Nita17 Nita17 komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Upřímně, kniha "Než jsem tě poznala" z mého pohledu neměla mít žádné pokračování.
Vím, že i první díl v některých věcech od mnohých čelil kritice, ale i já jsem nějakou fádnost a chyby byla lehce ochotná odpustit pod neskutečným přívalem emocí, který příběh a povahy hrdinů prostě vyvolali (to musí přiznat i ten největší suchar).
U druhého dílu - budiž možná dobrá myšlenka o tom, jak se vyrovnat s takovými událostmi a ztrátou, ale že by to bylo tak potřeba - těžko, navíc se to moc nepovedlo (mnoho autorů jsi s tím poradilo skutečně výborně v jiných knihách, takže by mi to fakt nechybělo).
Tenhle třetí díl mi zanechal pachuť nijaké nastavované kaše.... navíc mám dojem, že některé části dějové linky jsem už zkousla u jiných průměrných oddechovek. Takže, přečetla jsem knihu a vcelku rychle, ale nic jsem jsi z ní vlastně nevzala.. právě naopak, docela mi to zamlžilo moje dojmy z celého původního příběhu.

29.03.2019 1 z 5

Annejet to tak nenechá Annejet to tak nenechá Miep Diekmann

Skvělé pokračování, rozhodně něco zajímavého pro dospívající.

31.01.2018

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

I po letech stále skvělá kniha pro dospívající.

31.01.2018 4 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Hluboký námet, a jsem ráda, že je příběh zpracován z této strany. Pro mě hodně čtivá a velmi zajímavá kniha, což jsem opravdu nečekala.
Druhý díl a druhý pohled už však nejsou tak povedené.

15.01.2018 5 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Kniha nebyla úplně špatná. Hlavní hrdinka se v tom hodně plácala, až odněkud vlastně nikam, což by zhledem k příběhu bylo pochopitelné, ale bohužel celou knihu. A nějak ploše zpracováno a napsáno.
První díl byl mnohem lepší v mnoha ohledech.

15.01.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak jo, přečteno za jediný den.
Nejdříve mi to moc nesedělo a některé pasáže mi připomínaly nějakou uvzdychanou a erotickou odrhovačku a byla jsem lehce otrávená (někdy jsem se ztrácela díky podobnosti příběhu, a ty chybějící uvozovky mě taky docela rušily). Vydržela jsem a docela to šlo, ono se pak objevilo těžké psycho a prakticky ze všech postav. Nedalo se a musela jsem zjistit - co v tom je. Ještě pořád jsem se nerozhodla "kdo z nich je největší cvok", ale už teď vím, že knihu mohu doporučit.
P.S.: Promiňte, ale po té náloži podobných knih, se jdu trochu omluvit mému okolí za jejich vcelku normálnost.

13.01.2018 4 z 5

Třikrát sedmnáct Třikrát sedmnáct Galina Nikolajevna Děmykina

Četla jsem ji jako "mládež" a i teď po letech se mi jejich (byť krátké) příběhy libí ;)

08.01.2018 5 z 5

Chrabrovka Chrabrovka Helena Šmahelová

Naprosto skvělá, vyhrabala jsem ji z knihovny mých rodičů a vrátila se s ní s chutí do svého dětství :)

08.01.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak teď nevím, kdo je větší liška podšitá, jestli Aelin nebo autorka? Já chci další díly, z těch sérií mě jednou klepne.
Jednotlivé malé dílky z předešlých knih zas ukazují svoji důležitost a začínají správně zapadat.
Pár věcí už bych i vytkla, ale jako celek mě to stále baví ;)

06.01.2018

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Skvělé, kdo četl předešlé díly byl na některé dějové linie přichystán ( víme co a kdo nás rozhodně naštve a co nás naopak zarmoutí) a proto ty, kteří se chystají na další díly po těchto povídkách, vezte, že všechno je dobře promyšleno a na lecos jsi v klíčových momentech vzpomenete ;)
Takže paráda jako obvykle :D

06.01.2018 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Díkybohu za to, kde jsem se narodila - to mě provázelo celou touto knihou.
Drsný příběh, silné obdivuhodné postavy a oceňuji i popis politického vývoje země.

