Nisshoku Nisshoku komentáře u knih

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Ja tomu fakt nemám čo vytknúť. Ideálne čtivo pre začiatočníkov v "duchovnej" oblasti, pri ktorom si vôbec nemusíte namáhať mozkové bunky a hodiny premýšľať nad tým, čo asi chcel autor říci.. Je to jednoduché, jasné ako facka a veľmi príjemné a úsmevné čítanie, pri troche šťastia sa na vás nejaké to životné múdro aj nalepí a skúsite sa nim riadiť do života :D
Takže dočítané a ja sa už teším na ďalšie diely, pretože ich rozhodne plánujem prečítať všetky.

12.08.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvelá kniha, napriek téme sa mi čítala ľahko /vďaka forme rozhovoru, človek toho o KLDR nemusí veľa vedieť a aj tak všetko pochopí /aj vďaka poznámkam pod textom/, jednoducho prístupná forma aj pre laikov/. Vďaka rozhovorom s ľuďmi z rôznych skupín a kategórií si vieme utvoriť približnú predstavu, ako sa v KLDR žilo/žije. Nedá sa dať inak ako 5*. No a samozrejme, ako píšu ostatní v komentov - človek si zase o čosi viac uvedomuje a váži toho, čo má.

05.02.2022 5 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Knižka ma rozhodne nakopla a motivovala k ďalšiemu triedeniu vecí /nikdy nekončiace, a to tých vecí fakt nemám zas tak veľa :D/ , aj keď sa s myšlienkou minimalizmu už nejakú dobu potýkam a tak mnoho informácií nebolo pre mňa úplne novinkou. Čítala sa ľahko, ale po nejakej dobe mi začalo vadiť naťahovanie textu tými istými frázami a presvedčovaním, že minimalizmus je super. Áno, ja viem. Ale za polkou knihy to už fakt nemusíte čítať xyztý krát. Takže by som povedala že pán autor sa mohol inšpirovať minimalizmom aj pri písaní tejto knihy a nedávať také porcie omáčky okolo všetkého. Preto hodnotím na taký priemer 3*

20.11.2021 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Veľmi príjemná a jednoduchá knižôčka, úžasná oddychovka :) Splnila to, čo som od nej očakávala, takže dávam 5 hviezd.

13.09.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Ako prvú knižku od tejto autorky som čítala "S láskou Lukov", a tá sa mi v porovnaní s touto páčila o čosi viac. Táto mi prišla trošku zdĺhavá /rozhodne pomalší rozjezd/, a naopak ku koncu by som si rada ešte počítala o ich spoločnom živote, ako sme mali šancu v "S láskou Lukov" - z takého ukončenia mám vždy veľkú radosť a proste je to pre mňa také uspokojivé, skutočné ukončenie knihy. Tu mi to prišlo akoby sa to stále naťahovalo, a potom to zrazu bolo všetko fajn a vyriešené a tam bola kniha "uťatá", le koniec, čož je škoda xD Okrem tohto si ale nemám na čo sťažovať, bolo to zaujímavé čítanie, príjemná oddychovka :) Každopádne mi ale príde, že autorka má akýsi "vzor", ktorý dodržuje, všimli ste si to? Ešte som teda nečítala Rytmusa, tam si to asi ešte overím :D Dúfam ale, že sa tohto vzoru nebude držať aj v ďalších knihách, pretože potom to začne byť až príliš predvídateľné a stratí to to svoje kúzlo...

21.08.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Úplne náhodou som na instagrame narazila na túto knihu s krátkym popiskom vo co go a tak nejak ma zaujala a hovorím si, že sa mi taká oddychovka akurát hodí. A prečítala som ju za deň. Hate to love relationships are the best! :D Nenudila som sa, aj keď občas tie popisy a situácie, hlavne na začiatku, boli také rozvláčnejšie, ale to mi skoro vôbec nevadilo. Som spokojná a dávam 5*

04.06.2021 5 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Tak... úprimne, sci-fi bežne naozaj nečítam, ale v tejto sérii ma naozaj chytila ta atmosféra a čítanie som si celkom užila. Úprimne som teda trochu čakala, že to zakončenie ma nechá s otvorenou pusou a ďalšiou hodinou intenzívnym premýšľaním v štýle WTH?!?!?, nestalo sa, no ale na druhú stranu, ktovie kedy výjde tretí diel, takže nakoniec asi aj dobre :D Jednotka sa mi inak páčila o trošku viac.

13.05.2021 5 z 5

Odvaha nebýt oblíbený Odvaha nebýt oblíbený Koga Fumitake

Moja prvá prečítaná kniha tohto typu. Na začiatku ma forma rozhovoru medzi filozofom a mladíkom nadchla, neskôr ma celkom štvala. Chápem, prečo si autori zvolili túto formu, ale zároveň to nebolo úplne domyslené, pretože argumenty mladíka proti filozofovi často absolútne postrádali logiku XD Proste oponoval za každú cenu. Inak ma ale myšlienky prezentované v tejto knihe zaujali a rada by som si prečítala ešte niečo podobné :) Ideálne teda v inej forme.

