okeey okeey komentáře u knih

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Příběh psaný ve dvou časových rovinách, to mám obecně v knihách moc ráda. Hledání sebe sama, síla přátelství mezi dvěma ženami, překonávání výzev, odvaha a vnitřní síla, to jsou všechno prvky, které v knize najdeme.
Krásný příběh, kde nenajdete žádné výplňkové části, čtený místy až bez dechu. Tohle jsem si užila a co bych chtěla vyzdvihnout je vnitřní monolog hlavních hrdinek, s tím se moc v knihách nesetkávám. Rozhodně doporučuji, je to kniha, která stojí za to!

30.01.2024 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Kdyby to jen trochu šlo, tak bych knihu přečetla na jeden zátah, tak moc poutavá je! Napětí mezi Warwickem a Brexley by se dalo krájet a dost mě jejich postavy baví. Jen těžce jsem se vždy od knihy odtrhávala. První díl byl strhující, rozhodně jsem nečekala, že ho druhý díl překročí.
Ale co musím sérii vytknout je, že ještě nevyšel další díl (legrace), protože ho opravdu nutně potřebuji! Otevřený konec a přesun z Maďarska do Prahy, jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Autorce se tento svět velmi povedl. Děkuji za tuto sérii, je fantastická!

25.01.2024 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Kapitán plzeňské kriminálky František Müller v knize velmi detailně vypráví 4 současné případy z Plzeňska.
Tato kniha patří k předním titulům true crime tématiky, je skvěle napsaná a stejně tak jako Skutečné zločiny v Praze a okolí, se četla vyloženě sama. Pro slabší povahy: lepší si knihu dávkovat. Mě už po tom všem čtení o zločinech hrůzné detaily tolik nevadí, ale věřím, že to není pro každého. Nicméně tato kniha bude cenným kouskem v mé true crime sbírce, skvěle se četla a spoustu jsem se toho dozvěděla. Doporučuji všem příznivcům kriminální práce.

23.01.2024 5 z 5

Skutečné zločiny v Praze a okolí Skutečné zločiny v Praze a okolí Vilém Žák

Skvěle napsaná kniha! Po Lucce Bechynkové asi nejlépe vykreslené případy z true crime tématiky, co jsem četla. V knize jsem našla spoustu zločinů, o kterých jsem neměla nejmenší tušení, což mě na jednu stranu potěšilo, protože se mi obzory zase o něco rozšířily. Jako správnému "zločinožroutovi" mi tato kniha nemohla chybět v knihovně. Četla se vyloženě sama. True crime (opravdové zločiny) je žánr, který je velmi různorodý a ne vždycky se knihy s touto tématikou povedou, naštěstí k nim Skutečné zločiny v Praze a okolí nepatří! Doporučuji každému koho by to zajímalo.

22.01.2024 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Pokud se nepletu, tak to byla má první fantasy kniha s tématem smrti, její pojetí v této knize je více než originální. Obecně je známo, že smrt rozhodně není nic pozitivního, leckteří si myslí, že je to konečná, zkrátka, když se řekne slovo "smrt" asi nikdo se neusměje, ale u smrti v této knize ano. Je tu vykreslena jako žena mnoha tváří, převleků a hlavně vůbec ne takovou krutostí, jakou je známa. Námět velmi zajímavý, jediné co bych knize vytkla je, že kdyby měla o 100 stran méně, tak by možná byla více úderná, čtivá, ale i přesto se mi kniha celkem líbila. Co ale musím vyzdvihnout je grafické zpracování knihy, krásnější ilustrace jsem v žádné jiné knize neviděla.

17.01.2024 4 z 5

Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Ann Rule

Musím přiznat, že do té doby než se mi tato kniha dostala do rukou jsem o tzv. nejaktivnějším vrahovi Ameriky moc neslyšela. S Ann Rule jsem se nesetkala poprvé, četla jsem od ní knihu o Tedu Bundym (Vrah po mém boku), takže jsem byla připravená na zdlouhavé části, na čemž by šlo do případné příští knihy zapracovat. Nicméně i přesto se mi styl psaní autorky líbí, značná část knihy je plná zajímavých informací. Ann Rule umí skvěle popsat atmosféru doby, ve které se všechny ty vraždy odehrály. Jednu hvězdu jsem ubrala za několik zbytečně dlouhých pasáží. Jinak se mi kniha velmi líbila. A celá edice true crime od Joty je skvělá, těším se na další knihy.

