.2014 4 z 5

500 paleo receptů 500 paleo receptů Dana Carpender

Posouvám kamarádce, v jejíž restauraci jsme slavili svatbu mé dcery :-) Paráda :-) Miluju své paleo snídaně, které jsou typicky hemenex s teplou zeleninou nebo steaky s tímtéž :-) Chleba je pro mě už potravina, která mi nechutná a z pohledu na knedlík mi není nejlépe :-) Pračlověk Janeček v moderním podání se tedy má :-)

16.09.2014 5 z 5

Malá životní klopýtnutí Malá životní klopýtnutí Zdeněk Eis

Dost dobrá kniha k zamyšlení :-) Budu se k ní vracet. Ať tak nebo tak, to, co je pro jednoho průserem, je pro druhého darem.Nebo ještě líp :-) To, co se Ti na začátku zdá jako šílený průser, bývá často s odstupem hodnoceno jako jedna z nejlepších věcí, která Tě v životě potkala :-)

07.09.2014 5 z 5

Práce na dálku Práce na dálku Jason Fried

Opakování matka moudrost, k tomu pár tipů navíc, blíží se doba výjezdů po Evropě s mým mužem a pojízdnou kanceláří :-) Úžasná svoboda cestování spojená s možností pracovat :-) O tom se nám ještě před pár lety mohlo akorát zdát :-)

06.09.2014 4 z 5

Tantra a Tao Tantra a Tao Gilly Smith

Zase se k ní vrátím:-)

29.07.2014 5 z 5

Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Přirozené funkce orgasmů při milování, porodu a kojení Michel Odent

Dost dobře popsáno, jak nám "civilizace" zpotvořila život :-) Já si kus toho, co autor popisuje parádně užila v raném mateřství, užívám v nemateřství, jen orgasmický porod se díky zásahům zdravotnictví jaksi nekonal a už v tomto těle konat nebude :-)

05.05.2014 4 z 5

Beatles v písních a obrazech Beatles v písních a obrazech Alan Aldridge

Těžká nostalgie z dob, kdy jsem poprvé chodila se svým mužem. Teď ho mám v životě podruhé a tak jsem po skoro 40 letech sáhla znovu po této knize. Dnes jsem spíš na metal - tedy ideálně na melodický speed metal německých skupin, ale Beatles jsou klasika a mě osobně nikdy neurazí :-)

23.01.2014

Tao proti stresu Tao proti stresu Stuart Alve Olson

čtu i nečtu, přečetla jsem a stále se k ní vracím :-)

23.01.2014 5 z 5

Ženská ejakulace a bod G Ženská ejakulace a bod G Deborah Sundahl

Dostala jsem při čtení odpovědi na mé nevyřčené otázky, dost dobře napsáno, myslím, že by to měla být "povinná" literatura pro všechny ženy podobně jako Cyklická žena od Mirandy Gray

29.10.2013 5 z 5

Očista těla a správná výživa Očista těla a správná výživa Gennadij Petrovič Malachov

Cokoli od Malachova má na mnoho hvězdiček :-) Opět jedna z knih, ke které se budu vracet i se svým mužem

02.08.2013 4 z 5

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

Stálice mé knihovny, momentálně si nejvíc užívám kundalini meditaci :-) s hudbou od mé šamanky :-)

01.08.2013 5 z 5

S pocitem tygřice S pocitem tygřice Benita Cantieni

Naprosto špičkový popis toho, o co nás "civilizace" připravila. Sice přečteno, ale zařazeno do kategorie mnou stále čtených knih. Doporučuju všem ženám od 12 do x let, je tu klíč ke zdraví, spokojenosti a krásnému sexuálnu, ruku v ruce vše v jednotě. Protože to vše o jednotě je :-)

01.08.2013 5 z 5

O čakrách O čakrách Osho

Osha můžu ve všech podobách, i když ne se vším jsem souzněná. Jeho popis intimních vztahů přes čakry mi dal odpověď na některé události v mém minulu. Budu se k ní občas vracet.

27.07.2013 4 z 5

S pocitem tygřice S pocitem tygřice Benita Cantieni

Všechny knížky o tantře, sexu, sexuálním zdraví a já nevím co ještě jsou hezké, ale klíč ke všemu je popsán tady. Vyšla v roce 2000, není možné ji sehnat, ale je na ulozto.cz ke stažení.

Obzvlášť zajímavá je kapitola o tom, jak to bylo v pravěku, která je na konci knihy.

Byla jsem v roce 2001 v Namibii a potkala jsem se tam s Němcem, který studoval život místních kmenů. On se mi poprvé zmínil o tom, že vše je zakleto kolem první čakry a s její správnou funkcí souvisí i kundalini.

Pochopila jsem, nastoupila tuto cestu. No a na této cestě jsem potkala tuto knihu a k tomu konečně v tomto horkém létě svého šivu :-)

26.07.2013 5 z 5

Keltská přírodní magie: Wicca Keltská přírodní magie: Wicca Scott Cunningham

Budu se k ní často vracet, blíží se další velký sabat :-)

24.07.2013 4 z 5

Sex Sex Osho

Přečetla jsem jedním dechem včera v noci. Dala mi spoustu odpovědí na otázky, které vyvstaly v nedávném minulu. A taky mě velmi potěšila, protože podle Osha mám daleko do smrti, protože podle něj Tě přejde chuť na sex cca 14 let před smrtí :-)

09.07.2013 5 z 5

Daňové zákony 2012 Daňové zákony 2012 Hana Marková

Sice doběh, ale radši jsem to odložila a v případš potřeby už jdu jen na net . Ještě, že tyhle "knihy" mívají omezený život .-)

02.07.2013 4 z 5

Velká učebnice čarodějnictví a magie Velká učebnice čarodějnictví a magie Raymond Buckland

Klasika k Wicce :-) Vždy čas od času se k ní vracím :-)

02.07.2013 4 z 5