02.04.2021 4 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Moc pekná oddychovka, čítala sa jedným dychom - večer som začala a ráno som dočítala poslednú štvrtinu knižky. Určite môžem odporučiť ďalej a potvrdzujem, že hodnotenie má úplne zaslúžené :) /táto kniha bola prvá od tejto autorky a práve som si naschvál vybrala tú s najlepším hodnotením :D/

13.01.2021 5 z 5

Krásná vězeňkyně Krásná vězeňkyně Hannah Howell

Nie som až taký veľký čitateľ romantiky a toto bola moja prvá kniha od tejto autorky. Linka mi znela zaujímavo, príbeh bol celkom pekný, ale dosť mi vadilo, že autorka všetky "skutočnosti" prezradzovala v dialógoch. Chýbal mi opis reči tela, viac myšlienok a úvah, viac opisov situácii. Človek by sa tak do deja a charakterov dokázal omnoho lepšie vcítiť - takto mi to prišlo akési plytké. Hlavne za to môže ten štýl písania - a je to škoda. Po tejto knižke tým pádom nemám úplne chuť čítať ďalšie od tejto autorky..

07.01.2021 3 z 5

Spousta Spousta Brandon Sanderson

Moja druhá knižka od Sandersona, po Elantrisu. Takže ja som nijaké extra očakávania nemala :) A mne sa veru veľmi páčila, zaujal ma nápad, kratšie príbehy, zaujímavé zvraty. Príjemné čítanie, ja som spokojná :) 5*
*dodatok po dlhšej dobe : Chcem teda ešte poznamenať, že táto kniha a príbehy v nej mi naozaj utkveli v pamäti a rada sa k nej vduchu vraciam. Určite si ju ešte niekedy znova prečítam

04.01.2021 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Od pána Sandersona nemám toho až tak veľa načteno, ale používá dosť podobný spôsob písania ako Jordan z Kola času, ktoré dopísal. Prvé dve tretiny ten dej nie je taký akčný, skôr sa pomaly rozvíja, len aby sa to v poslednej tretine parádne rozjelo a všetko sa tiež začne prekvapivo rozuzlovať. Priznávam ale, že dialógy Hymnusa a Aurory ma hrozne vytáčali, prišli mi neprirodzené a umelé a Aurora ako charakter mi prišla neuveriteľná a plytká...a nepochopiteľná. Za čo uberám tu jednu hviezdičku. Tiež si úprimne myslím, že tejto knihe by vôbec, ale vôbec nezaškodilo ešte pár strán navyše, kde by sa ešte čosi kdesi vysvetlilo, ale ktovie, možno ešte niekde nejaká postava bude a viac sa toho dozviem, ako som spomínala, od Sandersona toho veľa prečítaného nemám, skôr ešte len začínam :) Inak ale túto knižku môžem len a len odporučiť, úprimne, anotácia ma absolútne nezaujala, určite by som po nej nesiahla, ale bola mi odporúčaná pred Stormlight archives a tak som sa do toho pustila a neľutujem :)

03.01.2021 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

No teeeeda! Boltonová ma zas a opäť dokázala dokonalo zmiasť, taký plottwist som niekde v 2/3 knihy vôbec nečakala! Všeobecne sa mi atmosféra knihy dosť páčila, kníh od SJB som už pár čítala a nikdy som nebola sklamaná (a dúfam, že to aj tak ostane). Nezostáva mi nič iné, ako odporúčať ďalej :)

03.01.2021 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Sľubný začiatok zaujímavej série Jude Fontaine, veľmi zaujímavá kniha a teším sa na ďalšie ^^

05.10.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Z nejakého dôvodu sa mi druhý diel páčil o trošku viac ako ten prvý ^^

05.10.2020 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Kniha rozhodne zaujala, len ma mrzí trochu nudnejší stred /kvôli tomu -1*/, našťastie sa to potom zase rozjelo xD všeobecne by som to hodnotila tak na 4,5* xD

23.09.2020 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Tento diel mi napriek nižšiemu všeobecnému hodnoteniu príde omnoho lepší ako prvý, paradoxne xD

27.07.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Také trochu slabšie 4 hviezdičky, ale to je možno tým, že som zvyknutá na trochu viac prepracovaný dej, a chýbalo mi tam viac...čohosi. Viac reakcií, trochu väčšie ponorenie sa do charakterov.. Toto bolo príliš jednoduché, celkom predvídateľné. Začala som čítať až po Šiestich vranách, ale uvedomujem si že je to naozaj zamerané skôr na mladších čitateľov, takže tam tá jednoduchosť patrí :) Ale aj tak ma to mrzí, fakt škoda preveliká, ten svet a dej sa prelína tak mááááááálo, naozaj ma to nevtiahlo. Som proste zvyknutá na "adult" fantasy, takže toto je iba môj vnútorný nárek :D

18.07.2020 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Skvelá kniha ktorú by si mal prečítať každý ^^

07.07.2020 5 z 5

Hra na smrť Hra na smrť Angela Marsons

Knihu hodnotím na 4,5*
+šialene napínavé, hlavne vyvrcholenie knihy, to som bola úplne nervózna , presne také pocity to malo samozrejme aj vyvolávať, proste pecka
+Angela proste nenudí - Jej knihy sú proste boží a táto nie je výnimkou
+ rozhodne odporúčam prečítať
- dávam za to že som nejak tak už vedela ako to s tým vrahom je, po pár scénkach z "jeho" pohľadu - takže toto ma až tak moc neprekvapilo
-za to, že je celkom nepravdepodobná náhoda aby sa takto spojili dva prípady (ale samozrejme nemusí byť vždy všetko dokonalé, to je jasné)
Škoda že sa nedá hodnotiť percentuálne, dala by som 90%, pretože tieto 4 hviezdičky nemôžem porovnávať s inými knihami ktoré som tiež hodnotila na 4 hviezdy.
Každopádne, kniha dočítaná a hneď sa idem vrhnúť na ďalšiu časť! Kim Stoneová mi strašne prirástla k srdcu a som neuveriteľne zvedavá na jej ďalšie prípady.

11.04.2019 4 z 5