olliea olliea komentáře u knih

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Tuto knihu považuji za to nejdůležitější, co by si člověk vůbec měl přečíst. 20 lekcí, které trefně uvádí paralelu mezi historickými a současnými událostmi.

20.06.2020 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Kniha je skvělá. Ovšem český překlad se vůbec nepovedl, obsah je místy naprosto nesrozumitelný. Doufám, že se připravuje druhé vydání s novým překladem i novou obálkou...
EDIT: Druhé vydání se opravdu připravuje, vyjít by mělo v říjnu 2018!

24.05.2018 3 z 5

Veliké zklamání! Tuctový příběh, který nemá ani hlavu, ani patu. Tu tam je brilantnost nejchytřejší čarodějky na světě Hermiony, která svou opožděnou pubertu prožívá tím, že pojídá karamelky a revoltuje tak proti svým rodičům (nabízí se další otázky), a odvaha Harryho, který se stal více přemýšlivým, lenivým a netečným. Jediné vykreslení postavy Rona se od ságy příliš nelišilo, opět podceněný, v tomto příběhu dokonce na obtíž. Ostatní postavy nevysvětlené, nevykreslené.
A upřímně doufám, že spojení "Lordík Voldík" je nepovedený překlad, který v originále není.
Forma scénáře mi nevadila a ráda bych hru i přesto viděla, ale zájem mám pouze o technické zpracování.

20.10.2016 1 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Jsem ráda, že vzniklo takové pokračování. Nemá to ten správný říz, jako trilogie, ale alespoň jsem se o postavách dozvěděla nové souvislosti, odkazuje na pokračování, tak jsem zvědavá.

Ale jednu věc jsem nemohla skousnout - a to sice, jak postavám narostla intuice. Kniha se hemží spojeními: zdálo se, měl pocit, cítila mrazení, přepadl ji pocit, měl tušení, měla NEBLAHÉ tušení... Pokaždé jsem se nad tím pozastavila, vůbec mi to k postavám nesedělo.

26.09.2016 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Absolutně nenáročná četba, celou knihu se nic neděje, příběh nabírá tempo až na posledních stránkách. Všechny postavy těžce nesympatické, osoby proplouvají životem bez jakéhokoliv rozhodování, nejsou schopny vzít osud do svých rukou. Po Zmizelé těžké zklamání.

10.05.2016 2 z 5