nygmasriddle nygmasriddle komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Já si nemůžu pomoc, jakmile v knížce přišla řada na "povídky" z vypravěčových "cest", přestala mě kniha bavit. I přes to jsem ráda, že jsem knihu četla. Našla jsem v ní pár řádek, které jsem potřebovala slyšet/číst.

09.03.2016 2 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Od této knihy jsem čekala mnohem více. Proto mě čekalo zklamání. Určitě ale stojí za přečtení, o to žádná!

08.03.2016 3 z 5

Memento Memento Radek John

Knížky z drogového prostředí mě prostě nedokáží šokovat či ve mně vyvolat nějaké silné pocity. I přes to je Memento knihou celkem dobrou. V první polovině se mi kniha četla velmi dobře, v posledních "kapitolách" z ní vyprchaly grády a po dlouhých bojích jsem knihu nakonec dočetla.

04.03.2016 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Asi jsem nějaký kulturní barbar, ale to se nedalo. Má druhá kniha od Hellera a po další rozhodně nesáhnu.

02.03.2016 2 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Opravdu krásný příběh, který se velmi dobře čte. To mě zpočátku dost překvapilo, protože jsem k této knize přistupovala s předsudkem, že to nebude lehké čtení.

22.02.2016 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tato kniha se mi ze začátku nečetla vůbec lehce. Od druhé poloviny ale náčelníkovo vyprávění nabralo grády a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Příběh je to hezký, ale čekala jsem něco, co se mnou doslova flákne o zem. Asi jsem si měla nejdříve přečíst knihu a pak si pustit film.

20.02.2016 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Tato kniha se velmi dobře čte. Pokud se tedy dá říct o knize odehrávající se za druhé sv. války že se čte dobře... Příběh je to opravdu silný a některé části už z hlavy nikdy nevyženu.

20.02.2016 5 z 5

Sladké ptáče mládí (převyprávění) Sladké ptáče mládí (převyprávění) Milan Bárta

Příjemné překvapení. Že ve mně tato kniha vzbudí tolik emocí jsem opravdu nečekala.

19.02.2016 5 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

K této knize jsem se dostala díky tátovi a musím mu za to poděkovat :).

13.02.2016 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Právě jsem Předčítače dočetla a nemám slov. Nádherná kniha!

13.02.2016 5 z 5

Extáze Extáze Irvine Welsh

Přečetla jsem jen první dvě povídky. Na poslední jsem už neměla "sílu". Neříkám, že je Extáze špatná knížka. Mně ale moc nesedla a nemohla jsem se do ní vůbec začíst.

13.02.2016 3 z 5

Mag Mag Jack Kerouac

Já bych chtěla bráchu jako je Slim! Jinak milá knížka která se hezky čte. Ale žádné ultra terno to není.

12.02.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherná kniha plná sympatických postav. Už dlouho se mi nic nečetlo tak hezky.

11.02.2016 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Když jsem byla malá, tak mě touhle knížkou obdarovala ségra. Do dnešní doby má čestné místo v mé knihovně. Moc zábavné čtení!

06.02.2016 5 z 5

Strom - V koruně naděje, v kořenech smutek Strom - V koruně naděje, v kořenech smutek Judy Pascoe

Jsem zmatená... Kniha se mi četla dobře, ale byla taková neslaná, nemastná... Je to škoda, čekala jsem od této knihy hodně.

06.02.2016 2 z 5

Výročí Archy Výročí Archy Gerald Durrell

Jako malá jsem naprosto zbožňovala Durrellova díla.

05.02.2016

Věž Věž William Golding

Stojí to za to, dočíst tuhle knihu do konce. I když to není zrovna jednoduché.

05.02.2016 3 z 5

Štěstí z pouti Štěstí z pouti Jarmila Scheuterová

Moc hezké čtení.

03.02.2016 4 z 5

Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Lewis Carroll (p)

Jak já Carrollovi závidím takovou fantazii! Krásný příběh i přes to, že mi je Alice celkem protivná :)

31.01.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Uff, no. Kdyby mi tahle kniha nebyla doporučena, nikdy bych po ní nešáhla. Příběh Josefa a Minky se celkem dal. Ale ten twilight plus co stránka to popis pirohu plus lovestory okolo Sage... To byla hrůza.

31.01.2016 2 z 5