olga8832 olga8832 komentáře u knih

Literární dobrodružství českého spisovatele v cizině Literární dobrodružství českého spisovatele v cizině Egon Hostovský

Bylo to super vyprávění a vzal to od začátku, vyprávěl i o své rodině a dětství, takže nebát se názvu.

01.09.2022 5 z 5

E=mc2, lásko moje E=mc2, lásko moje Patrick Cauvin

Moc zajímavá a vtipná knížka. Český rozhlas zařadil do svých čtených knih a bylo to moc milé oživení. Věřím, že tihle protagonisté náskok neztratí ;-)

01.09.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Nechápu tak vysoké hodnocení... celé mi to přišlo takové zbytečně šroubované a navíc zbytečně domontovaná úskalí covid doby. Ani napínavé to nebylo... Pěkně to vystihla Lettrice.

10.08.2022 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Něco málo nelogičností, ale celkem zajímavé krimi. Někdy si říkám, jestli se autoři nepředhánějí v absurdnostech, ale krimi celkem dobrá i napínavá.

01.08.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Famózní. Opravdu skvělá kniha, příběh je velmi zajímavý a napínavý od začátku až do úplného konce, doporučuji. A jako bonus navíc malé dovzdělání v astronomii.
SPOILER...
Jen ještě... ta spousta žen v týmu na zemi včetně vrchní velitelky, trochu mě děsí, zda to není snaha o genderovou vyváženost ;-)

27.07.2022 5 z 5

Generál Heliodor Píka a jeho vrazi Generál Heliodor Píka a jeho vrazi Ladislav Vrchovský

Pro mne spousta nových a zajímavých informací a díky za takové zpracování, Heliodor Píka byl velký hrdina.
I když některé dialogy působily naivně. A jen doufám, že začátek sedmé kapitoly nesouvisí přímo s jejím názvem ;-)

18.07.2022 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Místy nestoudné, místy poživačné a živočišné, rozhodně zajímavé. Vypravěčka Šeherezáda Nina je skvělá.

12.07.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Souhlasím, skvělá kniha, skvěle zpracované téma a protože jsem poslouchala audio, musím říct, že to byla jedna z nejlépe čtených knih, co jsem kdy poslouchala.

14.06.2022 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Nechápu tak vysoké hodnocení, které mne zlákalo... je to fakt strašně špatně napsané. Dialogy jsou až hloupé a postavy divné. Příběh by mohl být zajímavý, ale v tomto podání je to celé předvídatelné a plné zajetých klišé. Hynek je superman, který vše prokoukne, a pak mu nepřijde divné, že dva z hradu zmizí před jeho odjezdem. Spousta slepých uliček. A ty jeho promluvy k ženám... to se nedalo. Při vší úctě k panu autorovi a mé oblíbené historii dávám dvě.
A jak už tu někdo psal, nejsympatičtější je ten jeho kůň.

07.06.2022 2 z 5

Zloděj Zloděj Georges Darien

Skvělá kniha! Autor příběh krásně vypráví o době, kterou si trošku romantizuji a příběh mi to jen potvrzuje. Ovšem v politice to bylo evidentně naprosto stejné tehdy i dnes ;-)

30.05.2022 5 z 5

Paci, paci, pacičky... Paci, paci, pacičky... Václav Bauman (p)

Že bych se řehtala až k slzám... spíš mě často mrazilo... kniha mě moc bavila, ale nečekejte příběh typu Pelíšky

24.05.2022 5 z 5

Růže a tis Růže a tis Mary Westmacott (p)

spoiler:
Chytlo mě to až od druhé půlky. Je to jiná Christie, ale že by to tak tepalo do poválečné anglické společnosti, to si nemyslím... A možná byla opravdu retardovaná...

05.05.2022 4 z 5

Interhelpo Interhelpo Jaromír Marek

Neuvěřitelné, kolik lidské energie bylo prachsprostě zbytečně utraceno. Sověti/RuSSové se chovají stále stejně. A stejně jako tenkrát ani teď pro ně jedinec nic neznamená.
Kdyby pan Mareček zorganizoval podobné družstvo přímo v Československu, o kolik by bylo méně utrpení.

19.04.2022 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Parrrádní jízda nesmrtelného hrdiny Evropou se spoustou zabijáků na dohled. Nic víc od toho nečekejte. Užila jsem si to.

25.03.2022 5 z 5

Vše pro firmu Vše pro firmu Karel Poláček

Bonbónek ;-)
Vtipné a milé. Poláčkovo načrtnutí charakterů je mistrné ;-)

11.03.2022 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Hezké vyprávění, lidský příběh. Jeho transformace jsou famózní a naprosto uvěřitelný popis, jak se žije stáří.

27.12.2021 5 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Úžasný román! Nechápu, že mi byl dosud skryt - díky za nezkrácenou verzi.

07.12.2021 5 z 5

Milostná píseň pro kočku Milostná píseň pro kočku Nikola Tachecí

Nemám moc ráda tohle babrání v pocitech, ale tady se to celkem dalo a příběh byl zajímavý.

07.12.2021 5 z 5

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Tak to byl příběh :-) Barevný, bohatý, strašidelný, láskyplný a nakonec se vlastně všichni znali a ani to nebyli cikáni :-)

11.11.2021 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius