OldaB OldaB komentáře u knih

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Lehce retro ve stylu starých příběhů z ABC. Ale po pomalejším startu se to slušně rozjede. Opravdu vynikající kresba, hlavně těch všelijakých potvor. Celý provázány cyklus má kolem 30 dílů, rád si dám pokračování.

22.07.2023 5 z 5

Velvet Velvet Ed Brubaker

Špionážní thriller s hodně zajímavou hlavní hrdinkou. Brubaker opět nezklamal.

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Pořád dobré, ale trochu to ztrácí tempo. Povídkový styl mě sednul více.

09.04.2023 4 z 5

Prokletá věž Prokletá věž Michaela Merglová

Mně se to líbilo a to hodně. Nestává se mi, že bych přečetl knihu v krátké době dvakrát. Zajímavé postavy, velmi čtivé, na české poměry drsnější. Jen ty jména, tam bych asi nebyl tak invenční. V něčem pro mě lepší než Písně.

Drákula Drákula Roy Thomas

V podstatě film jedna ku jedné. Pro milovníky Draculy povinnost.

09.04.2023 5 z 5

Pro milovníky seriálu výborná věc. Mareš je prostě frajer. Velice čtivé.

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Po třeba třiceti letech jsem si to přečetl znovu. U čtení jsem se trochu trápil, přece jenom text už hodně zestárl.

09.04.2023 4 z 5

Vítejte v Pekle Vítejte v Pekle Roman Bureš

Drtivou většinu povídek jsem četl v jiných povídkových sbírkách. Přesto koupě nelituji, je to kvalitní čtivo a takhle ucelené dává smysl.

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Samozřejmě nostalgie. Při intenzivním čtení je občas patrné, že Žamboch používá hodně podobný syžet ve většině svých povídek. Dokáže je však vždy obzvláštnit svým neopakovatelným stylem. Doporučuji.

Conan: Zrozen na bitevním poli Conan: Zrozen na bitevním poli Kurt Busiek

Velmi povedená kresba a text, který ctí původního Howarda a příběh vhodně doplňuje. Četl jsem již vícekrát a je to pořád výborné.

Spirála Spirála Džundži Itó

Kdysi jsem četl část této ságy a marně jsem se pídil po pokračování. Můžu říct, že jsem dlouho nic tak znepokojivého nečetl. Příběh je výborný a vše doplňuje propracovaná kresba. Věřte, že nápady v této knize jen tak nenajdete.

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Navazuje na jedničku, je to trochu jiné, ale opět výborné. Prácička u kanálové hlídky se zvrhne v boj o osud celého města. Skvělé nápady a podlost Krysáků tomu nasadily korunu. Ať vás ochraňuje Rohatá krysa.

Krásky a vetřelci: Pulp stories Krásky a vetřelci: Pulp stories * antologie

Mám rád české fantasy povídky, v Kráskách se klasicky střídají výborné věci s těmi slabšími. Hned na úvod výborný Heteša, od kterého jsem moc nečetl a budu to muset napravit. Druhý hezký kousek Říkali mu Hurikán se četl prakticky sám. Kotleta s Koskem slabší, ale to už se mi zdá delší dobu.

09.04.2023 3 z 5

Conan přichází Conan přichází Roy Thomas

Musím přiznat, že Conana mužů, takže jsem většinou nekritický. Řadu příběhu jsem už četl, ale je to tak dávno, že jsem si je stejně nepamatoval. Souhlasím, že začátek startuje pomaleji, ale další příběhy dělají čest celému Howard feelingu. Pečlivé zpracování od Comics centra je samozřejmostí.

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Ale jo, dobře se mi to četlo. Občas patetické, ale to už jsem si u mistra tak nějak zvykl. Druhá polovina je horší, ale to zřejmě kvůli COVIDU. V té době se máloco dělo.

06.02.2022 3 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Doslova narvané nápady, pro mě mistrův vrchol. Pozor na bitevní zombie.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Pořád se to dobře čte, ale tentokrát mě strašně štval hlavní hrdina. Plus ty jeho "dcery", ty bych bil jak žito.

06.02.2022 3 z 5

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Jaroslav Foglar

Perfektní zpracování, pro milovníky RŠ naprostá povinnost. Plus zajímavé informace v doslovu.

Punisher: Svět sovětů Punisher: Svět sovětů Garth Ennis

Pořádně drsná hra, Ennis je zjevně při chuti.

06.02.2022 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Pořád skvělé. Četl jsem po hodně letech, takže jsem si děj hezky oživil. Ten příjemně ubíhá, postavy v podstatě ikonické. Foglar mistrně mixuje napětí, kamarádství, ale i humorné situace.