Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Děsivé historky 2 Děsivé historky 2 Michael Dahl

(Audiokniha)
No nevím, zda bych jako dítě chtěla dostat knihu "Děsivé historky", bych se už vůbec nepustila máminy sukně :-))) Natož se dojít vyčůrat :-))) Ale pro nebojácné děti je to moc povedená sbírka a Saša Rašilov tomu opět dodává tu správnou šťávu.

18.10.2022 4 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Ani jsem netušila, že dám knihu skoro na jeden zátah, jak mě děj pohltil od samého začátku. Nejdřív jsem byla plná vzteku a úzkosti, pak plná naděje, dojetí, i slzy ukáply... Pak opět plná napětí, strachu, překvapení a nakonec opět jen plná naděje, aby to dopadlo tak, jak si přeji... David umí psát velmi poutavě a vím, že u něj snad nikdy nešlápnu vedle. Těším se na další knihy a příběhy.

16.10.2022 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Robert Kett opět nezklamal... I když místy je vlastně skoro až nesmrtelný :-) Ale moc mě baví a jeho dcery jsou k popukání, jen stále nechápu, jak to vlastně všechno zvládá. Pomocníků na hlídání má sice dost, ale i tak. No, na některými věcmi je třeba zamhouřit oko a prostě si knihu užít. Tento díl byl opět napínavý, strašidelný, "nechutný", zvrácený... Jaksi se teď budu do lesa vydávat více obezřetná :-))) No a ten konec??? Jsem zvědavá, v jakém díle se dozvíme, co se s Billie stalo...

14.10.2022 5 z 5

Děsivé historky Děsivé historky Michael Dahl

(Audiokniha)
Je možné, abych se u knihy určené pro děti a mládež bála? Ano je to možné, já strašpytel ze všeho, mě i tyto povídky nahnaly strach :-))) Saša Rašilov se mi jako interpret moc líbil a už mám připravený k poslechu 2. díl.

13.10.2022 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

(Audiokniha)
Další setkání s Olivií a Tomem a opět velmi povedené. Ani jednomu dílu zatím nemám co vytknout. Nikdy do poslední chvíle neuhádnu, jak to všechno bylo a jen napnutě čekám, jaké bude celé rozuzlení případu. Místy mi až běhal mráz po zádech, ať už ohledně rasismu nebo skoro závěrečné scény s porodem. Jak už jsem zmiňovala, každá postava je jiná, ale zároveň se všichni doplňují. Těším se na další díly a na opětovné "slyšení" skvělé dvojice - Martin Stránský a Anita Krausová, sedí jim to výborně :-)

12.10.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Nemáme někde taky takový klub jako je Phoenix?? Sem s ním!!! To bylo žhavé počteníčko, vše co se v klubu děje, no páni, to musí nažhavit úplně každého! Když pominu takové to sladké klišé kolem, hodně povedená vzrušující jednohubka na večer :-) A opět 3 nejlepší kamarádky, 3 nejlepší kamarádi... Další díly jsou jasné a šup sem s nimi!

09.10.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Fíííha, to teda bylo psycho! Horor tedy určitě ne, ale moc povedená kniha, i když zamhouřím oči nad nějakými věcmi :-) Asi už ve 2/3 knihy jsem začala tušit, jak to bylo a vůbec si nedovedu představit, jak takový člověk prostě funguje, sociopat hnus... Mám úplně husí kůži a budu doufat, že nikdy takového člověka nepotkám. Každopádně jsem zvědavá na další díl, zda se Daniel dopátrá své pravdy, za kterou se celý život žene.

08.10.2022 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

(Audiokniha)
Další povedená jednohubka na odpoledne. Jitka Ježková naprosto bezkonkurenční, u jejího poslechu vydržíte sedět, i kdyby četla návod na myčku :-)
Příběh jednoduchý, stručný, místy osekaný, ale není radno si zahrávat se ženou, která je nešťastná a hlavně ublížená. Jeden "povedený" manžílek vedle druhého, no, jakpak to asi může dopadnout...

08.10.2022 4 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Druhý díl byl o chlup lepší než první díl, ale i tak jsem si na zadek nesedla :-) Carter naprosto oddaný, zabíjí vše, co mu stojí v cestě, když jde o bezpečí své vyvolené. Ale prostě ta Emma... já nevím, moje sympatie si nezískala. Víc se mi líbila zápletka knihy.

