OldaB OldaB komentáře u knih

Americký upír Americký upír Stephen King

Výborný komiks, který vrací upíry k jejich počátkům. Tohle je skvělá jízda plná krve.

Sláine: Poklady Británie Sláine: Poklady Británie Pat Mills

Legendární fantasy sága, na kterou jsem se kdysi hrozně těšil, ale dnes mě už překvapivě nebaví, jak bych si myslel. S tou počítačovou kresbou mám celkem problém, také příběh mi někdy přijde trochu zdlouhavý. Nechci se rouhat, ale očekávání byla tentokrát větší než skutečnost.

20.07.2015 4 z 5

Lobo: Bullíkův případ a další příběhy Lobo: Bullíkův případ a další příběhy Alan Grant

Návrat Lobákovy klasiky přidávájící nášup dvou sešitů, které u nás ještě nevyšly. Pořád je to výborná oddychovka.

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Nic extra originálního, ale řemeslně dobře napsané. Také návrat Ripley potěší.

Potulný rytíř Potulný rytíř George R. R. Martin

Knihu jsem zatím nečetl (chystám se), takže srovnávat nemůžu. A už vůbec ne s Martinovým dílem, protože jsem od něj nečetl nic (musím se polepšit). Fantasy komiksy mám rád a můžu napsat, že tohle se mi líbilo. Příběh hezky ubíhá a není zrovna typický, i kresba k tomu tak nějak pasuje. Líbí se mi, že hlavní hrdina není vyloženě klaďas, ani klasický superman.

20.07.2015 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jiří Marek (p)

Úctyhodná bichle, která zabaví opravdu na dlouho. Zvláště první povídky se mi velmi líbily, často připomínají povídkovou tvorbu Karla Čapka. A obzvlášť milé je porovnávat je s jejich seriálovou či filmovou tvorbou. Poslední oddíl mi přišel už slabší, ale pořád slušný.

20.07.2015 5 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Retro, které jsem koupil ze zvědavosti. A překvapivě to funguje a dobře se to čte. Jen jsem myslel, že to bude výrazně drsnější, třeba příště.

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Nezastírám, že je Garth Ennis můj oblíbený autor, takže jsem po téhle knize pásl delší dobu. Tři příběhy z 2. světové války jsou věrohodným zpracováním osudů běžných vojáků i civilistů v ne zrovna šťasných časech. Hodně dobré.

20.07.2015 5 z 5

Tajné životy slavných spisovatelů Tajné životy slavných spisovatelů Robert Schnakenberg

Zajímavé počtení o známých i méně známých autorech. Občas trochu bulvární styl ala blesk, ale celkem se to k tomu hodí.

Morbus Gravis Morbus Gravis Paolo Eleuteri Serpieri

Letos má vyjít ve svazku prvních třech dílů, takže takové malé opáčko. Kresbu asi nemá cenu moc komentovat, protože je geniální. Příběh je z dnešního pohledu ne už tak dechberoucí, ale vše dohání výbornou atmosférou.

20.07.2015 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Mrazivé finále a výborné zakončení v jednom.

20.07.2015 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Ze začátku se mi nedařilo dostat se do děje, ono i na kresbu Tima Salea je potřeba si zvyknout. Ale jakmile mě příběh chytil drápkem, nemohl jsem přestat, dokud jsem příběh nedočetl. Naštěstí jsem měl i druhý díl.

20.07.2015 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotleta boduje! Jestli toužíte po odpočinkové četbě, plné hlášek, pomatených postav a popkulturních odkazů, směle do toho. Výborně napsané, na léto parádní počtení.

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Gaiman je vyjímečný autor, ale musíte mít na něj náladu. To je prostě fakt. Příběh jsem rozečetl několikrát, na začátku se do děje poměrně těžko proniká. Zapojení komiksového univerza je vynikající. Po přečtení jsem na komiks poměrně dlouho myslel. Zase bod pro Gaimana.

19.04.2015 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Nejvíce se mi líbila první kapitola o Baťovi, to je úplně skvěle napsané. Szcygiel občas používá zkratku, ale možná je to jeho největší přednost. Opravdu to stojí za to.

19.04.2015 5 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Hodně syrové, až naturalistické, ale přitom čtivé. Jen mi přišlo, že některé povídky byly nevyrovnané, jako by je autorka psala v různém časovém období. Škoda, mohl to řešit doslov.

19.04.2015 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Dobré, ale čekal jsem více. Přiznávám, že to může být moje chyba, protože co se týká Sapkowského, tak jsem vyloženě nekritický. Kresba sedí, občas mi ale prišla taková nějaká opakující se. Postava Zaklínač mi spíše připomínala ukecaného Hellboye. Také scénář, byť atmosférický, s ničím extra objevným nepřišel. Za koupení to stálo, ale jestli si to někdy přečtu ještě jednou?

22.03.2015 4 z 5

Černí psi Černí psi Ian McEwan

Ačkoliv nejde o nějak rozsáhlé dílo, nečte se zrovna lehce. Autor vytváří spletitou síť pocitů, u kterých nenalezneme jednoznačnou katarzi. Osobně jsem nadšen, tohle je kniha, na jejíž čtení budu vzpomínat léta. V čem je autor opravdu skvělý, je subjektivní líčení rodinných i společenských událostí.

22.03.2015 5 z 5

Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha Pavel Kosatík

Pro historie chtivé dobrý počin do začátku. Kresba zase jiná, ale hodící se k této ne zrovna veselé době.

16.03.2015 4 z 5

Ghost Rider - Cesta do zatracení Ghost Rider - Cesta do zatracení Garth Ennis

Správná temnota a typický Garthův humor. Kresba makabrózní, ale celkem mi k tomu sedla.

16.03.2015 4 z 5