Njina Njina komentáře u knih

Zázraky očima psychiatrie Zázraky očima psychiatrie Ivan Horvai

Přibližně na 130 stranách textu si přečtete o církevních zázracích pohledem psychiatrie z 60. let 20. století. Brala jsem ji jako sondu do historie psychiatrie, jelikož mnohé z toho, co autor uváděl již bylo dávno překonáno (popsáno a vysvětleno jinými způsoby). Z každé věty je vám při čtení jasné hlavně jedno - autor rozhodně nemá církev/náboženství/církevní autority a cokoli s tím souvisejícího příliš v lásce ;))
Některé pasáže vám dají možnost podívat se na "nezpochybnitelné zázraky" z jiného úhlu pohledu, u jiných částí knihy se rozhodně pobavíte viz. citace (str. 102) "Psychiatrie učí, že těžké hysterické stavy spojené s hysterickými vizemi a halucinacemi se vyskytují především u primitivnějších, méně vzdělaných jedinců, zejména u žen..." (No řekněte, není to geniální vtip??? ) ;))

01.01.2021 3 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Půjčila jsem si tuhle knížku od kamarádky, protože se mi líbil název i jednoduchá vkusná obálka. Posadila jsem se s ní na postel a začala jsem číst. Netušila jsem, že v tu chvíli už nebudu moct přestat a že knížku přečtu během jednoho večera. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Prožívala jsem radosti i bolesti vypravěčky, představovala jsem si slovy vykreslené scenérie a když jsem dočetla poslední slova, přála jsem si, aby příběh, alespoň ještě chvilku, pokračoval. Knížka je už dlouho mým utěšitelem, ve chvílích chmur a povzbuzením k činnosti.
Nemůžu vám slíbit, že Vám změní život - ale mně jej změnila :))

26.11.2020 5 z 5

Úsvit Úsvit David Eddings

David Eddings mne nepřestává překvapovat svými zajímavými zápletkami, jiskrným humorem a vybroušeným vypravěčským stylem. U knihy "Úsvit" jsem si neskutečně odpočinula, skvěle jsem se pobavila a ponořila jsem se do vyprávění "tisíce let starého čaroděje Belgarata". Knihu mohu jen a jen doporučit všem, kteří mají rádi dobrou fantasy literaturu. :))

23.01.2018 5 z 5