olga8832 Online olga8832 komentáře u knih

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Setsakra dobrá knížka, nejlépe, kdyby byla jako povinná četba. Je zde vidět, jak moc jsme rozdílná kultura. Svědčí o tom i vyprávění novinářky Petry Procházkové o životě s Afgánskou rodinou svého manžela.
V této knížce je jednoduše vykresleno několik lidských příběhů, které jsou velmi bolestné.

26.06.2023 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Evan Currie

Parádní zážitek. Naštěstí nejsem tolik zatížena technickými znalostmi a tak autorovi věřím naprosto vše a objevení tachyonového pohonu je už zřejmě jen otázka času :-)
Pokud máte rádi sci-fi pohádky, vrhněte se do knihy. Vlastně je to trošku i horor z pohledu popisu biologických zbraní...

21.06.2023 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Překvapivý a nádherně vykreslený příběh, suprové scifi a k tomu detektivka i s klasickým policajtem za zenitem ;-) Navíc mimozemský organizmus, který je tak strašidelný, že se člověk bojí číst dál, takže ještě trošku horor. Začátek série famózní, těším se, co bude dál.

07.06.2023 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Kniha skvělá o skvělých lidech, jejich radostech, strastech a obyčejném životě. Jen k audiu mám výhradu, neseděl mi hlas pro Janu a hlavně mi nesedělo použití stejného hlasu i dikce pro více osob.

05.06.2023 5 z 5

Mramorové sny Mramorové sny George Agathonikiadis

Je to takové spojení více věcí... Záchrana přítele, vzpomínky na prarodiče (ty jsou nejsilnější) a báječný život v Řecku. V audio podání od Mirka Donutila je super, ale je to trošku naivní...

29.05.2023 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Neskutečná paráda. Vůbec nechápu, že mě bavila ta spousta detailů z bitev, postavení sil a podobně, ale bavilo. Bavil mě příběh a celý závěr. Ale co měli všichni s tím jeho zapalovačem, hlavně v druhém díle, to jsem se nezvěděla...

29.05.2023 5 z 5

Kontinuita parku Kontinuita parku Petr Šesták

Jako super, vtipné se spoustou postřehů, ale chyběl mi příběh.

29.05.2023 4 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

(SPOILER) Nemohu sdílet nadšení. Spíš by mne zajímal ten dystopický svět, kde jsou někteří patrně operativně "povyšováni", jiní lidé "nahrazování", žijí pak v ozbrojených komunitách, na světě jsou stále stroje bez filtru pevných částic a na skládce roboti bez vymazané paměti... roboti s myslí pětiletého byť laskavého dítěte, kteří přesvědčí svéprávnou osobu k poškození cizího majetku ;-)

03.05.2023 2 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Neskutečná pecka.

24.04.2023 5 z 5

Z mých pamětí Z mých pamětí Jan Jeník z Bratřic

Právě čteno na ČR, vřele doporučuji. Je to poutavé i vtipné se spoustou informací o tehdejším životě společnosti a o soukromí mladého šlechtice/důstojníka. Fakt nečekaná chuťovka.

18.04.2023 5 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

(SPOILER) Asi dobré. Poslouchala jsme audio a to se moc nepovedlo... příběh super, bavil mě, ale některá rozhodnutí hrdiny, například věřit prvnímu agentovi BIS, které ho potká, mi k němu nesedělo... závěr byl pro mne rozpačitý, který naprosto vylepšila závěrečná tečka, takže vlastně super ;-)

29.03.2023 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nádherně vystavěný příběh s napínavým závěrem.

15.03.2023 5 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Moc bavilo, zajímavý svět a samozřejmě super hlavní hrdina.

A k otázkám, které tu má KájaKoxík bych přidala, co sakra je s tím jeho zapalovačem? Nebo mi to uniklo?

09.03.2023 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Jako velká paráda :-)

17.02.2023 5 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

No tak to byla paráda, zatím nejlepší kniha série. Trochu mne mrzí, že ve všech třech knihách prostě pořád umírají oblíbení hrdinové, ti bývají obvykle nesmrtelní, ne tak u Kristýny.
Bylo to maximálně napínavé, spousta zajímavých detailů, prostor pro fantazii, prostě skvělé ;-)

02.02.2023 5 z 5

Lovci švábů Lovci švábů Matěj Dadák

Za mne skvělý a napínavý příběh. Výhradu mám - podle všeho šlo o vývoj událostí po pandemii a zároveň po extrémní uprchlické krizi současně? Význam Babylonu a jeho vznik je mi záhadou. A pak ještě jedna - poslouchala jsem audio, čtené na Rozhlase panem autorem, a ty ženské hlasy jsou děs...

30.01.2023 5 z 5

Tak pravil Švejk Tak pravil Švejk Vladimír Vokolek

Zatím poslouchám, jsme téměř v polovině a říkám, nebojte se toho, je to srandovní a satirické a taky smutné. Musela jsem si najít i něco o autorovi. Takře kniha skvělá, doporučuji, ale bez alespoň částečné znalosti absurdit a zla 50. let minulého století to asi nejde pochopit.

09.01.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

(SPOILER) Moc mě bavila postava Augusta Strinberga a taky policejní vyšetřovatelka je skvělá, i když nechápu, že dokáže i taková osoba nechat se týrat, ale o tom je celé domácí násilí... Byl to moc pěkně spletitý příběh, kde se nitky dobře spojily, i když všechno jsme se nedozvěděli. Nebylo to úplně TOP, ale moc ráda si dám další díly.

29.12.2022 5 z 5

Výpravy na Východ Výpravy na Východ Fitzroy Maclean

Chorvatsko mám velmi ráda a je velice zajímavé poslouchat vyprávění Fitzroye Macleana o místech, na kterých je nyní pohoda, slunce a klid. Genius loci nezničila válka ;-)

12.12.2022 5 z 5

Zaniklé kostely na Chomutovsku po roce 1945 Zaniklé kostely na Chomutovsku po roce 1945 Markéta Laurenčíková

Skvělá práce Markéty a Honzy, kterému tu někdo mírně komolí jméno ;-) K zániku nejen kostelů, ale celých vesnic a měst docházelo industrializací regionu, rozšiřující se těžbou hnědého uhlí a opouštěním příhraničních obcí. Monstrózní přesun mosteckého kostela měl ukázat starost minulého režimu o kulturu a historii, ačkoli to byla vlastně jen kapka v moři. Spousta krásných staveb byla zničena, zchátrala či zanikla kvůli tuposti, bezohlednosti, lenosti a nezájmu komunistického režimu a lidí, kteří mu sloužili.

30.11.2022 5 z 5