Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Evidentně půjdu proti proudu, ale já s touto knihou naprosto souzním.. našla jsem se ve spoustě situacích a naštěstí s věkem už vím (nebo si to aspoň myslím), jak sama se sebou pracovat.. "Uprdelismus" mi naprosto kápnul do mého rozpoložení a stavu mysli, takže já dávám plný počet a budu se ke knize často vracet..

18.02.2024 5 z 5

I minuta bez tebe je dlouhá I minuta bez tebe je dlouhá * antologie

Audiokniha opět skvěle zpracovaná, výborně načtená všemi interprety.. a opět jako každé povídky.. povedené, méně povedené, průměrné, ale vlastně se vystřídá spousta emocí.. u této sbírky jsem zase měla takové smíšené pocity, vesměs převládala taková melancholická nálada.. i když občas mě i závěr překvapil.. vždy se k těmto sbírkám ráda vracím :-)

18.02.2024 4 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Opět "milovaný" Poirot, skvělý Lukáš Hlavica a prostě Agatha, mistryně svého oboru :-) Mám své oblíbené díly, pak i ty méně.. v tomto díle jsem se trošku ztrácela ve jménech, ale jelikož mám najetá všechna filmová zpracování, tak jsem se neztratila úplně :-))) Proto dávám o hvězdičku méně, jinak má Poirot vždy plný počet, jak jinak..

18.02.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

Miluju celý "Milesův klub", vesměs ani moc nejde vybrat, který z bratrů je ten nejlepší :-) Každý má něco do sebe a jak jsou všichni pohromadě, je to vražedná kombinace pro nás ženy :-)) V tomto závěrečném dílu - takové shrnutí - jsem se opět hodně nasmála, dojala, ale i slzy ukáply (zde mě nejvíce dojal "osud" Kate s Elliotem, jelikož se mě i nejvíce dotýká). Ale prostě výborná tečka za skvělými hrdiny, série se opravdu povedla a já se k ní zas jednou s velkou radostí vrátím

13.02.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Knihu jsem si poslechla v rámci audio výzvy a Martin Zahálka je bravurní interpret, poslouchala jsem a ani jsem nedutala.. obdivuji všechny kriminalisty a hlavně tedy kriminalisty z mordpart, tohle asi také nemůže dělat kde kdo.. úplně mě děsí, čeho všeho je člověk schopný, moje hlava to prostě nepobírá.. A i já též přiznávám, že Lucie Bechynková je trošku rušivý element, kdyby byla audiokniha celá jen s panem Štočkem (v podání pana Zahálky), dávám plný počet.. Ale i tak to prostě za poslech stojí a jsem zvědavá na pokračování..

12.02.2024 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Výborný poslech! Kniha mě chytla a nepustila, mělo to grády.. Sayer se mi hodně líbí jako hlavní postava a určitě si v brzké době pustím i další díly. Jen jsem se trošku bála, jestli se potvrdí můj tip na vraha, zda by to bylo tak okaté, ale naštěstí se tak nestalo a já s čistým svědomím dávám plný počet bodů :-)

12.02.2024 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Další skvělý díl, další úžasný z bratrů, do kterého jsem se zabouchla už na první stránce :-))) Christopher s Hayden mi hodně přirostli k srdci, užila jsem si jejich cestování i život po cestování.. samozřejmě o "drama" nejsem opět ochuzeni, ale stejně víme, jak to všechno dopadne.. páč láska hory přenáší :-) Tato série je neskutečná!! Velmi čtivá, zábavná, emočně nabitá a vždy perfektní závěry, kdy srdce plesají a přetékají láskou.. Ach jo, škoda, že bratrů není více :-)))

07.02.2024 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Moc dobře vím, proč se těmto knihám vyhýbám.. a budu vyhýbat nadále.. silné příběhy, které prostě nikdy "dobře" nekončí, strašná bezmoc a mé citlivé já to prostě nedává.. Knihu jsem si zvolila do audio výzvy, jsem ráda, že jsem si ji poslechla, je to vlastně má úplně první kniha, co se Osvětimi týká a vím, že dlouhou dobu si zas nic takového nedám, brečím už dopředu.. jak to vše bylo strašné a hlavně jistá příšerná osoba :-( Helene byla velmi silná žena, milující matka a s koncem jsem už ronila krokodýlí slzy.. kniha - tento skutečný příběh - ve mně ještě hodně dlouho zůstane..

04.02.2024 5 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy Jeremyho farma nejen zvířat – Než se vrátí krávy Jeremy Clarkson

Výborný Zbyšek Horák.. skvělý, vtipný a trošku cvok Jeremy :-)) Jeho farmaření a historky k tomu mě opravdu velmi pobavily.. umí to skvěle podat a že toho na farmě zažívá dost, co si budeme povídat.. není to nic jednoduchého a já mu držím palce :-) Obě audioknihy vřele doporučuji, skvělý poslech to byl..

31.01.2024 4 z 5

Tělo v jezeře Tělo v jezeře Matthew J. Costello

Opět takové odpočinkové čtení na jedno odpoledne :-) I když to není úplně top literatura, ráda se k této sérii vracím.. díly, případy nejsou dlouhé, tak to jde raz dva..

