olusas olusas komentáře u knih

Větrní jezdci Větrní jezdci P. C. Cast (p)

Z této série jsem nadšená. Úmyslně jsem čekala se čtením na tento díl spoustu let v domnění, že půjde o díl poslední a nyní nutně potřebuji pokračování. Svět se po nějaké náhlé - blíže prozatím nevysvětlené - katastrofě nenávratně změnil a původní civilizace zanikla. Její pozůstatky jsou však v některých místech stále a tato místa jsou velmi nebezpečná. My se ocitáme v době, kdy vnikla civilizace nová, odlišná od té naší a mnohem více propojená s přírodou. Lidé žijí v různých klanech, odlišných svým způsobem života, vzájemné vztahy jsou nepřátelské. Jenže pak se odehrají události, které tyto vztahy od základu změní. Z bývalých nepřátel na život a na smrt se stali přátelé, kteří byli nakonec donuceni i se svými zvířecími kumpány společně odejít ze svých domovů, aby našli domov nový a nyní čelí společnému silnému nepříteli, který je stále pronásleduje. Krutý, bezcitný a svou krutostí doslova nakazil (ano, jedná se skutečně o nákazu) i mnohé z bývalých členů původních klanů.
Jako milovník zvířat jsem prožívala nejen osudy lidských hrdinů, ale i jejich zvířecích přátel, se kterými jsou těsně provázáni - natolik těsně, že dovedou společně cítit, myslet a někdy spolu dovedou i v duchu mluvit. A já potřebuji vědět, jak tohle všechno dopadne co nejdřív.

21.12.2023 5 z 5

Zlověstné sny Zlověstné sny Margaret Lindholm

Tak jsem taky dočetla a mám podobné pocity, jako spousta z vás. Rozhodnutí nakladatelství nevydat závěr mě neskutečně namíchlo a zřejmě není už žádná šance, že se to změní vzhledem k roku vydání. Zajímal by mě důvod toho rozhodnutí, vždyť hodnocení knih není špatné...

20.06.2023 5 z 5

Elfadora - Příběh dívky a draka Elfadora - Příběh dívky a draka Anna Havelková

Děj knihy je rozdělený do několika linií a současně obsahuje velké množství postav. Přiznám se, že jsem se v tom nedokázala prakticky po celou dobu pořádně zorientovat a z tohoto důvodu jsem měla problém knihu dočíst. Přeskakování mezi jednotlivými dějovými liniemi sice bylo oddělené odstavcem, ale kam jsme se dostali (která postava má zrovna slovo), to jsem občas měla problém zjistit, k žádné postavě jsem si nedovedla vytvořit nějaký vztah. Námět by byl zajímavý, ale to provedení je poněkud nešťastné. Škoda.

13.04.2023 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Přiznám se, že jsem to vzdala. Možná se k sérii ještě časem vrátím, ale momentálně mě nechytla. Značně mě otrávilo množství anglických vět, netuším, zda jsou pro příběh podstatné, ale ani to nezjistím, protože angličtina je pro mě skutečně cizí jazyk. V prvním díle jsem to ještě nějak protrpěla, druhý už nedávám.

06.12.2022

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Co napsat, když je všechno řečeno již v předchozích komentářích. Kniha vyloudila úsměv na tváři, ale i slzu v oku v samém závěru. A prostřednictvím "diskuzí" psích hrdinů vede k zamyšlení... Když mě autor oslovil zde ve zprávě, měla jsem radost hned dvojnásobnou. Jednak proto, že zakoupením knihy pomohu špagetkám v JVN, protože to je moje srdeční záležitost a také proto, že knihy o zvířatech miluji. Zvláštní a krásná náhoda. A pokud si to zde přečte, mám pro něj velké DĚKUJI.

30.09.2022 5 z 5

Vezmi mě domů Vezmi mě domů Julie Tottman

Sdílím nadšení ostatních čtenářů. Kniha se bude líbit zcela určitě pejskařům, ale věřím, že nejen jim. Je to nádherné čtení o lásce ke zvířatům, o tom, jak se z týrané fenky z množírny stala filmová hvězda, o způsobu, jak toho trenérka zvířat pro film dosáhla... Nahlédnete do zákulisí filmové tvorby i do domácnosti autorky, která po skončení filmování leckdy takové zvíře nakonec adoptuje sama. Prostě každý si v této knize může najít něco zajímavého. A další kniha autorky o natáčení filmu Harry Potter a filmovém Tesákovi je neméně zajímavá. Pokud u nás vyjde od ní ještě nějaká kniha, rozhodně nebude v mé knihovně chybět.

