niva00 niva00 komentáře u knih

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Žádný masterpiece to sice není, ale bavilo mě to a četlo se to dobře. Nemůžu si pomoct, ale podobenství se Stmíváním nemůžu nevidět. A když se tam odehrál jeden určitý zvrat stejný jak přes kopírák s Mortal Instruments, musela jsem se smát. Příběh je založený na řecké mytologii, ale moc jí tam ve výsledku nečekejte. Abych to shrnula, je to pěkné letní čtení.

16.07.2020 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Kniha je podle mě zdařile zpracovaná, ovšem je jasné, že nesedne kdekomu. Už z anotace to zavání otřepaným tématem zakázaného milostného vztahu čarodějnice a upíra. Ano, ale ve výsledku stejně jde o zpracování, ne?

Postavy byly hezky promyšlené a měly charakter, který dával i smysl vzhledem k jejich minulosti a - řekněme - postavení. Možná u Matthewa to sem tam zakolísalo, ale líbilo se mi, že neztratil svou náladovost, jakmile se dali s Dianou dohromady.

Co se týče děje, nejedná se o jednu holou dějovou linii, ale je to docela rozvětvené. Někdy jsem si říkala, jestli daný problém má vůbec nějakou souvislost s tím, co řešili pár stránek nazpátek. Nakonec to ale bylo všechno propojené. Jelikož tam nebylo moc akce, děj plynul pomaleji. Díky tomu se ale spisovatelka zaměřovala na podrobnější popisy ať už s historickým kontextem, s nímž má zkušenosti, nebo s genetikou, kterou si pro své potřeby nastudovala. Oceňuji, když člověk píše o tom, co zná, a není to pak nic povrchního.

05.04.2020 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Přišlo mi, že Kristoff pojal myšlenku, že čím víc násilí a erotiky v knize bude, tím bude lepší. Tohle rozhodně není kniha pro děti a mládež. K jeho stylu psaní - strašně často se opakuje, některá přirovnání ani nedávají smysl. Co se týče samotného příběhu - 500 stránek o ničem. Přijde mi, jako by si se čtenářem hrál. To není pochopitelně nic proti ničemu, jenže on se tím až chlubí a předsouvá nám to, což ho dělá předvídatelným. První díl byl fajn, dobrý humor, ale druhý díl byl dost propad.

04.04.2020 1 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Námět super ale jeden velký promarněný potenciál!
Postavy mohly být více propracované. Bylo fajn, že měly svou minulost - na něčem se stavět musí, ale nic moc se na tom už "nepostavilo". Jejich věk mi k nim taky moc nesedl. Někdy se chovaly jako nevyspělé (což by i k věku mohlo sednout), někdy se ale zase neopodstatněně chovaly jako starší.
Spisovatelka měla problém s dodržováním osoby. Ve zbraních se taky úplně nevyzná. A o logice ani nemluvím. "...se slyšitelným křupnutím dozorci zlomila vaz." Ale no tak, vaz je vaz a dá se tedy celkem tiše přetrhnout - kost se s křupnutím zlomí... Akční scény jak z filmu, jsou dobré na efekt, ale podle fyzikálních zákonů nehrajou: vážně, i sebesilnější chlap jak hora nemůže jen tak střílet se dvěma pistolemi každou v jedné ruce, protože existuje něco jako zpětný ráz.
Sem tam byly i vtipné dialogy. Jak moc si už posoudí každý sám.
Myslím, že by z toho mohl být dobrý film/seriál, protože, jak jsem už řekla, ty akční scény se hodí spíš na plátno, jelikož o nich nikdo nebude moc přemýšlet a oko diváka určitě zaujmou.

29.11.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nemůžu si prostě pomoct, ale tahle knížka (i celá série) nebyla něco pro mě. Byla jednoduchá a naivní, ačkoli díky tomu je možné přečíst knížku za odpoledne. Byla hrozně předvídatelná, žádné zvraty. Spisovatelka psala obyčejně. To jak popsala Americu? Jako super, ať si má takové schopnosti, ale ať jsou dokázané, ať jsou popsané v několika příkladech. Takle to vypada, že si Kiera Cass napsala seznam úžasných vlastností a dovedností, tim to končí a už se tím nehodlá zabývat.

12.03.2016 2 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Noční cirkus se mi líbil, ale bylo to něco úplně jiného než čtu. Jsem zvyklá na akční knížky, na příběhy co mají spád, což se o tomto díle říct nedá. Přesto mě to mile překvapilo. Jakmile jste knížku otevřeli, dýchl na vás klid, tajemství a krása. Řekla bych ale, že knížka není nezkušené čtenáře, protože ti by se mohly ze začátku ztrácet.

04.03.2016 4 z 5