14.01.2024 4 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Tento příběh nás zavede do roku 1940 do Palestiny. Hlavní téma knihy je holocaust, o kterém sice píše už doslova ,,kdekdo", ale autorka nám přinesla nepříliš známé informace a navíc poutavým způsobem. Málokterá kniha mě dokázala takhle dojmout. Jedná se o příběh, který se sice pouze opírá o skutečná fakta, ale je napsán velice věrohodně, hlavně proto, že jsou do něj zakomponovány skutečné postavy. Tohle mě hodně bavilo a ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

12.01.2024 5 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Příběh nás zavede z Prahy do Chorvatska, což není úplně destinace, o které by se v knihách psalo, výborný nápad! Autorka si velmi dobře poradila s dvěma dějovými linkami odehrávajícími se v různých časových obdobích. Je výborně napsaná, vtáhne vás od první strany. Originální a silná zápletka, která vás nenechá v klidu. Jen je škoda, že je obálka celkem nenápadná, právě proto by mohla kniha zapadnout a to by byla škoda, protože si rozhodně zaslouží pozornost. Vřele doporučuji.

12.01.2024 5 z 5

Myšlenky zločince v české kotlině Myšlenky zločince v české kotlině Jiřina Hofmanová

Jedná se de facto o pozoruhodnou autobiografii Jiřiny Hofmanové, která se z učitelky stala vyšetřovatelkou. Autorka nás seznámí se svou třicetiletou praxí v oboru, odhalí nám radosti i strasti své práce, píše o konkrétních případech, některých i velmi známých a o práci policie jako takové a musím přiznat, že některé věci mě velmi překvapily.
Nečetla jsem knihu na jeden zátah a bylo to dobře, protože tato kniha patří k těm, které se mají číst po částech, aby člověk určitým myšlenkám porozuměl. Kniha se mi četla dobře a jsem ráda, že se s každou další knihou dovídáme víc a víc o této tematice, možná dnes už lépe řečeno fenoménu. Rozhodně doporučuji.

08.01.2024 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Lepší zakončení této velmi čtivé série jsme ani čekat nemohli. Poslední dva díly se přečetly skoro samy, hltala jsem každou stránku a jak jsme u Holly už zvyklí, i tohle byl díl plný napětí, od kterého jsem se stěží mohla odtrhnout. Aby hlavní hrdinka zachránila samu sebe od postupného duševního zhroucení, vynakládá všechnu svou energii na případ odhalení svého stalkera, kterého byla schopna spojit s několik let starým případem údajně dopadeného vraha. Postupně však zjišťuje, že vše je úplně jinak - pachatel je stále na svobodě a je jí na stopě. Pipě však dochází, že se objevuje v začarovaném kruhu a že se vše chtě nechtě neustále vrací k případu Andie Bellové. Tuto sérii vřele doporučuji, chytne vás a nepustí.

05.01.2024 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Tak tohle byla pecka. Po už dvou skvěle napsaných dílech, ze série od Holly Jackson, nezklamal ani ten třetí, v hlavní roli s Pipou, nyní už studentkou připravující se na vysokou školu, která to ani po dvou vyřešených případech nemá v životě jednoduché. V porovnání se slečnou, která vyšetřovala případ Andie Bellové, se jedná o úplně jiného člověka. Trpí posttraumatickou poruchou, na každém kroku ji provází výstřely a krev na rukou a je ochotna vyzkoušet cokoliv, aby zvládla v noci usínat. Mimo jiné ji chodí anonymní výhružky s neměnným obsahem: ,,Kdo tě bude hledat až zmizíš ty?'' Detektivní myšlenkové pochody Pipy zase krásně propojují informace z předchozích dílů, skryté detaily, které by málokomu přišly důležité a to dělá tuto knižní sérii velmi zajímavou.

05.01.2024 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Jedná se o sbírku povídek, kde najdeme kultovní příběhy jako je Šroťák, Kukuřičné děti, atp.
Je pravda, že jsem z knihy taková rozpolcená, Kingovy povídky už mě konečně začaly bavit, ale není dobré, aby přesahovala kvantita nad kvalitou. 20 povídek na jednu knihu už je podle mě opravdu hodně. V knize se samozřejmě najde spoustu kvalitních povídek, ale za mě tak něco lehce přes polovinu. Bohužel, od knihy jsem čekala víc, ale 100 lidí 100 názorů, neznamená to, že zrovna ty nemůžeš být z knihy nadšený.

04.01.2024 3 z 5

Kordélie a kreslozemci Kordélie a kreslozemci Tamzin Merchant

Druhý díl byl snad ještě lepší než první a to jsem si myslela, že už to ani není možné. Od první stránky vás tento fantasy svět vtáhne a jen tak nepustí, stránky ubíhají pod rukama ani nevíte jak.
Zbožňuju tyhle knihy, které jsou určeny primárně pro děti, ale okouzlí i dospěláky. Prosím víc takových knih. Vůbec se mi od Kordélie nechtělo a budu netrpělivě očekávat další díl.