31.07.2022 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Tak jsem v noci dočetla a mám-li být upřímná, jsem ráda, že to mám za sebou. Kniha mi připadá šíleně rozvláčná, některým vedlejším postavám se dává příliš mnoho prostoru, aniž bych chápala, proč tomu tak je, postavy pro příběh mnohem zajímavější ( obyvatelé domu) ho mají pro změnu málo.... Hlavní hrdinové se chovají i na duchařinu natolik nelogicky, že už mi to v poslední třetině knihy lezlo na nervy. Spousta zbytečné omáčky, závěr na pár stránek a důvod těch šílených zločinů aby si člověk spíš domyslel. Ačkoliv ráda podporuji české autory, tak toto mě tedy nenadchlo.

25.07.2022 2 z 5

Sníš o druhé Zemi? Sníš o druhé Zemi? Temi Oh

To takhle čekáte nějaké vesmírné dobrodružství a dočkáte se převážně jen psychologického rozboru hlavních postav. Pokud by ta psychologie doplňovala děj, proč ne, to mám dokonce ráda, jenže tady se v té hromadě psychologických úvah děj jen sem tam mihne. Prostě čeho je moc...

20.10.2021 2 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Další série, u které se překlad dalšího dílu už neplánuje. Takže kdo si ho nepřečte v originálu, má smůlu.

13.09.2021 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Na knihu jsem se neuvěřitelně těšila a protože patřím mezi "knižní závisláky" , tak jsem už předem tušila, že to bude příběh přesně podle mého gusta. A jsem ráda, že mě tušení nezklamalo. V knize lze najít sci-fi, postapo, tajemno, napětí i důvod k zamyšlení. Není to vyloženě odpočinkové čtení, vyžaduje vaši pozornost a soustředění, jinak se začnete v dějových linkách a postavách ztrácet. Jinými slovy pokud začnete knihu hltat, jako chvílemi já, když jsem se nedovedla v noci odtrhnout (ještě kousek a už půjdu spát, tak dobře, ještě další kousek... :-D ), budete se vracet zpátky, aby vám neunikaly souvislosti. V průběhu čtení už začínáte leccos tušit, ale všechno se vám hezky pospojuje vlastně až v samém závěru knihy a tak to má být. Napětí až do konce. ;-) Já osobně jsem nadšená a až vydá autor další knihu, určitě ještě nějak najdu ve své knihovně další místo (ačkoliv tam momentálně už opravdu žádné není :-D ) Za mě plný počet hvězd.

18.06.2021 5 z 5

Šesté zastavení Šesté zastavení Linda Stasi

Příběh sám o sobě by nebyl špatný, i když na toto téma znám lepší a lépe zpracované a některé pasáže byly dost přitažené za vlasy. Co mě ale, mírně řečeno, zaráželo, je snad až hloupost hlavní hrdinky. Reportérka a tak školácké chyby? To by musela být opravdu hodně natvrdlá.

23.06.2020 2 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Tato pohádka pro dospělé mě naprosto pohltila. Je to něco úplně jiného, než fantasy, které jsem dosud četla. Příběh zasazený do drsné ruské přírody (zejména v prvním díle), staré historie Ruska, do jejich legend a pohádek. Nemohu se dočkat pokračování.

22.04.2020 5 z 5

Přírodní spojovačky Přírodní spojovačky David Woodroffe

Koupila jsem jako dárek, ale po prolistování jeden postřeh. Čísla ke spojování jsou tak mrňavá a nevýrazná, že je to vhodné jen pro lidi s dobrým zrakem.

24.03.2020

Sedm havranů Sedm havranů Jacob Ludwig Carl Grimm

Tuto knihu jsem jako dítě milovala. S některými obrázky se dalo hýbat, protože to jsou vlastně skládačky s textem. A později ji měly rády i mé dcery.

31.12.2019 5 z 5

O zlatém mlýnku a jiné pohádky O zlatém mlýnku a jiné pohádky Miroslav Vízdal

Pohádky mého dětství. Četla jsem několikrát a měla je ráda.

31.12.2019 5 z 5

Desáté proroctví Desáté proroctví James Redfield

Přiznám se, že jsem měla docela problém to dočíst. Za mě je to o dost slabší, než Celestýnské proroctví.

29.12.2019 1 z 5