okeey okeey komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Tohle je zase další psycho, které si nemůžete nechat ujít. Není to sice žádná drasťárna, která by vás strašila ve snech, ale psycho je to slušné. Poslouchala jsem jako audioknihu, i jsem četla knihu, protože jednou to zkrátka nestačilo. Líbí se mi, že se zde řeší i celkem vážné téma šikany a ukazuje se, jak to může zajít daleko, byť je to doplněné o fantasy prvky. Budu se opakovat, ale King zkrátka umí, drží napětí do poslední chvíle a pak prostě bum! Stephen King mě zkrátka hrozně baví. Doporučuji, doporučuji, doporučuji!

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další naprosto skvělý díl! Tuhle sérii jsem si naprosto zamilovala, tento díl není výjimkou. Krásný, oddychový příběh, který nese malinko napětí, prolínající se celou knihou, ale je celkem předvídatelné, jak to celé dopadne. Ale stejně mě to hrozně bavilo, u knih Julie Caplinové si vždy skvěle odpočinu. Vřele doporučuji.

Lovec duší Lovec duší John Edward Douglas

Skvělým způsobem napsané počátky profilování vrahů, prolnuté o příběhy různých vražd, jak jednotlivých, tak i sériových. Kniha je čtivě psaná, odborné termíny vysvětleny a mě celá kniha nesmírně bavila, jelikož se o toto téma zajímám.
Asi to nebude kniha úplně pro každého, nečekejte nějaký souvislý příběh se zápletkou. Každopádně dodnes mě nepřestává překvapovat, jak profilování může být přesné a jak vlastně všechny ty informace o pachateli vznikají a kde se berou. Za mě teda rozhodně doporučuji všem, kteří se zajímají i kriminalistiku, třeba zrovna fanouškům podcastu Opravdové zločiny, a že jich není málo.

Zasvěcená Zasvěcená Amanda Yates Garcia

Tato kniha byla pro mě něčím jiným a zajímavým. Velmi si vážím autorky za to, že byla ochotná se před světem takto "obnažit" a dokázala psát i o temných stránkách svého života. Narovinu píšu, že tato kniha není pro každého, je pro lidi, které se zajímají o spiritismus nebo věří v "něco víc" než jsme my, lidé.
Jsem ráda, že jsem knihu četla, vnesla mi do života závan čerstvého vzduchu a vůbec nevylučuji, že se k ní jednou zase vrátím. Pokud to tak můžu napsat, tak to bylo hezké počtení.

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Stále žasnu nad tím jaký svět byl autor schopen vytvořit. Některé pasáže čteny bez dechu, ani jsem se nenadála a byl konec. Tohle se vážně povedlo, ještě dlouho bude ve mě tato série rezonovat, jelikož je to fantasy spojené s historií, svět podivných věcí a schopností a to já ráda. Klobouk dolů, tohle se neskutečně povedlo!

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Je pravda, že jsem ze začátku měla problém se zase zorientovat v příběhu, jelikož už je to delší doba, co jsem četla Mapu dní, ale po pár stránkách už jsem naskočila zase do vlaku světa Podivných dětí a připomněla jsem si, proč je tato série jednou z mých oblíbených.
Další díl opět nezklamal, ale myslím si, že poslední díl je ještě o něco vydařenější. Kniha se čte lehce, svižně a stránky ubíhají ani nevím jak. Rozhodně doporučuji nejen tento díl, ale celou sérii!

28.06.2022 5 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Děkuji za tuto knihu, za tento příběh. Originální námět, plný rodinných tajemství, ne úplně šťastné výchovy, ale také lásky. Příběh je psán příjemným způsobem a kniha se čte sama, prolíná se tu minulost se současností prostřednict ím vzpomínek. Prožijete spoustu emocí a budete pohlazeni po duši.
Příběh o sesterské i romantické lásce, náhodných setkání a užijete si spoustu napětí. Rozhodně doporučuji, kniha mi sedla do nálady a krásně mi vyčistila hlavu.