06.01.2018 4 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Tahle série mě, ze všech podobných, bavila nejvíce. Každý díl má něco do sebe, každý má jinou úroveň děje i postav. Jistě, motiv je v skutečné podstatě stáje stejný, ale reakce jiných hrdinů jsou odlišné, přece jen by to jinak byla nuda.
Jsem ráda za obvyklou třešinku v podobě návratu k postavám předešlých dílů. Děkuji, že jsem se mohla před rozloučením upřímně zasmát.
Mám přečteny i některé mezidíly. No, snad se jich dočkáme všech.

01.01.2018 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tak jo, námět dobrý, konec trochu překvapivý. Sem tam mě kniha pobavila, ovšem všechno bylo rozepsnáno tak napůl, misty ploché, nedotažené.
Návrat ke knize za mě neplánuji.

31.12.2017 2 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Styl psaní je tak nějak stále neohrabaný. Námět knihy sice skvělý ( samozřejmě těžší a nechutný, ale holt existují jedinci s takovým bordelem v hlavě), ale dal by se mnohem lépe využít. Popravdě, žádná z postav mi nebyla sympatická, všechny byly nedotažené. I když mě zaujalo jak Jean oklikou popisuje jednoduché věci a události, za nimiž vidíte nevyřčenou slepotu.

28.12.2017 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Knih s podobným tématem je nespočet, nééé všechny mě nadchly, tahle se mi zalíbila až na druhý pokus, až pak jsem v takovou pohádku a klid uvěřila.
A co, že je v ní klišé, sladkost, je tam i připomínka toho co je důležitější.
je to krasný i smutný sen...

28.12.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Teda, no, ze začátku jsem jsi říkala, že tenhle model - mladá geniální nej superhrdinka, už jsem viděla v jiných knihách. Ale dala jsem tomu šanci, navíc jsem notorický dočítač :P . Nakonec to nebylo zas tak špatné, motiv mě chytil a začala jsem jí dost fandit. Konec byl otevřený, tak bych docela ráda to "finále" s hlavním padouchem :D . Tuesday?

28.12.2017 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Christopher Paolini

Prostě úžasné♥
Celou sérii jsem už měla přečtenou a byla z ní nadšená. Pod vánočním stromečkem mě čekalo tohle luxusní vydání. Úctyhodných 5 kilo podkladu, bezpečně schováno a opečováváno. ;)

25.12.2017

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Asi jsem se zamilovala ♥ znova
Po dlouhé době kniha, která jsi po celou dobu zachovala stejnou úroveň napětí a tak zajímavý výběr postav. Teď se chystám na sérii Griša, aspoň pochopím lépe část toho světa, a nějak se musím zaměstnat než se dočkáme druhého dílu... I když část jsem poslouchala v polštině a už teď jsem nadšená i smutná zároveň ;)

24.12.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha je dobře čtivá, styl psaní je totiž jednoduchý. Samotný příběh je light verze, od první kapitoly víte, co se v něm skrývá, na každou otázku hned v další kapitole získáte lehce odpověď. O reálnosti se dohadovat je nesmysl, vždyť ze zpráv bychom měli vědět jaký bordel dokáží mít někteří lidé v hlavě a co dokáže vyjít na povrch po letech. Námět dobrý, vyšel z toho však jen pěkně nazující popis případu ze stany oběti, jako thriller však kniha tedy odfkaknutá. Myslím, že jsi najde čtenáře, především mezi ženami, hraje na jejich strunu, ale nečekejte od ní více, propracovanost se zde moc nevede. A ten konec? No, vyjádřím se takto, tohle dokáží jen ženy, ovšem jestli to projde je ??? (a vlastně proč ne, ony prošli i horší konce :D )

22.10.2017 3 z 5

Příliš blízko Příliš blízko Hilary Norman

Téma knihy je známé, ovšem tady neuvěřitelně čtivé a přehledné. Reakce na události se dají chápat a nejsou až tak přehnané, což oceňuji. Příběh o tom, co všechno dokáže lidská mysl a jak nebezpečně vám může ovlivnit život. ...chápu obranu i hysterii Niny, rozpoložení a vztek Nicka a konec i když v něčem tragický, přece vysvobození.

28.08.2017 4 z 5