31.01.2024 3 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Mé srdce pláče! Tohle je hodně drsné.. Víc ani nedokážu říct.. Audiokniha výborně načtená Matoušem Rumlem. Příběh Felixe a Zeldy mě opravdu rozplakal, společně s doslovem autora.. Nevím, zda budu mít na pokračování sílu.

28.01.2024 5 z 5

Blanka z Valois – Levandulová princezna Blanka z Valois – Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Trošku jsem se bála, zda mě kniha zaujme, jelikož já a dějepis nikdy nešlo dohromady :-) Zvolila jsem audio formu, neboť ji načetl můj velký oblíbenec Jakub Saic, a voalá! Mně se to líbilo! Krásně zpracované a vesměs to na mě působilo jako historická romance.. která se tedy týká našich dějin.. Určitě časem zkusím i další knihy, když už vím, že se nemám čeho bát :-)

28.01.2024 4 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Knihu jsem už delší dobu měla v merku, ale až díky čtenářské výzvě na ni konečně došla řada, jelikož se část odehrává na Kapverdách.. A musím teda říct, že to byla jízda! Jelikož miluju Cartera a myslela jsem si, že už mě jen tak nic nerozhází, tak tady zmíněné popisy vražd fakt "lahůdka", nic pro slabé povahy, i mně se občas navalovalo, ale k tomuto žánru to prostě patří a nenechá vás ani na chvíli vydechnout a Štefko nás opravdu nešetří :-) Postava Hanka je výborná! Je to unikátní exemplář a jeho osobnost je sice ojedinělá, ale v jeho práci je to velká výhoda. Larisa sprostá jak dlaždič, občas to až rušilo, ale dobře, prostě je taková :-) A že je to trošku okořeněné sexem? Za mě skvělý počin a určitě si přečtu pokračování, jelikož to ještě bude zapeklité :-)

28.01.2024 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Neurazí, nenadchne :-) Taková oddychovka na vypnutí hlavy, úsměvné historky z cestování s dědou po Kubě.. něco bylo tlačeno až na dřeň, ale jinak to úplně špatné nebylo.. interpretace Petry Bučkové mi tady v této knize úplně nesedla, i když v jiných audioknihách mi nevadí.. ale pokud chcete odpočinout hlavu, můžu vřele doporučit :-)

27.01.2024 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Ano, kniha není vůbec jednoduchá, je to velmi syrový příběh, či zpověď, jak si to každý přebere sám.. ale.. naprosto souhlasím s MíšaS., napsala to přesně tak, jak si to myslím také.. víc k tomu asi nemám co dodat. Příběh V. se mi jaksi vůbec nedotkl, bohužel. Samozřejmě největší vinu nesou rodiče, psychika a chování dětí se pak od toho všeho odvíjí, ale aby ji v tom všem pak ještě podporovali?! Strašný!
Každopádně Helena Dvořáková knihu načetla bravurně, audioknihu opravdu doporučuji..

25.01.2024 3 z 5

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

(SPOILER) Omlouvám se, ale už dlouho jsem nebyla z děje a jeho vyústění takhle nakrknutá... Mia totálně všechno zabila a doufám, že Aiden se s ní už nikdy nepotká, aby i on našel konečně své štěstí.. bez Mii..

24.01.2024 2 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

I když je kniha hodně bolavá, smutná, nemůžu dát víc jak 3*.. Chápu, oba dva jsou mladí, mají toho na svých bedrech hodně, nedovedu si představit ani jednu jejich situaci, ale Vaja mě děsně štvala a Madden zase měl s ní až moc trpělivosti.. Madden je mi více sympatický, vesměs nosí srdce na rukou, Vaja stále jen utíkala a všechno v sobě dusila, jak víme, není to dobré, ani zdravé.. Už na to koukám staršíma očima, já vím, ale prostě to nebylo úplně ono..

22.01.2024 3 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Díky audio výzvě jsem konečně "ochutnala" tvorbu Cognettiho a jsem mile překvapena, jak se mi kniha líbila.. I já bych se vydala do těchto krás hor, které jsou nám tu skvěle popsány, i se sympatickými postavami k tomu.. Krásně načtena Ondřejem Brouskem, opět takové hezké pohlazení do oušek.. A krásná obálka knihy jako třešnička na dortu. Jsem moc ráda, že jsem si knihu poslechla.

21.01.2024 4 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

I já jsem knihu zvolila jen díky Čtenářské výzvě, jinak bych se k ní nikdy nedostala.. vlastně bych ji ani nevyhledala, jelikož na Kunderu ještě nejsem asi věkově zralá.. kniha mi nic moc nedala, jen jsem si zopakala pár důležitých dat - roků, co všechno se v naší zemičce událo a jak se kdo choval, či co pociťoval. Jelikož je to v době, kdy já byla hodně malá, nemůžu vlastně ani moc posoudit, zda je kniha dobrá nebo ne.. takže zlatá střední cesta :-)

21.01.2024 3 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

A já se bavila :-)) Jeremyho humor, postřehy, připomínky.. život na farmě Diddly Squat, výborný počin.. Klidně bych se zabalila a jela to tam očihnout :-)) Jsem ráda, že knihu načetl samotný Zbyšek Horák, který k Jeremymu prostě patří a o to víc to bylo autentické.. Kapitola s ovcemi byla výborná! Na pobavení opravdu doporučuji, kdo má rád britský humor :-)

21.01.2024 4 z 5