Oleg_Kabelac

Kosmonaut z ČechKosmonaut z ČechJaroslav Kalfař

Vpravdě jsem čekal něco jiného - lidé autora počichu rovnají vedle Bradburyho, Saint-Exupéryho, nedejbože Kafky - mně to ale nejde pod nos dost podobně jako Coelho. Troufale řeknu, že je to duté.

31.05.2017

CestaCestaCormac McCarthy

Bylo mi úplně trpně, když jsem si při četbě vkládal čipsu do papuly.

11.09.2017

Tracyho tygrTracyho tygrWilliam Saroyan

Svěží jak meloun v horkém létě.

21.02.2017

Mysterium tremendumMysterium tremendumS. Rainer (pseudonym)

Šlápnutí do kravského lejna je zajímavěší událost.

15.02.2017odpad!

Jak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarůJak prodat vycpaného žraloka za 12 milionů dolarůDon Thompson

Rozhodl jsem se prozatím tu vycpanou nutrii nevyhazovat.

21.05.2017

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

Působivé, chlapské.

31.03.2017

ŽertŽertMilan Kundera

Romantická duše, nečekej pomsty ve stylu Edmonda Dantese, zde narazíš na žertovnou ironii osudu. Hýlom, hýlom!

14.01.2017

Proč seděli rytíři nad prázdnými talířiProč seděli rytíři nad prázdnými talířiPavel Šrut

Epická báseň o špatné logistice jednoho feudálního panství.

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Notně vyžvýkaný humor. Všechno už jste někdy někde četli, nepointované, nudné. Ale do autobusu dobré.

22.03.2017

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Sweet home Alabama, negři.

24.04.2017

Jednou budeš ArabJednou budeš ArabRiad Sattouf

Jak ta třasořitka jsem sosal tuto blízkovýchodní kašičku plnou barviček. Pobaven.

10.10.2017

CikániCikániKarel Hynek Mácha

Dokonalá těžební činnost smyslového romantismu v oblasti Kokořínska. Povinnost pro každého turistu citu!

14.11.2017

Apač, který chtěl být orlemApač, který chtěl být orlemPatrick Chauvel

Výpověď, kterou vám jen tak někdo nedá! Ale v krapet neslaném nemastném překladu. Endžu.

16.12.2017

HyperionHyperionDan Simmons

Bravurní krasojízda - pětikilo stránek polknete jak malinu. Napínavé, hloubavé, lyrické, ale i svůdně kýčovité putování vesmírem a časem. Simmons mistrně ovládá fragmentární výstavbu děje.

08.08.2018

V městečkuV městečkuCharles Louis Philippe

Soucit, znepokojení, úžas a jiné city budící, avšak nepříliš záživné povídky.

14.11.2016

KosmasKosmasVladislav Vančura

Přes krásný jazyk děj poměrně nezajímavý.

25.11.2016

StěnaStěnaPierre Moustiers

Na horách se to všechno stmelí. A nedivím se. Pěkně napsané.

24.01.2017

Zvědavý MourekZvědavý MourekOlga Štruncová

Existenciální drama kočičího mláděte, které se celý týden nedokáže včlenit do žádného zvířecího společenství. Po intoxikaci traktorovými zplodinami odchází zpět do své kočičí komunity-gheta.

31.01.2017

Vlk a liškaVlk a liškaLjuba Štíplová

Klasické drama o odplatě, které končí pomalou smrtí dnes již chráněného vlka evropského.

Pasák holekPasák holekEgon Ervín Kisch

Křeni se napásli a příjice zůstává celá. Lahůdka s efektní úvodní scénou.

16.03.2017

Brožík - Byl jsem nejslavnější - Životní příběh malíře Václava BrožíkaBrožík - Byl jsem nejslavnější - Životní příběh malíře Václava BrožíkaZora Dvořáková

Poměrně příjemně zahuštěný životopisný román. Sledujete Brožíka od dětských let, jeho umělecké zrání, ambice a strasti, utváření individulity, faustovské smlouvy, dobytí nejvyšších met až po vcelku smutné pokoření a poslední záškuby snahy o tvůrčí vzedmutí. Jelikož se jedná o dvou set stránkový román, nečekejte hutné kunsthistorické sondy - ale ani bulvár.

21.05.2017

Role pro policistuRole pro policistuJohn Creasey

Dobrá, přímočará a svižná detetývka.

14.06.2017

LeviatanLeviatanPaul Auster

Čte se do skvěle. Auster umí opravdu poutavě vypravovat. Ovšem mě připoutal k příběhu, který až tak nezaujal.

09.10.2017

Krajina půlnočních stínůKrajina půlnočních stínůJoseph Michael Straczynski

Radost tím listovat.

09.10.2017

Hrozba výtahuHrozba výtahuPavel Řezníček

Lahodný griliáš myšlenkových teroristů.

14.11.2017

Z peklaZ peklaAlan Moore

Geniálně vybudovaná atmosféra. Kvalitnější horor jsem zatím nepotkal.

08.02.2018

Pražská dobrodružstvíPražská dobrodružstvíEgon Ervín Kisch

Záživné črty nejen pražských míst a lidí. Zuřivý Kisch zkouší na vlastní kůži zaplivané špeluňky, povolání voraře, potulku, bídu česačů chmele. Opojné koření nostalgie, pikantnosti... Jsem nadšen a vřele doporučuji.

12.02.2018

Zamilovaný ďábelZamilovaný ďábelJacques Cazotte

Majstrštyk.

04.10.2018

Alexandr v tramvajiAlexandr v tramvajiPavel Řezníček

Řezňas v nejlepší formě (možná formaldehydu). Čteno pietně po jeho nanebevstoupení.

04.10.2018