OldaB OldaB komentáře u knih

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Takové dospělejší pokračování, které ubralo na hravosti, ale přidalo na profesionalitě. Občas hodně temné úseky, jednoznačně doporučuji.

05.01.2024 5 z 5

Lobo: Sedm zbytečných: Část 2 a 3 Lobo: Sedm zbytečných: Část 2 a 3 Alan Grant

Dobré, ale poslední díl mi přišel lehce slabší.

04.01.2024 4 z 5

Lobo: Sedm zbytečných: Část 1 Lobo: Sedm zbytečných: Část 1 Alan Grant

Hezká představovačka postav, tahle akce bude opravdu velká.

04.01.2024 5 z 5

Lobo: Bullíkův případ: Část 4: Lobodlak Lobo: Bullíkův případ: Část 4: Lobodlak Alan Grant

Závěr jako většinou Loba nepotěší. Hlavně že je pohoda.

03.01.2024 4 z 5

Lobo: Bullíkův případ: Díl třetí: Velký kulový! Lobo: Bullíkův případ: Díl třetí: Velký kulový! Alan Grant

Masakr komanda je legendární.

03.01.2024 4 z 5

Lobo: Bullíkův případ: Díl druhý: Díky za každou nowou ránu! Lobo: Bullíkův případ: Díl druhý: Díky za každou nowou ránu! Alan Grant

Zase šílené eskapády. Zmínit musím výborný překlad Pavla Dorta.

Lobo: Bullíkův případ: Díl první Lobo: Bullíkův případ: Díl první Alan Grant

Šílený Lobo se vydává na další cestu smrti. Chudák Al a jeho restaurace.

Zákon genu Zákon genu * antologie

Za mě průměr. Jako vždy se najdou lepší povídky a nebo ty, které prostě nějak přetrpíte. Ústřední téma zajímavé, ale ten nápad občas v povídkách chybí.

03.01.2024 3 z 5

Král Conan Král Conan Robert Ervin Howard

Co se týká Conana, jsem rozhodně nekritický. Více takových knih, navíc v povedeném vydání.

03.01.2024 5 z 5

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Glen Weldon

Hodně zajímavé počtení o obsáhlé historii Batmana. Jen více takových knih.

Conan: Dcera pána mrazu Conan: Dcera pána mrazu Kurt Busiek

Kdysi to vyšlo jako testovací kniha, dlouho před tím, než začala vycházet ucelená série. Krásně to rozvíjí původního Howarda, člověk přímo cítí báje Hyborského věku. Navíc k tomu můžeme připočíst krásnou kresbu. I po létech výborné.

03.01.2024

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

I když byla hlavním tahákem kresba, příběh je neméně zdařilý. Hezky ukončeno.

Lobo: Kostěj nesmrtelný Lobo: Kostěj nesmrtelný Alan Grant

Lobova klasika ve výborném překladu.

03.01.2024 5 z 5

Batman versus Soudce Dredd: Zemřít smíchy: Kniha druhá Batman versus Soudce Dredd: Zemřít smíchy: Kniha druhá Alan Grant

Ani druhý díl neztrácí grády. Finále vynikající.

02.01.2024 5 z 5

Batman versus Soudce Dredd: Zemřít smíchy: Kniha první Batman versus Soudce Dredd: Zemřít smíchy: Kniha první Alan Grant

Vynikající. Skvělá kresba a divoká jízda celým příběhem.

02.01.2024 5 z 5

Batman / Soudce Dredd Batman / Soudce Dredd Alan Grant

Všechny příběhy se dvěma hrdiny, které kombinují šílenou akci a parádní kresbu. Zemřít smíchy je už klasika.

01.01.2024 5 z 5

Batman versus Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem Batman versus Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem Alan Grant

Hodně drsné, byť občas lehce zkratkovité. Bisley v nejlepší formě, některé výjevy jsou opravdu fantastické.

01.01.2024 4 z 5

Ostrov bohyní Ostrov bohyní Juraj Červenák

Některé povídky jsem již četl v jiných výborech. Solidní počtení, titulní novela mi po hříchu přišla nejslabší.

31.12.2023 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Kdysi velká komiksová událost, která má nepochybně vynikající kresbu. Příběh občas trochu drhne, ale to může být tím, že to člověk čte v jednom svazku. I po letech se k tomu rád vracím.

31.12.2023 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Detektivní klasika, která mě při čtení vždy potěší.

31.12.2023 5 z 5