29.05.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Tohle je má třetí přečtená kniha od Teresy Simonové a popravdě nevím, která se mi líbila více.
Lilie pro nevěstu je opět příběh, který má dvě dějové linky, které se postupně dávají dohromady, minulost a současnost.
Je to krásná, čtivá kniha, která se vám vryje pod kůži, dozvíte se tu spoustu věcí o vůních, parfémech, ale také o celibátu, kněžství a druhé světové válce.
Líbí se mi receptura na konci knihy, je to originální a neotřelé, přiblíží nás ke Kolínu nad Rýnem, ve kterém se vlastně celý příběh odehrává.
Celá kniha se mi četla vlastně sama, těžko jsem se od ní odtrhávala, stejně jako od knih předchozích. Jediná věc, která mě rušila byl podle mě špatně zvolený font písma dějové linky minulosti, hůř se to četlo.
Jinak doporučuji tento romantický příběh, plný emocí.

18.05.2022 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Povídková kniha, v níž některé povídky baví více než jiné, tak to zkrátka je. Příběhy se mi četli dobře, dobrá polovina mě vážně bavila, bohužel už druhá půlka už zase tak super nebyla. Tahle kniha u mě patří mezi ty slabší. Od Kinga mě baví ty bichle, kde má spoustu prostoru pro celý příběh se všemi detaily. Ale to je jen můj pohled. Za mě je to 3/5, ale možná je to tím, že zkrátka povídky asi nejsou můj šálek kávy.

05.05.2022 3 z 5

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Tohle je milá oddechovka, ano, tohle si myslím, že přesně vystihuje celý příběh. Už několikrát jsem psala, že mám moc ráda knihy o knihách a tady je nejen knihkupectví, ale hlavní hrdinka se také vydává po stopách hlavního hrdiny Philease Fogga z knihy Julese Verna, což je více než zajímavé. Celé to provazí troška klišé, ale je to hezký příběh, u kterého si krásně vyčistíte hlavu, rozhodně stojí za přečtení.

17.04.2022 4 z 5

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

Ve svém věku stále zbožňuji ,,tak trochu pohádky" a ještě ke všemu, když jsou prolnuté kouzly a fantastickým světem. Moc se mi líbilo, že se v této knize řeší i vážná témata, jako je rasismus nebo sociální postavení ve společnosti. Příběh se mi četl krásně, lehce a těšila jsem se na to, až si zase budu moci číst. Sice je tato kniha srovnávána s Harrym Potterem, ale mě to přijde jako naprosto autentický a originální svět. Doporučuji naprosto všem. Je to krásný příběh a ta obálka? Wow. Potřebuji nutně další díl.

06.04.2022 5 z 5

Ztracená historie snů Ztracená historie snů Kris Waldherr

Příběh zahalený pod rouškou tajemství, spletitých vztahů a rozmanitou rodinnou historií. Líbilo se mi, jak je tu rozebrán zármutek, ztráta nejbližšího člověka. Co se týče postav, tak se mi nejvíce líbila paní Chilversová, kterou si představuji jako takovou tu dobrosrdečnou ,,babičku hospodyni", ta mi byla asi nejsympatičtější. Krásně byla kniha prolnuta poezií, které vkusně doplňovaly příběh.
Ale co už se mi líbilo méně, byla hlavní postava Isabelly, na konci mi ta její linka přišla až moc překombinovaná, myslím, že to autorka mohla trošku zjednodušit, úplně se to nabízelo.
Každopádně knihu hodnotím kladně, četla se hezky, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby v tomto případě bylo o 100 stran méně.

29.03.2022 4 z 5

Tohle je něco tak syrového, vtipného i smutného zároveň. Příběh opravdu obdivuhodného člověka, který pracuje s autistickými dětmi ve stacionáři. Proč obdivuhodného? Protože pro mě je to člověk nesmírně trpělivý s nervy ze železa, překypující pozitivismem a nekonečným humorem, tím jsem vlastně shrnula celou knihu.
Ne každý na to má, aby mohl takovou práci dělat, a o to víc si važme lidí, kteří tuto práci vykonávají a tyto děti vedou k určité samostatnosti a alespoň trochu normálnímu životu, protože si to ty děti zkrátka zaslouží. 11/10 Myslím, že více slov není potřeba.

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Ne každý na to má, aby mohl takovou práci dělat, a o to víc si važme lidí, kteří tuto práci vykonávají a tyto děti vedou k určité samostatnosti a alespoň trochu normálnímu životu, protože si to ty děti zkrátka zaslouží. Myslím, že více slov není potřeba.