06.10.2022 4 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

(SPOILER) Carter je skvělý (jak jinak), ale Emma se vůbec nepovedla. Nevím proč, ale celou dobu mě rozčilovala... Bála se za Carterem jít, ale jak ho uviděla, už z něj měla celou dobu jen mokré kalhotky. Pořád se jen zajíkala, hroutila se, ale bez mrknutí oka zastřelí 2 chlapy. Možná už stárnu a tu "nesmrtelnou" lásku až za hrob už tak nežeru :-)

02.10.2022 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

(Audiokniha)
Vauuuuv, tak toto byla úžasná pikantní lahůdka! Skvěle načteno Jiřím Dvořákem (ze kterého se mi podlamují kolena) a Petrou Bučkovou. Velmi povedené dílo, ke kterému se určitě jednou vrátím a opět si ho vychutnám jako dnes. Pro milovníky erotiky je to do uší předehra k zahřátí, takový lahodný zákusek :-)

02.10.2022 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

(SPOILER) (Audiokniha)
I Miko Syrový je můj velký oblíbenec, těším se na každé audio, které vyjde, protože Martin Preiss je prostě skvělý! Chtěla jsem dát plný počet, ale 2. část z Chile mě úplně nenadchla, moc se to táhlo :-( Tento díl je velmi smutný, ponurý a bolavý... chápu Mikovo jednání, plánování a jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo. Bála jsem se, co udělá za blbost. Ale i tak opět doporučuji, jsem spokojená :-)

01.10.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

(Audiokniha)
Ojojoj, totálně jsem Gentrymu propadla! Potřebuju další díly, včera bylo pozdě! Sama jsem překvapená, jak moc mě tohle baví, ale jelikož čte Martin Stránský, tak je to jasné :-) Druhý díl vůbec nepolevuje v akčnosti a napínavosti a já doufám, že další díly si budou svou laťku držet aspoň minimálně jako doposud. Koukala jsem, že už je vydáno 11 dílů a 12. bude v příštím roce. Očividně se máme na co těšit :-)

30.09.2022 5 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Tak tento díl mě opět opravdu moc bavil, Lianne a DJ skvělá dvojka :-) Lianne je takový rarášek, zamilovaný až po uši do svého "hokejisty". I když i zde se řeší vážné téma, tak já to brala zase jako velmi milé čtení, které mě vrací do studijních let. Další povedená série, která má své čestné místo v mé knihovně :-)

29.09.2022 5 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

No, úplně ončo to nebylo, ale i tak povedený díl. Co se stalo Belle, bylo opravdu hnusné, i když jsem čekala, jak se jí její způsob života vymstí. A Rafe, na toho nelze říct křivého slova, až si říkám, zda si ho vůbec Bella zaslouží :-)

27.09.2022 4 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

To jsem si zase pročistila slzné kanálky... Sarina tohle prostě umí, pro kluky mi bolelo srdce, nejvíc jsem soucítila s Rikkerem... tak moc se snažil, Grahama bych občas něčím majzla po hlavě. Ale oba dva jsou skvělí!! Když konečně Graham vytáhl hlavu z prd..., už jsem byla většinou jen dojatá. Moc krásná kniha, takto povedené MM romance jsou úplně nejlepší :-)

25.09.2022 5 z 5

Stezka mrtvých Stezka mrtvých Sara Blædel

(Audiokniha)
Od samého začátku je kniha napínavá, vtáhne do děje a nepustí do posledního slova. Louise se svým parťákem jsou skvělá dvojka a moc jim fandím. V tomto dílu přijdou na kloub partě "magorů", kteří si myslí, že můžou vše a prochází jim to... až do teď.

20.09.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

(SPOILER) První díl mě vzal za srdce určitě mnohem více než tento, i když je tady těch sr*ček v životě mnohem více. Jen je toho na 2 mladé lidi opravdu zbytečně moc. Trošku mi i vadilo, v jakém světle se nám Bridger v prvním díle představil a tady totální obrat o 180 stupňů, hotový skoro světec :-) A zas jaká "náhoda", že je zapotřebí fakt dobrý sociální pracovník a voala, strýc - otec Scarlet (Shannon) je na scéně :-) Ale beru, do těchto knih to prostě patří.

19.09.2022 4 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

(Audiokniha)
Jo... tohle se mi líbilo, i když to místy bylo mrazivé a měla jsem husí kůži. Celou dobu poslechu mě to drželo v napětí a závěr, celé rozuzlení bylo překvapivé, ani jsem si netroufala tipovat, jak to všechno bylo. Za mě spokojenost.

18.09.2022 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Dávno nejsem cílová skupina, ale já tyto knihy prostě miluju... prostředí vysokých škol, bydlení na kolejích, seznamování, lásky, trápení... Výborná čtivost, stránky ubíhají před očima a ejhle už je konec a mně se s knihou vůbec nechce loučit. Corey s Adamem byli skvělí! Užívala jsem si každou stránku jejich příběhu. Ne jednou jsem byla naprosto dojatá, slza ukápla, prostě výborně napsané a teď už vím, že dám celou sérii na jedno posezení :-)

17.09.2022 5 z 5