04.01.2024 5 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Poslouchám podcast Opravdové zločiny, jehož je autorka knihy Lucie Bechynková zakladatelkou a moderátorkou, společně s Barčou Krčmovou. Líbí se mi její humor, vyjadřování a to, jak na lidi působí, viděla jsem se s ní na křtech a knižních akcích a nikdy nezklamala. Takže když přišla příležitost přečíst si její první detektivku ještě dřív než vyjde, vůbec jsem neváhala. Znám její styl psaní a naprosto mi sedl. A taky mě kniha přesně podle očekávání nezklamala, naopak jsem nadšená!
Lucka použila zkušenosti, které nasbírala za poslední roky, kdy se true crime tématice věnuje intenzivně a je to znát. Příběh má spád, napětí, zkrátka ten správný "vibe", pro dobrou detektivku. Čekají tu na nás nástrahy online seznamek a sociálních sítí, což je těžké téma, které autorka v knize otvírá a postupně nás provází na pozadí děje. Nicméně hlavní příběh jsou vraždy spáchané sériovým vrahem, ke kterému bohužel nejsou žádná vodítka. To je úkol pro skupinu vyšetřovatelů, kteří se případu snaží přijít na kloub.
Kniha se mi líbila moc, postavy byly sympatické a kdyby bylo pokračování, tak bych se ale vůbec nezlobila! Luci, tohle se Ti vážně povedlo, stejně jako Tvé knihy předchozí a já se těším na další!

03.01.2024 5 z 5

Čtyři po půlnoci Čtyři po půlnoci Stephen King

Máme tu další povídkovou knihu v novém vydání komplet, předchozí vydání bylo rozděleno na dvě části a za mě je tohle daleko lepší řešení a ta obálka je nádherná.
V knize si přečteme čtyři novely: Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny, Sluneční pes. Mě se ze zjevných důvodů nejvíce líbil příběh Policajta z knihovny. I ostatní příběhy byly zajímavé, napětí, strach, husina, nebojácnost a tak dále, ve vás příběhy vyvolají. Kniha se četla sama, moc jsem si to užila.

03.01.2024 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Konečně jsem prolomila povídkové prokletí u Stephena Kinga, volejte sláva a tři dny se radujte!
V této knize najdeme 4 příběhy, ne zrovna pozitivní, jak je u Kinga zvykem, ale jeden lepší jak druhý. Na rozdíl od jiných povídkových knih, jsou tu jen 4 příběhy, takže jsou dostatečně dlouhé na to, aby vás vtáhly do děje a dokázali jste si příběh náležitě užít. Nevyhneme se tu detailním, leckdy i nechutným detailům, ale to ke králi hororového žánru neodmyslitelně patří. Ano, tuhle knihu jsem si moc užila, vřele doporučuji.

02.01.2024 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Černý dům je volné pokračování knihy Talisman, použila jsem slovo "volné", protože jsou i tací, kteří Talisman nečetli a v knize Černý dům se dobře orientovali.
Musím přiznat, že Černý dům se mi líbil o trochu méně než Talisman, ale to neznamená, že jsem si čtení neužila. Jedná se o kombinaci hororu a detektivky a v tom je Stephen King jako ryba ve vodě (jeho čtenáři vědí). Opět do poloviny knihy pomalý rozjezd, seznamování s postavami a prostředním. Od poloviny vás kniha vcucne a nedokážete se od ní odtrhnout, takový King zkrátka a samozřejmě ne každému to vyhovuje. Nicméně Černý dům zkrátka neměl tu jiskru Talismanu, proto o jednu hvězdu méně.

02.01.2024 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Klasický King, opět zde máme spoustu postav a téměř většina je nedůležitá. Originální nápad, který mě zaujal a byla jsem napnutá, kudy se osud městečka bude ubírat. Boj o politickou moc je v podstatě hlavní téma knihy, což bylo za mě trochu zklamání, protože kniha začíná velice slibně a skvěle končí. Prostředek je zkrátka nastavovaná kaše, která je sice pro příběh důležitá, ale rozhodně šla zkrátit minimálně na polovinu. Na druhou stranu člověk očekává, co se dál bude dít. Ve výsledku to rozhodně nebyla nuda a těším se na další jeho díla.

02.01.2024 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tato povídková kniha od mistra hororů byla za odměnu. Už od první povídky Pitevní sál čtyři, který mě od prvních slov okamžitě vtáhl do děje až po skvělou Jízdu na střele. Nejsem moc velká fanynka povídek, ale tady to bylo BUM, BUM, BUM. Povídku za povídkou jsem si užívala každou stránku. Jedna povídka byla lehce slabší, a to Sestřičky z Elurie, které souvisí se sérii Temná věž, ale velice známý Pokoj 1408 jsem si naopak užila.

02.01.2024 5 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

V této knize najdeme velmi dobře zpracované příběhy těch nejhorších českých vrahů. Kniha se četla sama, je velmi poutavě napsána a utřídila jsem si další informace ohledně psychologie zločinců, traumat pozůstalých, práce kriminalistů a mnoho dalšího.
Tohle je jedna z těch povedenějších knih této tématiky. Pokud to tak můžu říct, tohle čtení byl zážitek, užila jsem si to, rozhodně by neměla chybět v knihovně žádného "milovníka zločinu".

11.12.2023 5 z 5