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Spánek, to je něco, co je životně důležité a co potřebujeme k tomu, aby naše psychická i fyzická stránka fungovala správně. Málokdo si to uvědomuje a dost ho ,,fláká" nebo spánek bere jako ztrátu času, protože pořád někam spěcháme. Myslím si, že tato kniha by měla být povinnou četbou, jelikož jsem se tu dozvěděla tolik důležitých informací, o kterých jsem neměla vůbec tušení. Poslouchala jsem tento titul jako audioknihu a nelituji, protože Borek Kapitančik⁸ má příjemný hlas, poutavě knihu čte a vůbec vás to neunavuje, jako u jinných monotónních čtení. Určitě si tuto knihu pořídím i do své domácí knihovny, protože by měla být neustále po ruce. Jestli jsi ji ještě nečetl nebo neslyšel, tak to koukej napravit! Troufnu si říct, že je to životně důležité.

Čaroděj ze země Oz Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Absolutně nechápu, jak mi mohl tento příběh uniknout! Je to krásná pohádka, místy mi připomínala Petra Pana, někdy zase Nekonečný příběh. Ale jsem ráda, že jsem knihu poslouchala prostřednictvím příjemného a zkušeného hlasu Kláry Sedláčkové Oltové, protože mě do příběhu úplně vtáhl a všechny radosti i strasti jsem prožívala s Dorotkou.
Určitě doporučuji nejen jako pohádku dětem před spaním. Vážně to stojí za to.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl ze série Josie Quinnová a musím říct, že parádní. Audiokniha je děsivá, skvěle vymyšlená a napínavá, kolikrát jsem u poslechu ani nedýchala. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o ,,strašácích" Josiina dětství.
Naprosto nepředvídatelné zvraty jsou v celé této audioknize a hlas Vandy Hybnerové byl naprosto trefný! Rozhodně doporučuji!

17.03.2022 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Jako hele, to, že King umí, to si asi tady nemusíme povídat. To, že King umí sáhodlouhý vyprávění, to asi taky všichni víme, ale tyhle skvělý paperbacky mají taky dost do sebe a tahle kniha rozhodně není výjimkou!
Skvěle se četla, měla slušný spád a vůbec celé to bylo promyšlené až do posledního detailu.
Musím pochválit a vyzdvihnout originální námět hry o život, kdy se vlastně musíte umět dobře schovat a dobře utíkat, jinak zemřete a když přežijete, čeká vás pohádková výhra, kterou samozřejmě zatím nikdo nevyhrál a v utopickém světě, to všechno má ještě větší rozměr.
Celý to vlastně bylo hrozně nespravedlivý, ale! To už je můj komplex, který sem úplně nepatří. Za mě rozhodně výborná kniha, kterou mohu jen doporučit!

09.02.2022 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

O kriminalistiku se zajímám už delší dobu, takže mě tahle kniha rozhodně nemohla minout! Děkuji za ní! Je strašně zajímavá a líbí se mi ten jiný pohled. Dozvěděla jsem se spoustu informací k dosud nevyřešeným zločinům z pohledu novináře a člověka, který je do této tématiky stejně tak zapálený. Děkuji autorovi za jeho rozsáhlou práci, za všechna svědectví, která dokázal dát dohromady a hlavně, že těm příběhům dal hlavu a patu. Pan Mareš nám dal nahlédnout trochu za "oponu" doslova Největších záhad kriminalistiky a velmi se mu to povedlo! Rozhodně doporučuji.

30.01.2022 5 z 5

O kousek šťastnější O kousek šťastnější Derren Brown

Hned jak jsem dostala nabídku na to, si knihu přečíst, neváhala jsem, ráda čtu literaturu osobního rozvoje, ale zároveň jsem se trochu bála, protože asi v tomto žánru je z mého pohledu nejvíce braků. Jsem ráda, že kniha mě kniha mile překvapila. Četla se dobře, nejsou tam takové ty profláknuté "afirmační bláboly" (jestli mi rozumíte), je dobře psaná a musím vyzdvihnout i úpravu textu, i proto se kniha četla lehce a ubíhala stránka za stránkou. Další věc, která stojí za zmínku je přístupnost obsahu, není to žádná odborná kniha, ve které se po chvíli začnete ztrácet a zívat po jedné stránce. Celkově bych knihu zhodnotila dobře. Každopádně všechny knihy, které jsem od nakladatelství ocelot četla jsou takové trochu z jiného světa, ale to se mi na nich právě líbí, ta jinakost. Doporučuji.

30.01.2022 5 z 5